Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (12)


Recommended Posts

Uitati ce am gasit pe site-ul Primarie: - 22 decembrie: moment dedicat eroilor martiri ai Revolu#355;iei din Decembrie 1989 ora 18.00, pe B-dul M.eminescu, va fi realizat#259; o cale de mii de lumân#259;ri #351;i din sute de tor#355;e, o „Cale de lumini”. Pe aceast#259; cale de lumini va sosi Mo#351; Cr#259;ciun în tr#259;sur#259;, înso#355;it de cr#259;ciunei c#259;lare, dup#259; care se va deschide deschide seria concertelor din centru ora#351;ului. - 23 decembrie Se va inaugura C#259;su#355;a lui Mo#351; Cr#259;ciun unde cei mici se vor putea întâlni cu legendarul personaj. C#259;#351;u#355;a va fi deschis#259; între orele 10 – 11 #351;i 17-18.30, în fiecrare zi. Mo#351;ul, de#351;i nu a sosit înc#259;, o început s#259; primeasc#259; scrisori. În acela#351;i loc, în fiecare dup#259; amiaz#259; se va filma emisiunea „S#259;rb#259;toare ca-n pove#351;ti”. Se va inaugura stagiunea de SPECTACOLE ÎN VITRIN#258;, un element de noutate. Aceasta se va desf#259;#351;ura într-una din vitrinele Complexului Unic, unde în fiecare zi, vor avea loc work-shop-uri teatrale, spectacole de muzic#259;, dans, mod#259; #351;i teatru. Va avea loc deschiderea oficial#259; a patinoarului, din #350;trand, la ora 17.00. - 24 decembrie la ora 12.00, pe scena din centrul ora#351;ului va urca Cleopatra Stratan, care va interpreta celebra melodie „Ghi#355;#259;”. Trebuie amintit faptul c#259; Piatra Neam#355; este singurul ora#351;, în afar#259; de Bucure#351;ti #351;i Chi#351;in#259;u, unde micu#355;a artist#259; evolueaz#259;i : Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu prea se intelege. mai bine intrati pe site-ul primariei si acolo e tot programul. Imi pare rau ca nu am stiut de aprinderea lumanarilor si de caleasca lui Mos Craciun... Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mai.. iar imi dati motive sa scriu la o bucata de noapte. Ianusca e super ca ai gasit o tanti care iti place si care iti ia numai 3 mil. Unde ai dat de ea? Eu am gasit una cam naspa, in sensul ca e cam proasta si nu imi place intotdeauna ce face si ce zice cand e cu copii si vrea 5 mil pt 9 ore. Eu socotesc asa: daca stau acasa am 10 mil (alocatia e 4 mil la 2). Daca ma duc la munca, 4(alocatia) +1 (stimulentul)=5 mil, salarul bonei. Dar ca sa merite sa ma intorc la munca, trebuie sa iau macar putin peste 10 mil, zic eu. Adica daca tot las copii cu un strain, macar sa merite finaciar, sa aduc in casa mai multi bani decat daca as sta acasa. Cu relaxarea cand esti la servici, asa o fi ... Dar eu ma ingrozesc cand ma gandesc ca tot ce inseamna curatenie si mancare trebuie sa fac dupa ce vin obosita de la munca, cu doi copii ce trag (normal) de mine, sau dupa ce adorm ei, adica dupa ora 22. Plus ca e foarte posibil sa vii cu oboseala si nervi suplimentari de la munca si oricat ti-ar fi de dor si de drag de copii, tot ai vrea sa pleci undeva ... unde e liniste si poti dormi vreo 3 zile. Ana tu poti sa speri sa termini mai repede, dar noi mai avem de tras! Rares are abia 8 dinti + 2 masele abea ivite, iar Bianca e in 6 dinti, atat! Deci mai avem treaba! pupici Casandrei, sa nu se mai chinuie (si pe tine pe langa) si spor la ce mai ai de facut, acum pe ultima suta de metri. Criss la mine cu iesitul cu copii e cam naspa. Adica am 2 varinate: ori ii scot cu carutul, ori pe jos. Daca ies cu carutul, pot sa o fac singura, chiar daca e mai complicata operatiunea. Pana in noiembrie cand s-a racit mai