Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicutze de 2006


Recommended Posts

quote:
Originally posted by arghirmonica
Mama ce de fete scolite[:D].La mine simplu ,Monica profa de istorie.peste 1 luna tot treijdeani,doi baieti cu tata-so 3.Am plecat din invatamant si fac altceva acum.L-am cunoscut pe sotu la dico,dupa sesiune....ca in timpul sesiunii invataaaam[:D].No ce sa va mai zic?
Monica tot profa, ah?[:D] V-am zis eu ca e ceva la mijloc...profe si inginere...dar acceptam si alte meserii in grupul nostru,nu?Asa ca pot scrie si fetele care nu sunt din domeniile astea...[:D] SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by mamaluidavid
Hop si eu sa ma confesez! Nickul vine de la David,normal.Cand m-am inscris pe forum abia il nascusem,avea doar 1 luna si eram extaziata de noua mea postura,aceea de mama lui David ,de unde si nickul. Eu sunt o mamica tanara,saptamana viitoare implinesc 24 ani.Mi-am cunoscut sotul la 19 ani si casatorit la 21. Sunt din Sibiu,am terminat liceul de profil contabilitate. De 3 ani locuiesc in Japonia si imi place mult de tot,la inceput a fost greu dar m-a ajutat Masaaki foarte mult ,nu reuseam sa ma adaptez daca nu era el. Singurul lucru care imi lipseste sunt cei din tara,sora mea a nascut un baietel care astazi implineste 6 luni si nu l-am vazut decat in poze[V] Sabana si Sarilla si visul nostru(eu si Masaaki) este sa locuim in Grecia,deocamdata nu am ajuns pe acolo dar e prima destinatie pe lista.Asta dupa ce or sa cresca copiii mai mari,sa poate calatori. Eu nu am avut nici luna de miere[:(] deoarece am ramas gravida si nu am putut calatori.Sa povestesc pe scurt. Am venit in vizita ca turist la Masaaki,viza pe 3 luni.Ne-am casatorit aici la Primarie,o dezamagire totala,nici pe departe ca in tara.Am mers cu actele gata semnate de noi si martori,le-am predat,am asteptat pe bancuta vreo 15 min dupa care a venit o functionara si ne-a felicitat.Si gata,am fost casatoriti,ne-am pus verighetele in masina,in parcarea Primariei[ups] Dupa 2 sapt.am ramas gravida iar dupa 1 luna jumatate m-am intors in tara pentru a face pregatirile de nunta si sa imi schimb actele. Pentru Masaaki venirea in Romania si nunta au fost luna de miere,asa zice de aceea am spus ca EU nu am fost in luna de miere. Actele au durat o vesniciei pana au iesit asa ca m-am intors in Japonia gravida in 6 luni,numai de plecat in luna de miere nu imi ardea. O sa recuperam cand vor creste copiii. Ajunge confesiunea deocamdata,merg sa pregatesc copiii sa mergem la doctor. Stefania,mami de David si Patricia
Sunt sigura ca o sa recuperezi cu luna de miere si o sa fie chiar si mai frumoasa...[pup] SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e sotul plecat la petrecerea de sfarsit de an cu colegii,am culcat copiii,asa ca bantui [biz] Voi cum ati ales numele copiilor? David de fapt trebuia sa fie Patricia[hippi]. Daca mai tineti minte de cand eram burtici,politica maternitatii unde merg eu este sa nu dezvaluiasca viitoarei mame sexul bebelui,sa fie surpriza la nastere. Eiiii,la 28 de sapt,prima sarcina, hop la alt spital sa ne spuna ce avem.Fetitza [ispita] Eu eram in culmea fericirii ,Masaaki foarte dezamagit,vroia ca primul copil sa fie baiat. Intr-o zi stateam intinsa in pat cand m-a palit[mariaj] Patricia o sa fie numele fetitei. Pe la 33 de sapt la controlul lunar,doctorul meu era ocupat asa ca i-a tinut locul un doctor batran.Probabil ca ii spusese asistenta ca mereu intreb doctorul ce e pentru ca in timpul ecografiei zice:"uite aici capul,mainile,coitele,picioarele" Masaaki s-a luminat la fata,eu eram confuza asa ca se apleaca mosul la urechea mea si imi zice "Boy,boy" Asa ca incepem sa ne gandim din nou la nume.Numele japonez al lui David e Tetsuhisa,am luat Tetsu de la tatal lui Masaaki,pe care il cheama Tetsujiro,deci a fost usor. Dar care va fi numele romanesc?Nicicum nu gaseam un nume care sa imi placa,asa ca intr-o seara i-am spus sotului"zi-mi un nume de barbat frumos".El a inteles ca vreau sa imi spuna un barbat frumos si a zis aiurea,Beckham(fotbalistul) S-a aprins beculetull si am hotarat DAVID e numele[bis](de la David Beckham[:o)]) Cand am ramas gravida a doua oara era hotarat ca daca va fi fata Patricia o va chema. Problema era cu numele japonez.Intr-o dimineata uitandu-ma la