Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicutze de 2006


Recommended Posts

Part 5: Si se apropia weekndul chiar inainte de Valentine's Day si eu imi luasem bilet sa merg in Devon la Max sa petrecem impreuna weekendul ca luni era 14 feb dar eu trebuia sa ma intorc la fam in Londra. Si platisem bilet totul pregatit familia stia ca plec si Max imi trimite un mail in care imi zice ca stii nu staim cum sa iti spun si nu aveam curajul sa iti spun in fata dar vreau sa ne despartim. [xx(] Si na nu puteam sa le zic la aia stiti nu mai plec ca asta s-a despartit de mine si atunci in disperare de cauza il sun pe Flo sii zic auzi uite asa si asa te superi daca vin weekendul asta la tine ca nu am unde sa merg si etc. Si am venit cu bagaje cu tot aici si am fost si ne-am plimbat tot weekendul si am fost la cumparaturi si a fost super si na se face luni eu tre sa merg la familie merg la ei totul bine si frumos si seara imi zice tipul poti veni pana in sufragerie ca tre sa vb si imi spune ca el, lucra in armata, a primit o slujba mai buna dar trebuie sa se mute cu familie cu tot in alta zona din Uk in Wales, ei locuiau in case de la armata. Si ca ii pare f rau dar asta e job-ul lui si spera sa nu ma supar si sa mai tinem legatura. Si bineinteles l-am sunat pe Flo si i-am zis uite ce s-a intamplat pot sta la tine pana imi gasesc altceva si ma pot muta? Asa ca m-am mutat cu, catel si cu purcel aici si era chiar 14 feb seara si atunci el ca sa ma cheer me up m-a scos in oras la restaurant si apoi ne-am plimbat pe maulu Tamisei of course si uite asa am ramas aici de tot. Au trecut doi ani de cand ne-am mutat impreuna, sunt 3 de cand am vb prima oara si uite ca avem si o printesa mica si frumoasa. Acum dupa cum stiti vrem si noi sa reusim sa strangem destui bani ca sa ne luam casa noastra si dupa ce reusim sa ne mutam vrem sa mai avem un baby si incet incet sa ne facem cuibusorul nostru unde sa locuim happily ever after.[il] The End --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai fetelor dar nu mai da nimeni pe aici? Numai eu turui aici intruna? Ok hai sa va zic acum si despre mine, ce am scris pana acu a fost partea amoroasa. pai eu am crescut la casa cu gradina mare, cu vie cu multi copaci si multe flori. De aici si dragostea mea pt flori si plante. Eu si taurasul Ferdinand care statea numai intre flori. Cat era cald acolo imi faceam temele acolo citeam carti in vie sau intre flori. Ador sa pap capsuni din gradina si struguri direct din vie, nu culesi si pusi in farfurie, asa nus buni deloc. Imi plac f mult animalutzele in special pisicile [il]si cateii normal. Am crescut cu un pui de lup pe nume Ada care din pacate a murit la varsta de 19 ani si am simtit atunci ca o parte din mine a murit. Pisici am avut nenumarate pt ca la noi ori mai fugeau ori le fura cineva, am avut un pisic birmanez pufos frumos si l-a furat cineva intr-o zi. Cand ne-am mutat la bloc aveam 2 pisici cu noi Puschina, care-i iubita lui tata si pisoiul ei Tomita si ei sunt f cuminti noi stam la etajul 1 si ei coborau pe balcon pe un copac si veneau inapoi nu mieunau sau ceva sa deranjeze si pe Tomita l-am gasit aruncat mort la gunoi.[V] Oameni fara inima.[q] Cu un an inainte sa moara Ada ne-am luat inca un catel, ca stateam la casa atunci un cocker spaniel care il avem si acum o cheama Gipsi si e o grasa si jumate, neagra toata. Sunt innebunita dupa muzica si fara nu pot trai, eu la tv ma uit ori la ceva comedie ori desene animate ori muzica. Fara mp3 player nu pot trai. Ascult toate genurile de muzica de la muzica clasica la rock. Sunt f copilaroasa si alintata, de ce sa nu recunosc, am crescut sg la parinti si drept urmare am fost obisnuita sa am de toate. Ador dulciurile si sunt cam lenesa la diete si din astea si daca mi se interzice un lucru atunci ala imi trebuie mai mult.