Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (12)


Recommended Posts

Laura dar poate ca se baga la negru....oare nu se poate?? Ianusca cica seara-noaptea cozile sunt mai mici,de aia plecam pe la 21-22 diseara!Oricum maine voi fi terminata de somn!!Iti spun maine cat am cheltuit....mai are si soacra-mea cumparaturi de facut ca altfel nu se merita,ea sta cu copii si noi plecam,ne da lista [:D] Eu sunt intr-o pauza de la bucatarie,tai pt salata boeuf,am niste vecini care dau gauri,muta ceva si-s cu nervii la pamant,nici unul din copii nu-mi doarme din cauza asta...imi vine sa ma urc pe pereti [:(!] [*]Dana si piticii [aho][aho] [*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura Cu ian va sta o doamna. Am stat luna asta toti trei ca sa invete cum sa aiba grija de Ian .E o doamna tare de treaba, mereu cu zambetul pe buze , are foarte mare rabdare cu Ian , chiar mai multa decat mine, Se joaca cu el, ii vorbeste, ii da de mancare, il schimba,il scoate afara, il iubeste..Nu iubeste televizorul(ceea ce mie imi convine ca pentru ca Ian devinese depedent de el, asa ce TV sta mai mult inchis. In privinta banilor, uite un calcul simplu: de la anul copilul va primi 2 milioane alocatie , + 1 mil daca ma intorc la serviciu = 3 mil care se duc la bona.Asa ca mama ar fi ramas cu 6.De la serviciu as castiga mai multisor. nu cu foarte, dar destul pentru niste rate... Si mai este ceva , crescandu-l mai mult singurica de dimineata pana seara,cu nopti nedormite, am ajuns si mi-am pierdut rabdarea cu el exact acuma cand trebuie sa-i vorbesc foarte mult. Si am auzit si din experienta altor mamici ca dace te intorci la serviciu, reusesti sa te detasezi un pic de el, si cand te intorci acasa, in ciuda oboselii, ai mai multa rabdare cu el. Sper sa nu gresesc prea tare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora bine ai ven e la noi ! Poate mai corupi si pe altele....[:D] Laura deci suntem surori de suferintza, nu?[:D]Sper sa terminam odata cu maselele astea... Ianusca inca nu am ajuns sa-i cumpar ca nu pot iesi cu ea dupa mine. Sotul are un program infernal...pleaca dim si vine seara, deci.....am avut noroc ca mi-a mai cumparat el cate ceva. Dar sper ca dupa Craciun sa ajung sa-i cumpar. Oricum si-a dat drumul. A mancat binisor azi. Criss bine zice Dana, zi si la noi, ca noi....cam pauza. Dana drum bun si spor la cumparaturi. Daca avetzi timp si cartela putetzi intra si la Selgros.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in seara asta la 6 vine Mosul pe Mihai Eminescu, se aprind lumanari, torte etc. la 7 incepe un spectacol, pe site-ul primariei Piatra Neamt gasiti programul complet. Duminica la ora 12 vine Cleopatra Stratan, nu lipsiti, noi vom fi acolo si in seara asta si duminica. Maine la 5 dupa-amiaza se deschide patinoarul din strand. Acum ma cam grabesc, de aia scriu "monosilabic" :) Ma bucur ca v-am cunoscut! Daca nu ne mai auzim pana atunci, va doresc un Craciun fericit si numai bine! Lora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu va suparati pe mine dar vcad ca de multe ori spuneti ca nu puteti sa mergeti undeva ca nu puteti cu copii dupa voi. Nu stiu cum e cu doi dupa tine dar cu unul? Eu mergeam cu carutul peste tot si mergeam singura adica fara sot. Am fost cu Andrada la doctorul de familie (pentru mine), la analize - tot pentru mine, la petrodava , la unic si peste tot. Voi nu iesiti cu copii? Mai ales daca aveti unul? Nu va suparati pe mine , era doar o curiozitate. Eu am scos-o pe Andrada pe orice vreme si pe ploaie si pe ceata si prin zapada. Si nu a racit niciodata pana la 2 ani cand am dus-o la cresa. Nu stiu cum va vi daca voi mai avea unul dar eu imi propun sa ies la fel de mult. Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum imi dau seama ce usor e cu unul,daca as fi numai cu Paul,ar fi super pt ca e si mare si intelege ,dar cand ies cu amandoi e jale,unul vrea hais si celalalt cea [:D]....iar Ana nu prea intelege,la 2 ani....Mai vb cand vei avea doi copilasi....acum te cred ca e simplu...nu te supara ...dar e si mai simplu cand ai niste copii cuminti ,nu atomici ca ai mei...Ana stie [:D](de fapt pe cel mare nu-l prea stie ea...) [*]Dana si piticii [aho][aho] [*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss as merge eu mult si bine, dar suntem in momentul in care in carutz nu mai vrea sa stea, vrea sa mearga singura. Daca o pun in carutz sa zicem ca rezista pana la prima oprire, dupa care nu mai vrea. Iar daca este sa intram in magazin, apoi am de alergat si vrea sa puna mana pe toate, nu sa traga, dar le face mai-mai. Si acum e aici, acum e acolo, deci sa mai fiu si cu carutz dupa mine chiar ar fi imposibil. Nici a mea nu prea are stare. In rest ies cu ea inparc, cam 1 ora /zi, sau mai merg la ai mei - stau la casa. Sper ca pana la vara sa mearga singura mai mult, ca acum merge ce merge si apoi ori se plictiseste, ori vrea nu stiu unde, etc. Deci DEPINDE FOARTE MULT SI DE COPIL. Cam asta este cu noi. La altzii nu stiu cum este.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, intradevar depinde si de copil [:D]. Andrada a fost si este destul de linistita si ma pot intelege cu ea [:D] . Nu mi-a facut niciodata scene pe strada. Lunna intradevar va fi mai greu cu 2 copii [bang]. Dar sper sa fie si cel de al 2-lea la fel ca primul. Tu ai doi copii. E diferenta intre ei? Cum se inteleg? La care a fost mai greu? Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...