serios si se intuneca mai repede, faceam cativa km zilnic cu ei in carutz. Partea proasta e ca la carutul meu nu am aparatoare de ploaie, deci cand ploua, stateam in casa. Acum, eu mergeam cu ei numai pe trotuar, ca prin magazine carutul meu nu incape si sa ii dau jos pe amandoi insemna sa ii tin in brate pe amandoi, deci nu avea nici un rost. Prin parc nu puteam stationa, ca trebuiau sa fie tinuti amandoi de manutze (au mers tare tarziu singurei si vroiau sa ii tin de ambele maini), ori eu am numai 2 maini [:D]. Cand mai e cineva cu mine (de obicei soacra), iesim in parcul de la Aurora s-au in parcare in fata blocului, daca e prea rece sau e socrela pe fuga si nu poate sta mai mult de jumte de ora. Mai trecem strada la Orion, dar cu ceva kile miscatoare in brate nu stii cum sa cumperi mai repede ce ai de cumparat si sa pleci. Cam asta e situatia la mine. Sper peste vreo 6-7 luni sa putem merge frumos, tinandu-ne de manutza, la cumparaturi toti trei [:D] Multumim pentru programul pe care l-ai cautat pentru noi [pup]. Dana cum a fost la Metro? Ai gasit ce aveai pe lista? Laura [mamica] de shtrumphi, [bonjovi] Rares si [zana] Bianca 13.06.2005 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la mine [:D] De cand nu v-am mai vizitat suntem mai multe.Bine ati veni Ianusca si Lora.Ianusca v-am admirat in pozici[;)] Lunna nu sunt suparata pe voi,dar chiar nu prea am avut timp,sunt tare obosita,am lucrat si in WE si in plus astia de la serviciu m-au tinut in suspan o saptamana pana sa ma anunte pe cat imi prelungesc contractul de munca.oricum veste este foarte buna(o intuisem) dar a fost tare stresanta ca s-a lasat atat asteptata.Am vazut noie pozici si sunteti tare frumosi[pup] Ionela cred ca deja ai plecat la Alex si noi nu ne-am vazut.Poate reusim saptamana viitoare ca eu sunt in vacanta pana pe 3.01[pup]multi tie si lu Alex Aseara am fost la petrecerea de Craciun de la firma[;)]si a fost tare dragut,am primit si cadou[:D]. Curatenie abia de acum incolo si iricum nu va fi generala,ca doar fac periodic[:D].Nici macar nu am facut cumparaturi,acum astept sa se trezeasca Bogdan sa mergem in Cora.Bradul cel mai probabil il vom impodobi azi si sunt tare nerabdatoare cum va reactiona Matei[:D] Cat priveste iesitul cu copilul si eu consider ca se poate merge peste tot cu el si incerc pe cat posibil sa si fac asta,ca oricum varianta nr 2 ar fi sa nu mergem ceea ce nu prea imi convine[:D].Si imaginativa ca Matei nu mai sta in carut decat legat cu hamul din dotare,iar pe jos facem un secol cu catarat peste tot,"lins masini"-cum poveste Alina de Rares si inca multe altele ca daca le-as lua in seama as innebuni.Va spun ca o data a reusit sa si sparga o chestie intr-un magazin[:p]. Voi ce cadouri de craciun ati luat la pici? [url="http://photos.yahoo.com/selfguide1"]Pozici cu noi[/url] [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, abia cum va citesc, ca joi am plecat spre Viena si de at. am tot facut cump, cumparat cadouri, aranjat prin casa. M-am bucurat tare mult sa ma intorc aici, mi-a mai pierit insa din entuziasm cand am descoperit ca tel. fix e mort, asta ca sa nu mai zic ca numai in Ro merg lucrurile prost. Cei de la firma s-au scuzat, ne vor da un bonus, insa nu pot face nimic pana pe 2 ian. Aici, de sarbatori si in general in zilele de sarbatoare (ex :Sf Maria, Adormirea Maicii Domnului,Floriile sau mai stiu eu ce alte zile) este liber si e inchis peste tot, la supermarketuri, la posta, la farmacie, peste tot. Asa ca acum va mai