televizor a aparut o reportera pe care o chema Naomi.Mi-a placut tare mult numele si nu stiam ca e nume japonez. Am vrut ca semnificatia caracterelor folosite sa insemne asa:NA (natsu=vara,deoarece se nastea vara) O (oto=sunet) MI (utskusi=frumos) Aici numarul liniilor folosite la scrierea caracterelor (nume de familie+prenume) conteaza foarte mult,fiecare numar inseamna ceva si decide caracterul si personalitatea copilului. Ca Naomi sa insemne ce am spus mai sus rezulta un numar care nu avea semnificatie tocmai buna asa ca am folosit la scrierea lui NA alt caracter care nu inseamna nimic,deci a ramas doar SUNET FRUMOS. Asta e istoria numelor copiilor mei. M-am lungit ca o placinta,imi cer scuze. [pup] Stefania,mami de David si Patricia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz] uite asa sunteti! in primul rand, imi palc povestile la nebunie! in al doilea rand n-ati observat mai fetelor ca sarilla deschide subiectul, toarna cate un pic despre ea si asteapta povestile noastre! :) tare smechera de piersicutza!!![pup] mamaluidavid, am si eu o curiozitate, sper sa nu te superi! in ce limba vorbesti cu sotul tau? iar david ce limba stie? dar patricia?fac bradutul!!! [pup][pup] gagicile! cinta= iubire! frumos! consi, sunt sanatoase principiile tale dar cu a doua nu ma pot obisnui nicicand!! Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos Iana-Daria si Mami Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarilla, imi place mult subiectul si imi place tare mult orasul Constanta, acolo am facut facultatea! Hai sa scriu si eu cate ceva despre mine, sunt din Babadag, jud Tulcea, am facut liceul in Tulcea (pedagogic-filologie), dreptul la Ovidius in Constanta, am lucrat corector trei ani in timpul studentiei, dupa licenta mi-a venit sa plec in Spania, fac parte dintr-o familie modesta, dar iubitoare, mi-a fost enorm de greu, am lucrat interna, dar cel putin am invatat o limba care imi place mult si pe care am studiat-o cu mare placere, e cam lunga povestea cu sotul, rude ale sotului au fost cu ajutoare la spitalul la care mama mea lucra si am fost chemata sa ajut pt ca vb engleza, am corespondat cu ei, am fost aici intr-o vacanta, apoi a venit sotul in Spania, mai tarziu am hotarat sa ne mutam impreuna, anul trecut ne-am casatorit in Rom, dupa o luna am ramas insarcinata, am 28 de ani, mi-as dori sa locuiesc in Romania, dar sotului nu prea ii surade ideea, sunt multumita ca am un sot bun si pe balenica mea! eu chiar am batut campii, balenica e la mine in brate si nu ii convine ca va scriu, imi impinge tastatura si e smiorcaita tare[biz] http://photos.yahoo.com/adina_roberta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors si eu cu partea a doua. Cu stilul meu de a povesti vor fi vreo 10 parti creca deci, bare with me please. [pup] Cinta super povestea. Unde faceti in Iasi? Mamaluidavid f interesanta povestea cu numele si liniile si etc. Tot timpul m-au interesat ce inseaman numele zodia etc. Mai multe inginere pe aici, tata e inginer mecanic de meserie si eu am facut mate fizica ca si el si normal trebuia sa merg la Politehnica dar eu nu eram prea bazata cu fizica, cu toate ca am avut numai 10, si am decis stiinte economice si limbi straine. Ok si acum part two: Deci am mers la fam in Devon dupa ce am inghetat de frig in Buc la amb si am pierdut noptile pe drumuri pe data de 27 aprilie eram cu viza in buzunar si pe data de 5 mai am plecat din Baneasa pana in Venetia si de acolo am schimbat cu un flight easyjet pana in Bristol. Am ajuns acolo nopatea f tarziu rupta de oboseala dupa atata drum si in Venetia am alergat ca disperata dupa avion ca mai erau vreo 10 min si imi era ca raman prin Italia si cand ajung si eu cu bagajele dupa mine toate aiurea ma chinui scot actele de prin buzunare si ajung la poarta si stewardesa cica avionul de Anglia are 2 ore intarziere.[bang] Sa mor nu alta, am fugit ca disperata tot aeroportul ca sa mai stau doua ore.