Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicutze de 2006


Recommended Posts

Buna fetele! Uite ca mai apuc si eu sa trec pe aici. Raluca f frumoase pozele pupici multi la printesa mica. [pup] Sarilla, Oona continuarea va rugam. Tre sa fug la printesa dar mai revin si eu cu ceva povestiri. --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mada, deabea astept [:)] Sa stii ca si datorita tie am inceput sa scriu aici, ca mi-ai adus aminte de ciresii bunicilor si de gradina plina de lalele rosii, narcise si zambile. Si liliecii infloriti de Paste... [url="http://www.europe-nikon.com/pmail-redirect/fotosharepmail.aspx?countryId=20&languageId=22&pmail_reference=1569076_29039258"]poze Ioanna Carnaval[/url] Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, mi-ati captat atentia pentru cateva ore...am citit de la pag 7 de ma dor ochii deja....super povestirile voastre de viata....raluca, super ai povestit......si sarilla....si mada...si twwty...si iulenca...si alexia....si oana....si leistra...si mamaluidavid....si norocuta, continuarea?....si pup si restul fetelor.... pe scurt despre mine si promit ca mai revin...geliza vine de la prenumele meu iar cu "g" incepea numele meu de fata...am 33 de anisi sunt economist...nu sunt carierista[:D], casatorita din 2001, impreuna cu sotul (inginer) din 1999...pana in 1999 pot spune ca am "copilarit" si m-am distrat...pe sotul meu l-am cunoscut intamplator, desi fusesem colegi de serv, dar in departamente diferite...a inceput s adevina interesant dupa ce nu ne mai vedeam des[:D]....insarcinata cu Mara am ramas inainte cu o luna de nunta, unii ar spune ca poate un pic cam repede dar ne doream cu ardoare copii...sotul meu voia 3 pana sa se nasca Mara...dupa aceea i-au trebuit 3 ani sa se hotarasca la al 2 lea care a venit dupa 8 luni de incercari...la noi nimic n-a fost intamplator (poate doar intalnirea noastra), totul a fost stabilit ....dupa ce am nascut-o pe Mara am castigat si la loteria vizelor pt Sua....din pacate (sau din fericire) am concluzionat ca am castigat "prea tarziu"...deja aici aveam un rost destul de bun as zice....am fost in state, ne-am plimbat, am vazut cum e (adevarat, ca turist, dar cu green card) si ne-am format o parere....am ales sa ramanem aici....cand eram insarcinata cu Ilinca, cam anul trecut pe vremea asta (la max 6 luni de la ultima iesire dun state) ne-am gandit ffff serios, am pus in balanta cam unde ne-ar fi mai bine....si dupa cum f bine bine v-ati dat seama am ramas aici....multe persoane ne acuza dar sunt multi care ne si inteleg...noi deja aveam aici ceea ce poate multi ani nu ne-am fi permis in america....intradevar, am fi plecat pentru "sistem"....n-am facut-o si desi mie mi-a placut america f mult (desi mi s-a parut f departe) nu regret alegerea facuta si sper sa nu o fac niciodata... Despre vacanta de vis....imi doresc sa ajung sa vad mexic, cuba, brazilia...ne-am promis totusi ca o sa vedem si miami candva....as vrea sa merg si prin asia....ma gandesc totusi sa mai creasca copiii sa inteleaga si ei cev adin excursii...Mara a vazut Niagara cand avea 2 ani jumate si deja nu mai tine minte...poate sa-i aratam casetele sa-si aminteasca....pana vor mai creste copiii preferam sa mergem prin europa, mai pe-aproape... hai ca ziceam ca va zic decat putin si m-am intins.... Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)[url="http://new.photos.yahoo.com/eliza_oncel/album/576460762342680793"]fete cucuiete[/url] ________________________ "Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal fetele! Raluca ma bucur ca ti-am trezit amintiri placute cu povestile mele.[flo] Eu abia astept sa ne permitem casa noastra cu ceva gradina ca aici gradinile is cam mici si cam rare la multe case bine in afara de cele de milioane de lire care au ditamai gradina si livada si etc.[alcool] Si atunci am sa ma apuc si eu de gradinarit ca aici gasesti asa plante frumoase [hippi] si pt afara si pt in casa, vai abia astept.[il] Eliza ma bucur ca ai reusit sa citesti si ca ne-ai scris si tu cate ceva despre voi. Eu astept sa mai scrii.