[bang] Imi place marea f mult si ador sa innot, de la 1 an si 8 luni am mers in fiecare an la mare si imi place si muntele sa merg in drumetii sa ma catarin patru labe si sa admir privelistea din varf. Imi plac sporturile mai ales sa joc badminton, imi place si biliardul jucam inainte cu Florin in fiecare weekend acum nu am mai mers ca suntem busy cu pitica dar jucam remy si ea ne urmareste. Imi place mult sa fac poze si sa vizitam locuri noi. Imi place sa calatoresc, am fost cam prin toata Europa si dupa cum am mai spus Germania ocupa un loc f special in inima mea. In Uk m-am obisnuit rapid cu stilul de viata si cu toate ca imi este dor de parinti si familie ma simt f bine aici si abia astept sa vina ei pe aici sa ne plimbam pe malul Tamisei si pe la Big Ben. Ok mai revin cu povesti weekendul asta, sper sa mai scrieti si voi ca se pare ca am ramas singurica pe aici. --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea si LA multi ani! si pe calea asta[:D] Nu am mai avut timp sa scriu deloc zilele astea, cu vizite si toate alea,dar acum programul e mai lejer,asa ca...I'm back...O sa ma duc sa scriu si dincolo,dar am zis sa scriu intai aici,ca e mai putin de recuperat la scris... Mada_mxm, tu da-i acolo inainte cu scrisul,ca noi citim..[:D] Azi chiar sunt total lipsita de inspiratie,dar promit sa revin si eu cu continuarea... Hai sa facem apelul aici..cine citeste ce scriem?Ca de scris vad ca doar cateva fete scriu...de citit presupun ca mai multe,dar probabil ca e mai greu cu scrisul,nu?[:D] Pup si ne revedem curand... SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahh finally [:D] mai scrie cineva la subiectul asta am zis ca gata v-am plictisit cu turuiala mea si gata ati fugit. Fetelor da voi somati? Mai scrieti si voi despre voi ca eu tot scriu si voi o sa stiti tot despre mine si eu nimic despre voi. Mai exprimati si voi opinii ce muzica va place unde ati copilarit, scrieti ceva. Gata acu tre sa plec mai vin maine pe aici sa mai scriu ceva. --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada nu esti singura, citesc io [:D] ca ma lasasi cu buza umflata si asteptam part 5 [cit] si imi era frica asa ca o sa te tii de cuvant si scrii 10 parti si stau cu sufletu la gura dupa continuari [;)] ca mie imi place sa citesc tot cat mai repede ca nu am rabdare, asa sunt eu narabdatoare.[majoreta] emilia si Alexandru Paul (16.08.2006) [url="http://b1.lilypie.com/dDgnp3.png"]alexandru[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/emma_pop/my_photos"]poze cu noi[/url] [url="http://www.choosing2lose.com/tickers/458da7435e426/weightloss.png"]slabesc !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia stai linistita ca sciru douazeci in total am ce povesti nu iti fa pb. Dar m-a bucura sa mai scrie si altii sa citesc si eu nu numai sa scriu. Si tu tot la 66 de kg esti? Ich auch. Vai tare as vrea sa ajung macar la 60.[alcool] --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupic[amoras] Eu am citit si de scris nu am mai scris nici un rand[bang] Sarilla, cred ca nu m-am exprimat prea clar-sotul e olandez-olandez si, cum va povesteam, l-am cunoscut prin familia lui care a fost in Rom; afland ca lucrez in Spania, sotul s-a gandit sa ma viziteze si uite asa, dupa mai multe vacante impreuna, am decis sa locuim in casa pe care o are (in Olanda) sa vedem daca merge si a mers, ne-am casatorit si bla-bla-bla, ideea e ca mi-e greu aici, mi-e dor de Rom mea, de prietenele mele, sunt fericita insa ca ne intelegem foarte bine, iar balenica a imbogatit si mai mult viata noastra! In ianuarie vrem sa mergem cu sotul intr-o mica vacanta, cred ca la Milan, dar cel mai mult imi doresc sa merg cu micuta in primavara la ai mei ca si asa trebuie sa imi schimb pasaportul si aterizez si prin Constanta, in mod sigur[hot] mada, vad ca iti place mult sa povestesti[:X] ce sa va mai zic? imi plac decoratiunile interioare, in trecut citeam mult literatura universala, acum il citesc pe parintele Cleopa si, cand am timp, Psaltirea, am devenit in ultimii ani mai putin optimista, nu imi plac deloc oamenii ipocriti, cu nasul pe sus, barbatii care se cred macho, femeile ce poarta