Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicutze de 2006


Recommended Posts

Sa va impartasesc si eu povestea iubirii dintre mine si sot. Totul a inceput undeva la mijlocul clasei a IX-a. Eram colegi, amandoi slabanogi si complet dezinteresati unul de celalalt. Eu il consideram nesuferit, el n-avea nici un gand sa ma remarce (nu ca mi-ar fi pasat). Dupa cum va asteptati, totul avea sa se schimbe curand. Zilele treceau si eu istoriseam tot mai mult maica-mii despre un oarecare Costin, coleg de-al meu care ma scotea din sarite.[zz] Fara sa-mi dau seama, in sufletul meu incoltise mugurasul buclucas al iubirii[il], iar gandurile mele devenisera aproape in totalitate dedicate lui, baiatului inteligent, plin de umor, care ma trata cu indiferenta. Ii cautam din ce in ce mai des compania sub diverse pretexte, incercam din rasputeri sa mi-l apropii si intreaga mea stradanie avea sa dea roade. Intr-una din zile, am reusit sa-l conving sa ne mutam la acelasi calculator la laboratorul de informatica. Hmmmm, primul pas. Delicios moment, indelung savurat si inscris cu mandrie intre victoriile personale.[batetoba] Saptamanile treceau si eu castigam teren. De la "nu-ma-intereseaza-de-fel" la "parca-ar-fi-ceva-de-capul-ei" la "e-chiar simpatica-tipa" pana la "as-sta-tot-timpul-cu-noua-mea-amica". [amoras] Umblam bezmetici prin parcuri, vorbeam despre orice si oricine (fara sa ne luam pe noi insine in discutii), chiuleam cu drag si spor, fiindca orice ora rapita programului plicticos si petrecuta impreuna reprezenta o mare bucurie.[i] A sosit apoi momentul in care am inteles ce se petrece cu noi si am actionat ca atare. Eram in sfarsit impreuna, puternic indragostiti si plutind de fericire. Ne scriam aproape zilnic, strangand in timp un morman de scrisori si biletele amoroase. (si azi le recitesc cu mare drag). Pana la sfarsitul clasei a XII-a prietenia noastra a decurs firesc, insa la un moment dat s-a produs ruptura. Despartiti am fost vreme de 6 ani. In 2004 ne-am regasit, in 2005 ne-am casatorit si in 2006 a aparut galushca. Ultima parte am povestit-o pe scurt, fiindca s-a trezit trompetica si nu ma mai lasa sa scriu. O sa revin asupra ei cu alta ocazie. [url="http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos"]Galeria foto[/url] [url="http://www.dropshots.com/Tweety7"]Videoteca[/url] [url="http://b1.lilypie.com/AFj-p2.png"]Varsta gogoashei[/url] [url="http://www.choosing2lose.com/tickers/4573fdfa49015/weightloss.png"]Greutatea mea[/url] [mamica]Andra, tati Costin si [zana]Clara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tweety f frumoasa povestea voastra. Sa fiti cat mai fericiti si sa va bucurati de galusca mica![pup] Deci am ajuns la familia aia ne-am inteles noi cat ne-am inteles insa el nu era prea fericit ca eu cu sotia lui suntem asa bune prietene, mai stateam la o barfa mai una alta. Si prin dec aproape de Craciun m-am mutat de la ei intr-o casa aproape in zona impreuna cu prietenul meu de atunci, Max. El e englez si cu mama lui vb si azi si suntem cele mai bune prietene si ea este mum englezoaica a mea si eu her romanian daughter.[il] Anyway am stat noi ce am stat impreuna dar nu prea mergea el era genul mai lenes, mai relaxat, avea niste datorii si nici nu se zbatea sa rezolve pb si eu ma saturasem sa il tot trag in sus si el sa mearga inapoi in jos, asa ca in ian m-am mutat la o alta familie in Londra. Si am stat o perioada la ei apoi nu au mai avut nevoie de mine si intre timp eu vb cu Flo ne mai intalneam si apoi ne-am mutat impreuna si de atunci tot asa suntem. Acuma sa va povestec cum e cu partea de romance, ce am scris pana acu a fost sa vedeti cum am ajusn eu in Londra. Eu in Ro timp de 4 ani in liceu am avut un prieten care a fost coleg cu mine si in clasele 1-4 si apoi ne-am mai intalnit in