Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce v- ar face sa va inselati sotul?


Recommended Posts

Sper sa nu ajungi sa probezi niciodata... Cit despre iubirea adevarata... in primul rind e greu de identificat, in al doilea rind pot aparea atit de multi daca ... (sotul te iubeste, tu nu vrei sa renunti la casnicie, celalt nu te iubeste, ai 5 copii, nu ai salariu ...) "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ina78 atit de multi daca ... (sotul te iubeste, tu nu vrei sa renunti la casnicie, celalt nu te iubeste, ai 5 copii, nu ai salariu ...)
Ina, asta-i lista de prioritati. Adica pe primul loc este iubirea sotului, binele copiilor, satisfactia materiala. Iubirea este jertfita in favoarea celorlalte. Nu judec pe nimeni, ptr ca nu am dreptul asta, fiecare isi stabileste lista de prioritati. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ymcar Ma rog, pentru unii este, m-am indragostit de altul (alta), adio si basta, ce ramane in urma nu conteaza. Altii... sunt altfel. Si uneori calea de mijloc e mai buna pentru toata lumea, chiar daca este vezi-doamne imorala (chiar, cine dracu hotaraste ce e moral si ce nu si cu ce drept?!) etcetcectc
Acu' inteleg de ce "Your life smells acceptable" asa brusc si deodata: ai ales calea de mijloc [:D]. Daca te simti tu bine ... asta e. P.S. Intotdeauna cind iti citeam postarile imi ziceam in gind "sper sa nu fie barbati-miu". [mamica] si Mihai Nicolae [copil] - [url="http://image.lafemmebonita.com/c/u276773.png"]My little treasure[/url] [URL="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20060801_-8_BOBITZA.png"](01 august 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur sunt multe motive sa stai cu un om, dar daca ai puterea sa te indragostesti de altcineva, sa traiesti iubirea, de ce nu ai avea puterea sa fii si mai independenta? Ma refer aici la aspectele financiare. Cat despre copii, parerea mea ca un copil al unui cuplu care nu se intelege, in care exista conflicte, nu exista iubire, poate fi la fel de traumatizat ca un copil care traieste divortul parintilor. Cand eram studenta am dat meditatii unei fetite de scoala primara. In decurs de 2 ani parintii ei devenisera din ce in ce mai conflictuali, uneori se certau in camera de alaturi, mama iesea trantind usile. Fetita respectiva, initial un copil excelent, devenise din ce in ce mai neatenta, agresiva, agitata. De ce oare? Atat de tare m-a afectat schimbarea copilului acela, incat mi-am promis ca nu imi voi supune niciodata copiii unor asemenea situatii. Rox [gravi] 12+si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004) ]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze Rox, nu voiam as ma contrazic cu tine. Imi place cum gindesti, a fost o vreme cind eram si eu sigura pe mine si ma bateam cu pumnul in piept. Pot sa-ti spun un singur lucru, ca poti iubi si sa nu ai curajul sa marturisesti, poti marturisi dar sa nu ai curajul de a face ceva. Se poate ca iubirea sa nu stii daca-ti este impartasita sau sa-ti fie impartasita si sa-ti fie teama sa nu ranesti prea multa lume... si tot asa... "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Roxana_G un copil al unui cuplu care nu se intelege, in care exista conflicte, nu exista iubire, poate fi la fel de traumatizat ca un copil care traieste divortul parintilor.
Poate fi socant ce am sa spun, dar dupa ce am discutat cate putin cu fetele cunoscute aici pe forum la "parinti singuri" incep sa ma indoiesc de asta (si eu credeam la fel). Cred ca e gresit sa generalizam, ptr ca depinde mult de fiecare caz in parte, de varsta copilului, de legaturile dintre copil si parintele cu care nu ramane, de starea conflictuala. Eu m-am referit strict la ce am citat, nici prin gand nu mi-a trecut sa incurajez o persoana sa stea ancorata intr-o relatie care nu-i mai ofera nimic. Cred ca am dat demult de inteles ca sunt tocmai invers. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, bine ca mi-ai atras atentia. O sa mai citesc si eu cum gandesc parintii singuri, poate ca am tras o concluzie pripita.[:(] Ina, nici nu poate fi vorba de contradictie. [flo] Am inteles argumentele tale si sunt de acord ca nu e asa usor sa pleci cu bagajele alea, dar asa mi s-ar parea corect. Adevarul e ca pana nu te vezi intr-o situatie este foarte usor sa iti imaginezi cum ai reactiona si pana la urma sa ti se darame tot ce ai imaginat. Rox [gravi] 12+si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004) ]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu m-am batut cu pumnul in piept vreme de 10 ani ca eu sunt cea mai cinstita cea mai corecta femeie cea care isi iubeste barbatul...pina cind m-am indragostit pina peste cap de un baiat de 18 ani, si as fi facut orice pentru el, atit ma simt de aproape sufleteste de el...suflete pereche. Fizic nu l-am inselat, insa in inima mea exista acest alt barbat, pe care nu mai pot sa il privesc in ochi. Cam atit, nu mai zic acum la nimeni, ce panarama, ce depravat, pentru ca fetelor, nu e chiar asa. Inima nu este si nu va fi niciodata ceva cu care sa te joci... Cred ca am inselat, desi nu fizic, dar acum la 30 de ani pot sa spun ca am si iubit fara seaman, asa ca in operele lui Shakespeare. oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
[japan]Draga ,,ymcar ,,ai perfecta dreptate,mai ales ca mai intervin si copii ,care cred eu ca ei sufera cel mai mult,ruptura parintilor pt.ei este cumplita,lucrez cu copii si am vazut cat de traumatizati sunt.Ei nu o percep ca pe o neinetelegere a parintilor ci spun ceva de genul ,,mami nu ma mai iubeste sau tati nu ma mai iubeste,ne-a parasit,si nimic altceva.Este cumplit.Cred ca cel mai bine ar fii o cale de mijloc,parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cindva, tare demult am fost o femeie inselata... stiu disperarea, durerea celui inselat Ce anume m ar face sa mi insel sotul? Un divort! Dar atunci nu s ar m numi inselat nu? Nu, nu cred ca l as insela... si asta din teama si nu teama de el, ci de expresia "cine ridica sabia de sabie va muri" Acum il iubesc, dar chiar daca timpul ne ar mai aplatiza din sentimente nu cred ca as putea o face, din respect pt acei minunati ani in care el a fost soarele meu, sau pentru ca stiu cit de rau doare, si mai stiu ca nici macar din razbunare n as putea o face... nu m ar racori cu nimic! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...