Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicutze de 2006


Recommended Posts

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la cererea publicului continui: Si ne vedem noi a doua oara...aceleasi discutii:serviciul lui, serviciul meu, facultatea mea etc. Si la un moment dat imi spune ca s-a gandit el asa cu capul si s-a hotarat sa ma ajute cu bani sa-mi termin facultatea. Adica el sa-mi dea niste bani lunar, eu sa-mi dau demisia si sa stau acasa sa invat. Va dati seama ca in secundele alea mi-au navalit in cap toti italienii pe care i-am vazut vreodata...si imi zic eu "ahaaaa, deci cam atata ti-a trebuit sa iti declari intentiile", si atunci cu cea mai nevinovata expresie il intreb:"bine, si tu ce ai la afacerea asta?" El, ramane un pic [:0]. Pai ca sa vezi, ca nimic , ca sa te ajut...zic, mai poate nu intelegi, stii engleza alea-alea hai sa-ti repet: tie ce iti iese de aici? In fine sa nu va plictisesc prea mult, convenim noi (peste inca vreo 2 saptamani)ca el sa imi bage niste bani in cont, o suma mai mare, contul sa fie pe ambele noastre nume,eu nu ma ating de bani, nu imi dau demisia si el, la prima miscare gresita isi ia banii si pleaca. Si asa am inceput sa ne vedem mai des, trecand (eu, ca el nu zicea nici "pis") de la strangeri de mana la pupici pe obraz si atat, si vazandu-ne multe luni in conditiile astea. La un moment dat eu am riscat si mi-am dat demisia (nu mai spun ce show a facut seful), si a doua zi am plecat la Roma si Florenta ca sa-mi sarbatoresc ziua acolo. Bineinteles, camere separate la hoteluri. Am fost apoi si la Berlin - eu am stat la hotel, el la el acasa of course si tot asa. Pana cand ne-am hotarat sa facem revelionul impreuna la Paris- nu va ganditi la cine stie ce, tot CAMERE SEPARATE, cred ca el era deja [soc]. Si pana sa mergem noi la Paris, mi-a spus in sfarsit ce simte, si ca in conditiile astea ar fi mai bine sa ma duc sigura sau cu un prieten (a se citi italianul de care spuneam la inceput ca mi-a fost prieten) si el sa mearga acasa, ca saisi revina. In fine, nu mi s-a parut corect sa fac asa, i-am spus ca vreau sa mergem impreuna si la putin timp dupa aceea m-a cerut in casatorie. Si fetele, NICIODATA nu a fost ceva mai mult de pupici pe obraz. Nu am acceptat cererea, dar nici nu l-am refuzat, am vrut sa ma mai gandesc. Si gandindu-ma eu asa, am acceptat sa fim impreuna (eu am luat hotararea, ca el saracu nu schita nici un gest, conform intelegerii initiale) si astfel ca la Paris am schimbat cele doua single pe o dubla [;)]. Cand ne-am intors, m-am mutat la el si pe 30 iulie 2005 ne-am casatorit.[bis] AAAAAAA! Sa nu uit ceva fff important: inainte sa ma combin cu el pe bune, i-am spus clar ca eu vreau copii, asa ca daca el nu vrea nu are sens sa-mi pierd timpul. A fost avertizat [:D]. A acceptat si rezultatul isi suge acum degetul langa mine. Si-am icalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa [pup] [url="http://new.photos.yahoo.com/alexandra_ellermann/albums"]Eileen Nicole[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu am sa va dezamagesc [:(] Am plecat de vineri la socrii, dar Mihalis are un nepotel mai mare cu 2 luni decat Ioanna care a fost f bolnavior, si acum mai este, are gripa. Febra peste 39C... etc. Se pare ca e epidemie. Cumnata mea preda lectii de dans si pt copii, se tot molipseste de la ei si apoi ia si cel mic. Asa ca mie mi-a fost frica sa mai merg cu Ioanna