liceu, nu prea ne impacam noi eram on and off. Cand am terminat si am dat bac-ul am fost f bolnava am fost operata la gat si mai multi prieteni au venit pe la mine sa ma vada, ca eu toata vara am stat in pat cu injectii si medicamente si tratamente. Si printre ei era un tip pe care il stiam de la liceu, el era cu un an mai mare ca mine si era amic cu un coleg de al meu de clasa. Atunci l-am cunoscut il cheama Ionut si timp de 3 ani am fost impreuna, am locuit impreuna la ei mei si tottul era bine si frumos cu certuri, cu ups and downs, ca in orice relatie. El a vrut sa plece in Italia, mama lui m,uncea acolo si s-a dus cu niste amici acolo si cand a plecat a fost f greu pt mine am plans mult si apoi dupa nici 2 sapt mi-a iesit si mie viza si am plecat in Uk. O perioada am mai vb ne-am mai scris numai ca fiecare aveam alte ganduri de viitor, eu vroiam sa ma stabilesc aici el vroia sa ne intoarcem in ro asa ca inevitabil relatia s-a destramat. --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaluidavid e foarte frumoasa povesrtea numelui lui David,dar si a lui Naomi [il]. La noi a fost mai simplu: eu am facut o lista cu numele care imi plac mie(preferatul meu fiind Rares), sotului meu i-a placut Razvan din toate alea, e adevarat ca am cautat sa mearga si cu numele de familie, ca asa ne-am gandit si la Luca, David, Tudor si inca vreo 3-4...asa ca a ramas Razvan...asta cand el era inca in burtik..am inceput sa il numim asa....mie inca placandu-mi Rares mult de tot...apoi,pe la sfarsit, inainte sa se nasca Razvan, sotul mi-a zis ca daca vreau Rares,ok,sa vedem , dar era prea tarziu...copilul din burta mea era Razvan deja[:D] si nu mai mergea sa il strig Rares...poate la bb2,daca e baiat...ca daca e fetita..se stie, e Daria[il][il][il][:D](asa ca draga Consi si eu vreau si o fetita,trebuie sa mai incercam o data[:D]) Leistra nu ne-ai zis cum ai ajuns din Spania unde esti acum? Ca am vazut ca nu scrie Spania la tara ta,nu? Mada_mxm urmaresc povestea ta cu sufletul la gura...ai si talent de narator si o poveste interesanta....more,.more! Tweety , la fel si tu...asteptam continuarea....[;)][:X] Alina2006 am inteles aluzia si ma conformez..scriu mai multe despre mine...[;)] SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asaaa..sa vad cat pot scrie ca sunt cu ariciul in brate care e f vesel si agitat..ca de obicei.. Eu l-am cunoscut pe sotul meu acum vreo 11 ani jumate intr-o tabara in Pucioasa, si de atunci tot suntem impreuna...nu a fost dragoste la prima vedere, dar este o dragoste ce a crescut in timp si a avut mereu un ton ascendent...Relatia noastra nu avea,teoretic,sanse de reusita,deoarece el este aroman si la ei nu se accepta sa se casatoreasca decat tot cu aromani,dar...[:D]...never say never, right? Si de unde la inceput era ceva de genul..."hai ca mai ies si eu cu el/ea, sa mai treaca timpul" a ajuns in scurt timp(tin minte ca i-am zis prima oara ca il iubesc dupa 4 luni [il][il][il]) sa fie o relatie mai puternica decat ne dadeam noi seama, relatie care a reusit sa invinga toate greutatile si piedicile care nu au ezitat sa apara... Noi am avut dintotdeauna ceva mai mult decat dragoste de impartit,am avut o compatibilitate ce ne depaseste barierele de intelegere... Offf...ar fi multe de zis,ca la fiecare dintre noi, sunt sigura, dar...nici nu stiu ce ar fi mai important de mentionat...Cum va scriam la inceput, anul trecut ne-am hotarat sa ne mutam in Grecia...Zis si facut! Am vandut TOT in Romania si am plecat acolo, nu inainte de a face o excursie prin Europa...