fi ceva deschis abia pe 27 dec., deci va dati seama ce nebuneala e in magazine. ianusca, te inteleg ca vrei sa ai si-o alta ocupatie in afara de copil; si eu gandesc la fel; nu mai am deloc rabdare cu ea, mai ales ca e o zvapaiata si tare as vrea sa fac si altceva. Si Lara mea se trezeste des pe noapte (cam de1-4 ori). Cand era mica dormea mai bine, chiar fara treziri, in ultimul timp se scoala mai des. S-ar putea sa fie de la paraziti intestinali (la ea am descoperit asa ceva), Dau dureri de burta noaptea si d-aia se trezeste. Lara mea cred ca are si-o anemie ceva (trebuie sa-i fac analize, n-am mai apucat insa), ca e cam palida si slabuta (lipsa de calciu sau fier, eu stiu ... doctorii astia mai mult te sperie si te innebunesc de-a binelea). E fff. activa, insa cica nici agitatia asta n-ar fi de bun augur. Sa vad ce spun analizele si poate ii dau un tratament ceva, s-o mai linisteasca. criss, eu nu resusesc sa vad pozele; de fapt le vad, insa asa de mici ca abia disting vreo figura; daca fac click pe ele nu se deschide nici una. lunna27, noi facem salata boeuf cu amestec legume congelat; merge mult mai repede. carne nici nu mai punem, ci doar castraveti murati si cartofi (si maio bine-nteles). Si pe mine ma streseaza astia cu datul gaurilor in perete, mai ales ca ii apuca la amiaza, cand sunt orele de somn. In Viena de ex. le este interzis vecinilor sa faca galagie de orice fel intre 12-14 si de la 20 seara in sus. Acum nu pot sa sper ca pe viitor o sa dau de vecini intelegatori in PN. Nu stiu cand mai apuc sa scriu, ca maine vizitam rudele, asa ca va doresc tuturor CRACIUN FERICIT, CU SANATATE, ALATURI DE CEI DRAGI SI ZILE DE SARBATOARE CAT MAI FRUMOASE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele!! Abia am reusit sa intru,si calculatorul face figuri [bang] cred ca am luat vreun virus ori ne/a sters Ana ceva din el ,eu vreau sa urez la toata lumea Craciun fericit alaturi de cei dragi voua!! [pup] Adriana deci acum esti tot in RO?Sau nu am inteles eu bine....Eu la salata pun cartofi,morcov,pastarnac,un pic de telina,piept de pui si maioneza. Ianusca parca tu m-ai intrebat,intre copii mei e diferenta de exact 4 ani fara 2 zile(paul e pe 8 sept 2000 iar ana pe 6 sept 2004),si cred ca ai dreptate,si eu simt ca trebuie sa incep sa merg la serviciu,nu mai am stare si nici rabdare deloc,am nervii intinsi la maxim....incerc sa-mi gasesc un job mai bun(la cel dinainte am reuntat de buna voie) si poate ca o sa am noroc sa fie cu un program cat mai accesibil. Ne pregatim sa iesim pana in centru la Cleopatra,mai vb ... SARBATORI FERICITE!!!! [*]Dana si piticii [aho][aho] [*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la Mos Ajun, dragele mele! Sunt in varf de munte, la mama mea, alaturi de Alex si am acces la net!!!... Asa ca am intrat repede sa va urez un "Craciun fericit, plin de liniste, pace si caldura sufleteasca alaturi de cei dragi[pegeam]!" pisicuta, ma intorc pe 29 in Bucuresti, poate gasim timp sa ne vedem! Va pup dulce, in special pe nazdravanul de Matei! Ionela [9cer] si Alex[copil] (DN 21.09.2004) [URL="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542"]Cu drag, MAMA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super Ioneala.Abia astept sa ne vedem.Va trimitem si noi multi pupici si mai ales lui Alex[pup] Craciun fericit plin de liniste,iubire si cadouri va doresc din suflet[pup] [url="http://photos.yahoo.com/selfguide1"]Pozici cu noi[/url] [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...