Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

expresso


greierash78

Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si depinde si de espressor. Daca este din cel metalic de pus pe aragaz, trebuie sa tasezi bine cafeaua, dar nici asa, nu stiu sa iasa cine stie ce caimac, plus de asta, sita respectiva cocleste, desi tot espressorul este de regula din inox. [bang]

Cred ca daca folosesti unul electric de buna calitate si daca respecti reteta originala a italienilor, e musai sa iasa un espresso ca la carte. Asa cred eu.

 

MARILENA

 

Votati-o pe Anna "In roz"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in vorba[bang] cu o intrebare: cum faceti capuccino la aparatul de facut expresso? am primit unul de curand, dar noi nu bem expresso. ma gandeam sa-l folosesc pt capuccino, dar nu stiu cum, si nici din instructiuni nu inteleg nimic.

 

ceea ce tie nu-ti place altuia nu-i face

------------------------

 

mirela si ana monica (8 dec 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o masina de cafea ca asta si sunt fff multumita. Face multa crema si cafeaua buna (Lavazza, dar nu numai aia, merge cu toate marcile). Capuccino ... pui putin lapte intr-o cana (inalta ca sa aiba loc sa se "umfle" spuma), pui maneta aia din dreapta in cana, apesi pe butonul de aburi si din rotita externa din dreapta reglezi presiunea aburului(mai mult sau mai putin), astepti sa se faca spuma dorita ... faci o cafea normala si adaugi peste ea spuma de lapte ...

 

Petronelaid="size3">id="Trebuchet MS">id="navy">

__________________________________________________________________________

 

Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici.id="navy">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ... bagi maneta aia in cana cu lapte ca sa faca spuma ... si il torni dupa aia peste cafea ...

 

Petronelaid="size3">id="Trebuchet MS">id="navy">

__________________________________________________________________________

 

Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici.id="navy">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...