(suuuupeeerrrr)...decat ca eu nu m-am putut acomoda deloc acolo, fapt pentru care le apreciez pe toate fetele care sunt stabilite prin alte tari,ca au putut rezista departe de AICI. In iarna anului trecut..prin decembrie,aveam programata o venire in tara, sa facem sarbatorile acasa...eu am plecat mai devreme,ca nu mai puteam sta acolo..imi era foarte greu..sotul meu muncea toata ziua si eu , cum nu imi gasisem inca de munca..muream de plicti...asa ca am picat in Romanica mai ceva ca la Surprize-Surprize..fara sa zic la nimeni...[:D]...si imediat mi-am facut testul de sarcina,deoarece imi intarziasera rushii de ceva timp..si...Boom!..eram insarcinata...nu are rost sa va zic ce senzatie am avut cand am vazut rezultatul testului,pentru ca presupun ca fiecare dintre voi a trecut prin asta,doar ca imi tremura tot corpul si parca pluteam... L-am sunat si pe sotul meu,i-am zis...bucurie mare,normal,chiar daca nu era programat era din dragoste...si atunci..si mai bine...[:D]... Sotul meu vine in decembrie in tara, noi inca urmand sa ne intoarceam in Grecia...si incep intrebarile: cum o sa imi fie acolo singura(fara el,care muncea)? o sa ma descurc insarcinata?dar cu copil mic?...si tot asa, pret de cateva zile...la asta adaugandu-se si faptul ca mie imi era rau fizic cand ma gandeam la Grecia...asa ca sotul meu a luat decizia cea mai buna din viata lui(dupa cea in urma careia se casatorea cu mine[:D]) si a zis:RAMANEM IN ROMANIA!!! Hihihi...acum, cu riscul de a-i "fura" stilul lui Mada_mxm,trebuie sa inchei si eu, ca trebuie sa fac mancare si nu am prea mult timp la dispozitie pana sa isi aminteasca Razvan ce mare nevoie are de mine...[:D] VA pup si..mai vorbim...[;)] SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada si eu stau cu sufletul la gura pana la urmatoarea confesiune de-a ta. Stii sa creezi suspans si sa intretii curiozitatea. Execelenta treaba faci! Haideti gagici la inaintare cu lovelife-ul. Ala-i esentialul! [:D] [url="http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos"]Galeria foto[/url] [url="http://www.dropshots.com/Tweety7"]Videoteca[/url] [url="http://b1.lilypie.com/AFj-p2.png"]Varsta gogoashei[/url] [url="http://www.choosing2lose.com/tickers/4573fdfa49015/weightloss.png"]Greutatea mea[/url] [mamica]Andra, tati Costin si [zana]Clara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarilla supeeeeeeer! Asa, fata mosului, mai vii de-acasa. [;)] Am doua motive de tinut rasuflarea acum. Voi o sa ma ucideti!!! [:D] [url="http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos"]Galeria foto[/url] [url="http://www.dropshots.com/Tweety7"]Videoteca[/url] [url="http://b1.lilypie.com/AFj-p2.png"]Varsta gogoashei[/url] [url="http://www.choosing2lose.com/tickers/4573fdfa49015/weightloss.png"]Greutatea mea[/url] [mamica]Andra, tati Costin si [zana]Clara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor, frumoase povesti numai ca eu is rupta de oboseala! sper sa pot sa scrie ceva maine! please, nu va suparati pe mine! consi eu ma refeream la faptul ca nu pot fi asa nu ca n-ar fi adevarata zicala asta! imi pare rau ca sunt cum sunt! va pup si deja mi-e dor de voi! Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos Iana-Daria si Mami Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu cu povestea mea mai ales ca acum sunt fara sotu ca-i plecat la petrecereea de sfarsit de an cu colegii ca eu am facut-o aseara cu colegii ,colegele si a fost super [:D] Sunt din Tulcea si prin anul 1986 veneam in vacanta la bunicii mei ,eu 17 ani , plina de cosuri de nu se uita nimeni la mine si soru-mea frumoasa , 16 ani si curtata de toti baietii din sat printe care si actualul meu sot care ca sa-i pun vorba buna imi imprumuta si mie bicicleta dar soru-mea nici nu-l baga in seama ca ei nu-i prea placeau baietii cuminti ca el ci cei mai smecherasi.Asa ca el a ramas cu buza umflata si eu cu plimabarile cu bicicleta macar ca el nu avea ochi pentru mine .Apoi anii au trecut ,am terminat liceul iar el si facultatea .Eu eram prin anul 4 de facultate si dezamagita de prietenul de