la bal. Mi-ar fi placut mult, dar am vazut prin ce treceau cumnata si nepotelul si am zis ca mai bine sa nu riscam. Incredibil, va spuneam ca aici toata iarna a fost vremea ca de luna mai, duminica insa a fost asa de urata, cu vant si ploaie puternica, ca nici din casa nu am putut iesi la plimbare. De luni bineinteles ca e iar "vara". Asa ca am imbracat-o pe Ioanna in chinezoaica si am facut carnavalul in familie [:)]cu bunici , strabunici, unchi si cu mami, fara tati care era in Atena, matusa si verisorul care erau bolnaviori [:(] I-am facut cateva poze Ioannei, nu prea reusite ca nu prea statea si mai ales nu-si lasa pe cap palaria din carton facut de bunica si scrisa in chinezeste de mami [wow]... si nici pantofiorii nu si-i lasa in picioruse ca i se pareau prea interesanti ca sa-i lasa la locul lor. [:)] O sa incerc sa pun cateva poze, dar nu am mai incercat pana acum. Poate cineva sa-mi explice un pic, ca nu prea am timp sa stau sa caut? [:I] P.S. Saptamana asta mergem iar la socrii pt Carnavalul mare. Sper de data asta sa avem noroc de vreme buna [:D] Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca varianta scurta la treaba cu pozele ar fi asa: in primul rand sa le faci publice acolo unde le ai tu puse,pe yahoo sau unde sunt,apoi copiezi linkul de sus si ii dai paste dupa semnatura ta,la profilul personal..asta daca vrei sa apara mereu pozitele..daca nu vrei,si vrei sa le arati doar o singura data, il copiezi in mesaj. Sper ca m-ai inteles,daca nu spune-mi cum sa te ajut mai mult. SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dat seama ca eu nu am mai pove nimic substantial de ceva timp,si cum nu vreau sa fiu iar certata ca doar instig la discutii[:D]..iata: Cum l-am cunoscut pe sotul meu[:D]- de SARILLA [;)] Intai trebuie sa precizez ca ne-am cunoscut- si suntem impreuna de atunci-acum 12 ani...12 ani se fac pe 10 august.Da,da,la un calcul simplu o sa va dati seama ca aveam 15 ani jumate[:D] da' ce?Am intrebat eu dragostea ceva?A venit neinvitata... Ciudat,dar nu ne-am intalnit in Constanta,cum ar fi fost poate mai normal..fiind amandoi constanteni,ci in...Pucioasa...am mers amandoi in aceeasi tabara,eu cu sor'mea(mai mica cu 4 ani) si el cu fratele lui(mai mic cu multi ani).Era o tabara de gradinita,si amandoi am ajuns acolo ca sa avem grija de cei mici..sa nu mearga singuri..Eu initial nu am vrut sa merg,va dati seama...doar ce incepusem si eu sa ies cu baieti,si gandul ca aveam sa stau o saptamana cu "ciutani" nu ma ametea..dar maica-mea mi-a "jurat" ca sunt si mai mari,si elevi si studenti...asa ca zic..hai,fie! Can am ajuns dimineata in gara,imi facea capul ca girofarul dupa studenti,sa vad cu cine aveam eu sa stau de vorba...cand colo?Ce sa vezi? Era un singur baiat mai mare,de care nici nu imi placea macar,care se agita pe acolo...imi venea sa o bat pe maica-mea..si sa ma intorc si acasa...ca ma mintise...dar...offf..suflet bun si sensibil,am hotarat doar sa o injur printre dinti... Asa ca am urcat in tren,si pana la Bucuresti,unde am schimbat,nu imi amintesc sa se fi intamplat nimic exceptional... Apoi am schimbat trenul cu un personal din ala ..nu stiu acum cum ii zice,de are etaj...bou vagon?In fine,si acolo,pretioasa cum sunt,m-am asezat departe de mica gasca de "tarani" ce se formase deja...erau prea galagiosi pentru mine si oricum eram inca suparata pentru teapa cu studentII...asa ca stateam cu sor'mea la