tona de aur pe gat sau pe degete, lenesii, imi plac oamenii ce reusesc sa fie modesti, sa se arate celorlalti asa cum sunt... mai scriu si alta data despre mine, mai scrieti si voi[pup][pup][si-eu] http://photos.yahoo.com/adina_roberta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leistra da sunt tare vorbareata si imi place sa povestesc. Uneori e un defect uneori o calitate, oricum cei care ma cunosc s-au obisnuit cu mine. Din cauza asta sunt si o persoana f sincera nu imi place sa ma prefac sau sa ma ascund eu zic ce si cum verde in fatza. Urasc ipocrizia si minciuna si conflictele. Asta si din cauza ca sunt balanta mie imi place toti sa fie happy si sa fie armonie nimeni sa nu fie suparat. Si de foarte multe ori ma zbat sa impac si capra si varza. Oricum daca vi se pare ca vb prea mult eu nu ma supar, imi puteti spune sa tac, ca daca ma lasati eu fac monopol.[:-)))] --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada stai linistita ca nu esti singura. Si eu urmaresc foiletonul tau si imi place ca stii sa ne tii si in suspans. Esti o adevarata scriitoare. Consi si [copil] Luca meu (19.07.2006) [url="http://b1.lilypie.com/4mWVp3.png"]atat sunt de mare[/url] [url="http://photos.yahoo.com/ph/roconsuela/my_photos"]pozele noastre[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/roconsuela/album/576460762333310959"]botez[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]filmulet[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by leistra
Va pupic[amoras] Eu am citit si de scris nu am mai scris nici un rand[bang] Sarilla, cred ca nu m-am exprimat prea clar-sotul e olandez-olandez si, cum va povesteam, l-am cunoscut prin familia lui care a fost in Rom; afland ca lucrez in Spania, sotul s-a gandit sa ma viziteze si uite asa, dupa mai multe vacante impreuna, am decis sa locuim in casa pe care o are (in Olanda) sa vedem daca merge si a mers, ne-am casatorit si bla-bla-bla, ideea e ca mi-e greu aici, mi-e dor de Rom mea, de prietenele mele, sunt fericita insa ca ne intelegem foarte bine, iar balenica a imbogatit si mai mult viata noastra! In ianuarie vrem sa mergem cu sotul intr-o mica vacanta, cred ca la Milan, dar cel mai mult imi doresc sa merg cu micuta in primavara la ai mei ca si asa trebuie sa imi schimb pasaportul si aterizez si prin Constanta, in mod sigur[hot] mada, vad ca iti place mult sa povestesti[:X] ce sa va mai zic? imi plac decoratiunile interioare, in trecut citeam mult literatura universala, acum il citesc pe parintele Cleopa si, cand am timp, Psaltirea, am devenit in ultimii ani mai putin optimista, nu imi plac deloc oamenii ipocriti, cu nasul pe sus, barbatii care se cred macho, femeile ce poarta tona de aur pe gat sau pe degete, lenesii, imi plac oamenii ce reusesc sa fie modesti, sa se arate celorlalti asa cum sunt... mai scriu si alta data despre mine, mai scrieti si voi[pup][pup][si-eu] http://photos.yahoo.com/adina_roberta
Ar fi super sa ne intalnim daca vii prin Constanta...sa imi zici... Ohooo...in legatura cu ce te enerveaza...bineinteles ca ma super enerveaza tot ce ai scris acolo,plus inca un milion de lucruri...ma seaca oamenii care fleoncane..(scuze pt cuvant,nu stiu acum cum sa zic mai frumos) guma...hmmm[bang],transporturile in comun VARA..din motive lesne de inteles, aia de dau muzica(de obicei manele) la maxim,de obicei din vreo Dacie din '48,cei ce incearca sa para mai destepti decat sunt si...de fapt cred ca ma enerveaza prea multe lucruri..cam toate[:D][:D][:D]..asa ca mai bine ma opresc aici...nu sunt prea toleranta azi,ca vin dintr-un Carrefour foarte aglomerat si nu sunt in toane foarte vesele...[:D] Ma bucur ca cititi si ca scrieti,fetelor,credeam ca sunt doar eu si mada_mxm la un moment dat..si draga de Tweety,care nu stiu unde a disparut...ma miram eu,Consi,sa nu vii tu si aici,stii ca tu esti de baza,da?Asa ca baga povestiri mai multe.. Cat despre tine,mada-mxm....da-i inainte..urmarim! SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...