atunci am rupt relatia .S-a ivit nunta unei foarte bune prietene si nu aveam cu cine sa merg la nunta .I-am marturisit acest lucru matusii mele si ei (era la sat atunci )i-a venit ideea sa ne faca lipeala si l-a determinat sa-mi scrie sa vada ce iese .Mi-a scris , mi-a placut cum scria si am scris si eu .Intre timp si el avusese prietene dar nu a fost sa fie .. Mai tarziu ,cand ne-am intalnit, mi-am dat seama ca el este soarta mea cu toate ca au trecut aproape 10 ani de cand nu ne vazusem . Am facut drumuri Iasi -Chilia Veche timp de 1 an si dupa ce am terminat facultatea ,ne-am casatorit dar nici acum nu pot uita fluturasii din piept de atunci ....Fetita a venit pe lume dupa 2 ani de casatorie ,neplanificat si pentru mine intr-un moment nepotrivit chiar ,eram dupa un an de perioada determinata in invatamant si in cautare de servici.Cand am aflat ca sunt gravida tocmai fusesem acceptata intr-o fabrica ca inginer chimist ,dupa multe incercari in cautarea unui loc de munca asa ca multa lume m-a "cam muscat de fund " in perioada aia .Dar toate au trecut si acum avem o fetita de 9 ani si 11 ani casatorie .Numarul 56 nu are nici o legatura cu nimic din viata mea ci pur si simplu numele aurora era cunoscut si singurul numar ce mi-a venit in cap in momentul ala era 56 .Sunt nascuta in anul 1969 si nu in 1956 cum s-ar crede . Am vorbit cam mult si astept si alte povesti . http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tweety ti-am zis ca nu ma intreci la turuiala.[:D] Sarilla ms pt aprecieri la cat vorbesc ar trebui sa ma pricep cat de cat la povestit. [:-)))] Anyway suspansul e fara sa vreau ca am tare mult de povestit si acum daca e si Flo acasa si mai mergem prin oras iar cand suntem acasa nu pot sta non stop la calc ca tipa el la mine, na acu is acasa si tu calare la calc 24 din 24 deci mai scriu cand apuc si tot asa. Part 4: Relatia s-a destramat mai vb la telefon si acum dar mai rar ca na eu sunt busy cu pitica mica. Intre timp eu abia venita in Ukl normal in timpul liber mai mult eram pe net ca de unde prieteni asa la inceput? Incet incet am mai cunoscut lume pintre care si Max tot pe net si tot intrand eu pe yahoo sa vb cu ai mei seara mai intram si pe canalele alea de romania si na tot intrau toti tembelii pe mine si vb prostii sau ceva si eu tot dadeam ignore si tot asa, pana cand a intrat flo pe mine ca acolo aveam nick-ul devon girl, devon zona unde am locuiam atunci. Si mi-a placut ca era serios si puteam vb cu el diverse si iii ziceam si de Ionut si de Max, ma mai sfatuiam cu el ce si cum. Si incet incet am tot vb radeam impreuna erau f buni amici. Cand m-am mutat in LOndra normal ca stia si el ca ma mut si eu in Londra aveam un prieten f bun care a fost prima mea dragoste si pt mama caruia eu am ramas vesnic nora. Acum suntem f f buni prieteni si cand am avenit aici numai pe el il aveam si na ne mai intalneam mai vb mai ieseam in oras in fct de timpul care il aveam. Si na a venit momentul cand Flo a zis hai sa ne intalnim, ok hai sa ne intalnim eu terminam pe la 6 la familie treaba si stateam in centru el statea unde stam noi acum in nordul Londrei cam la 20 de min cu metroul de unde eram eu. Si in fiecare seara venea fuga de la servici facea un dush se facea mumos pt moi [il] si venea in Victoria. Si ne plimbam ca nebunii prin Londra pana pe la 11 noaptea pe malul Tamisei pe la Big Ben, mai peste tot si parea ca trec orele asa repede. Eu eram un pic mai cu retineri ca na romani in Londra sunt destui si nu toti au ganduri tare curate. Na si ne intelegeam noi bine dar eu nu i-am dat spearnte ca el stia ca eu is cu Max si eu stiam ca el are o prietena in Ro. Sorry gagici dar iar tre sa fug ne uitam la un dvd. Pupici si mai intru maine sa scriu part 5. [pup] --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...