etaj,gandindu-ma inca la ce distractie lasasem acasa... Si pana sa va explic ce distractie am gasit acolo,trebuia sa ma opresc,pentru ca s-a trezit puradelu' si ma duc sa ii mai urez o data bun venit noului dintisor..si sa ma bucur ca A IESIIIT!!!! Ne mai vedem noi...iepuraselor![:D] SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarilla, mersi pt ajutor [pup], asa o sa fac, dar deocamdata nu gasesc nici cablul de la aparatul de fotografiat. [alcool] Am vazut pozele voastre de la botez, ce freza smechera avea piticul [afro], iar pe noi parca ne-a coafat aceeasi coafeza [:-)))] Eu din pacate nu am nici o poza de la botez sa va arat pt ca fotografa noastra le-a facut pe film, iar noi eram asa de chiauni ca nu ne-am gandit sa fi dat camera noastra altcuiva sa ne faca poze [bang][bang][bang] Vad ca a mai aparut o constanteanca, pana la urma tot aflu eu ceva despre cumnatelul meu [:D] Sa va povestesc si eu cum am ales numele Ioannei. Asa cum va spuneam, cat am fost insarcinata am fost singura pt ca Mihalis era in armata. In jurul Craciunului si Anului Nou insa a fost o luna in Atena la spitalul militar ( nu va speriati, nu patise nimic, dar a facut armata la sanitari). Nasul nostru de cununie doar ce se mutase in Pireu si isi aranjase apartamentul pe care il inchiriase, dupa care a plecat pt Sarbatori la ai lui, in Cipru. Atunci ma gandesc eu ca ce sa stau singura aici, mi-am facut bocceluta si am plecat in Atena cu Mihalis. El mergea in fiecare dimineata f devreme la spital , iar dupaamiaza se intorcea acasa, in cazul in care nu era de garda. Singura nu prea puteam iesi sa ma plimb, desi as fi vrut mult, pt ca imi era inca destul de rau, asa ca statea singura acasa pana venea Mihalis si aveam timp berechet sa ma gandesc la vrute si nevrute. Asa am inceput sa ma gandesc la nume. Aici e obiceiul ca numele copiilor sa fie luate de la bunici: primul baiat poarta numele bunicului de la tata, al 2-lea baiat pe-al bunicului de la mama, prima fata numele bunicii d ela mama iar a 2-a fata pe cel al bunicii de la tata. [alcool]. I-am spus lui Mihalis ca in caz ca e baietel sa-i punem numele tatalui lui, cum e traditia la ei , iar daca e fetita sa aleg eu ce nume imi place si a fost de acord. Am vrut sa fie un singur nume, crestin ( eu am 2 prenume si nici unul nu e crestin [:(], si sa se pronunte la fel in ambele limbi. As fi ales Maria, apoi m-am gandit la Teodora si pana la urma mi-a placut f mult Ioana. Cred ca a fost di din cauza ca imi lipseste sora mea. Pe ea o chiama Oana, pe sotul ei il chiama si Ionut, pe baietelul ei la fel, Ionut, asa ca Ioanna sarbatoreste odata cu ei [si-eu] Apoi am facut botezul aici si , fara sa-mi dau seama Ioana a ajuns Ioanna, cum e in greaca si imi place ca desi am ales un nume f simplu are si ceva deosebit [cool] Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff...nu am mai avut timp sa scriu,iar acum e muuult prea tarziu pentru asta.. Ma gandeam mai devreme..am intrat aici pe calea lunga de data asta..stiti voi,pe la Prieteni dintotdeauna...Piersicutze de 2006(de obicei o iau pe scurtatura0 si am vazut ca subiectul asta are un numar record (din pt meu d vdr) de vizualizari..cinci mii si ceva...[:0]...asta ma face sa ma gandesc la faptul ca inca mai sunt muuulte fete care doar trag cu okiul,right?Shame on you! Poftiti de scrieti,fiti vedete[:D]! Pup,noapte buna! SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...