Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nicer-Dicer


pepenash

Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Te rog spune-mi daca se se poate taia si cartofi pentru prajit adica ca cei pai .Eu caut de mult un astfel de aparat dar m-ar interesa sa taie cartofi pai dar in zig-zag mai mult.Pentru taiata numai legume eu am un robot de bucatarie cu care fac ori ce de la aluatri ,torturi si inclusiv si varza o taie misto ,fin.Dar ori cum te rog spunem daca are si aceasta optiune de taiere Nicer Dicer pt.cartofi pai .Sa-l folosesti sanatoasa si multumita de investitia facuta.

 

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute

Fabya

id="limegreen">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am taiat si cartofi cu el, dar cei de dimensiune medie; cu cartofi mari nu am experimentat, dar cred ca ar merge mai bine daca ar fi taiati in jumatati. Problema este ca lamele aparatului sunt dispuse sub forma de patrate egale ca si dimensiune, iar cartoful este circular ceea ce face ca feliile exterioare sa fie mai subtiri si sa iasa ceva mai crocante prin prajire, daca se tin mai mult pe foc. Nu siu cat de bine m-am facut inteleasa...

Una peste alta, la salate, ciorbe si diverse alte preparate pe baza de legume, fructe, oua, masline, etc este excelent.

 

Pepenash over and out!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...