[flo] Eu azi am fost la shopping de ierburi pt dieta am incarcat caruciorul si sus si jos si peste tot, abia m-am urcat in bus cu el.[:-)))] Intru mai pe seara sa mai zic povesti ca acu is numai cu broscutza care doreste atentie la maxim. --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geliza bine ai venit! Mada_mxm bine ai revenit! Nu am timp sa scriu azi partea a treia, ca ne martisorim si noi,dar sper sa rezolv a.s.a.p(asta e o vorba preferata de-a mea[:D]-as soon as possible). Eu nu eram sigura ca citeste cineva,ca era cam pustiu,si de asta m-am mai oprit,sa nu scriu degeaba..dar am vazut ca citesc vreo 3 fete,asa ca e ok..pup! Primavara frumoasa! SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [starwars] [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url][foto] [url="http://www.dropshots.com/SARILLA"]FILME [/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Geliza...AMERICAAAA....[il][il][il]..trebuie neaparat cand ai timp sa imi povestesti mai multe despre ce ai facut pe acolo...in amanunt...[:D]..v-am zis ca sunt fan si strang informatii...[8**]...pup SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [starwars] [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url][foto] [url="http://www.dropshots.com/SARILLA"]FILME [/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vara anului 2005(nu-i departe,nu?)...repetitii aproape zilnic cu trupa,aveam mare nevoie de un chitarist..am facut ceva vizionari,am cunoscut oameni dar nu prea ne-am potrivit..la inceputul cautarii ne spusese basistul de malin,un chitarist exceptional si bouzukist deasemenea..dar nu putea veni ca vroia sa plece din tara cu alt proiect..mie,nu stiu de ce,imi ramasese gandul la el..si am tot insistat sa-l mai sune sa vina macar sa ne cunoasca,sa cante putin cu noi...si l-a convins..a urmat o vara superba de repetitii pline de...el(nu poti a nu-l iei in seama,e un om exuberant plin de energie,foarte amuzant,extraordinar de creativ si tlentat..si intr-adevar un minunat chitarist)...am simtit ca ma priveste putin altfel dar nu am luat in seama,nu vedeam ceva serios si o mica "nebunie"nu-si avea locul in trupa..era pacat sa stricam proiectul. Ma sunat in particular..cica vrea niste partituri..bine,sa ne vedem..iesim in cismigiu si nu prea ne venea sa mai plecam.ok..nimic vinovat pana aici..ma mai suna si iesim iar..dar intre timp basistul se prinde si imi aminteste de proiect si sa nu fac vreo prostie..vb cu malin si cum nu aveam nici unul de gand sa ne facem ochi dulci..cel putin asa amafirmat amandoi..Pana s-a incalzit atmosfera la ziua..basistului de unde m-a dus cu taxiul acasa.. continuarea in capitolul urmator[amoras] [url="http://www.dropshots.com/oona"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooana, ai scris excelent, nu-ti face probleme, da-i inainte. Imi place si povestea ta. De Mada imi place ca povesteste despre ceva cunoscut si drag si mie, de tine ca scrii dintr-o lume cam straina si necunoscuta mie, a artistilor. Nu prea avem prieteni artisti, doar un nas care danseaza si canta la bouzouki , iar sora lui la acordeon, desi unul e prof de sport iar sora profa de greaca. Si mai am si o colega care canta in cor si ne mai ducem la concerte sa o vedem, desi nu prea ma omor cu corul... Sarilla are dreptate. Si eu am impresia cateodata ca poate scriu degeaba si nu ma citeste nimeni. Daca puteti, cand citim sa scriem si cateva randuri, doar cat sa ne dam seama cate mai suntem interesate de subiect. Si eu scriu f dezlanat, dar daca astept momentul in care sa nu fiu obosita sau pe fuga sa nu se trezeasca Ioanna... Mai vroiam sa va intreb ceva si tot uitam. Ma intereseaza si pe mine cartile de care vorbeati la inceputul subiectului. De obicei cand merg in tara iau ceva de citit in romana, dar de data asta cu Ioanna nu am mai apucat. Si cum stiti de lipsa de timp, m-ar ajuta f mult dc imi explica cineva cum sa intru sa vad si eu cartile si sa nu stau sa caut singura. [url="http://www.europe-nikon.com/pmail-redirect/fotosharepmail.aspx?countryId=20&languageId=22&pmail_reference=1569076_29039258"]poze Ioanna Carnaval[/url] Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...