[xx(] Ma rog, trec doua ore vine avionul gata ne pregatim ne suim gata eram mai bine eram in drum spre uk. Tin sa precizez ca eu ma crizez toata cand tre sa plec undeva si numar bagajele de 10 mii de ori verific actele non stop si tot am senzatia ca le-am pierdut sau ceva. Bagaj tare mult nu am avut eu cu mine ca erau zborurile f aporpiate si am zis ca pana astept sa mute bagajele acolo mor si ma trezesc ca mai pierd si avionul asa ca am plecat din ro cu un rucsac in spate si cu great expectations. Ajung in Bristol era 9 noaptea eram rupta de oboseala sun la nr de mobil al tipului nu raspunde stau un pic suna el inapoi, sunam de la tel public din ala cu fise, suna inapoi zice vezi ca te suna sotia mea acusi eu inca is pe drum de la munca. Bun si numai aud asa ca prin vis dnsoara cutarescu, adik moi, sa vina la vorbitor. Eu na toata crizata cum v-am zis ma duc vb cu aia zice vai acu ma sui in masina intr-o ora is la tine. Si era si o ploaie nenorocita si urat si frig pt luna mai eu rupta de oboseala. Vine asta cu fata dupa ea, fata avea 5 ani atunci ok ma sui in masina vb noi cate ceva pe drum ajungem acasa la ei. O casa mica inghesuita catel ei doi copilul si ghici ce doua custi imense cu doi papagali din aia mari vorbitori. sa mor cand am vazut. Si ce galagie faceau, ca sa nu mai zic ca unul era al lui unu al ei si cel al lui nu suporta femeile.[alcool] Papagali nebuni si mizerie peste tot de la ei. Partea 3 maine. Pupici! --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina2006 intr-o alta viata poate nici mie nu mi-ar fi placut (e vorba de nr.2). Dar am avut cateva situatii in viata asta, care m-au facut sa-l adopt. Eu imi cer scuze, ca exprimarea e poate prea dura, dar am scris efectiv ceea ce am simitit. Daca va deranjeaza sterg. Mamaluidavid imi place ca la japonezi numele are semnificatii. E asa ca o caracterizare. Ti-a fost greu sa inveti japoneza? Eu mi-as fi dorit sa am o fata, pe care trebuia sa o cheme Mara. Sunt indragostita de numele asta de acum cativa ani. Intotdeauna mi-am dorit o Mara a mea. Si ginecologul meu care are un eco mai modest mi-a zis initial ca e fata. Sotul meu a fost foarte dezamagit. Lucru care m-a cam deranjat. El a spus ca mi se pare. Dar nu mi s-a parut. Pentru ca atunci cand am facut eco 4 d si ne-a aratat "coitele" a tras un "ranjet" de bucurie. Am fost suparata pe el vreo 2 zile. Pentru baiat ma gandisem la Luca pentru ca mi se pare simplu si "dintr-o bucata". Consi si [copil] Luca meu (19.07.2006) [url="http://b1.lilypie.com/4mWVp3.png"]atat sunt de mare[/url] [url="http://photos.yahoo.com/ph/roconsuela/my_photos"]pozele noastre[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/roconsuela/album/576460762333310959"]botez[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]filmulet[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

leistra, ce coincidenta !!!!, si eu sunt dobrogeanca get-beget, si mai mult, am facut pedagogicul-tulcea, invatatori, promotia 1996, oare ne-am intalnit? anasia si [zana] Alessia Anca(14.08.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/sia_pintilie/album?"]pozici[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/sia_pintilie/album?"]intalnire 21.10.2006[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alina2006
[biz] uite asa sunteti! in primul rand, imi palc povestile la nebunie! in al doilea rand n-ati observat mai fetelor ca sarilla deschide subiectul, toarna cate un pic despre ea si asteapta povestile noastre! :) tare smechera de piersicutza!!![pup] mamaluidavid, am si eu o curiozitate, sper sa nu te superi! in ce limba vorbesti cu sotul tau? iar david ce limba stie? dar patricia?fac bradutul!!! [pup][pup] gagicile! cinta= iubire! frumos! consi, sunt sanatoase principiile tale dar cu a doua nu ma pot obisnui nicicand!! Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos Iana-Daria si Mami Alina
Alina cu Masaaki vorbesc japoneza,cand ma enervez incep pe romaneste. In capul lui David deocamdata e varza,vorbeste foarte putin,cateva cuvinte ,amestecat japoneza si romaneste si cateodata engleza[alcool] Patricia vorbeste limba bebeilor,ga-ga-ga,gu-gu-gu Consi greu nu mi-a fost,am invatat relativ repede,dupa vreo 2 luni puteam sa tin o conversatie foarte usoara;cand ne-am casatorit stiam eu sa vorbesc cat de cat,mai greu a fost cand ne certam ca nu ii puteam spune ce aveam pe limba,engleza lui Masaaki e elementara asa ca nu intelegea.Mereu aveam la indemana dictionarul, pana gaseam cuvantul imi treceau nervii si de multe ori renuntam sa ii mai spun.Tot raul spre bine[bis] Stefania,mami de David si Patricia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...