Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand increderea e oarba...


Recommended Posts

Daca am sta zilnic cu frica drobului de sare, aia nu ar mai fi viata. Cand simti ca ai gasit persoana potrivita vrei sa speri ca va functiona, nu ca e totul o minciuna. pisimuki, sincer daca s-a consumat relatia lor sexual e absolut irelevant. Si nu avem 5 ani sa credem ca doar beau multe cafele impreuna, dar chiar daca prin absurd nimic nu s-a intamplat, el sigur ar fi vrut. Un singur lucru e bun, ca ai reusit sa vorbesti decent cu ea si ca ti-a zis adevarul, chit ca nu total. Dar poti s ail intrebi ce a fost in capul lui sa insele femeia cu care va avea 2 copii? In afara de prea mult bine ce dureri a avut? Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pisimuky, iarta-ne daca batem campii pe subiectul tau. [asia] Sunt sigura ca nu ti-e usor deloc. De aici incolo depinde de tine daca poti ierta si cat poti ierta. Despre ea, conteaza putin cine este, nu de la ea trebuie sa incepi sa cauti o solutie, ci de la tine. Marius ti-a prezentat destul de realist toata situatia si permite-mi sa subscriu. Mai mult decat atat, acest om nu te apreciaza si nu te respecta suficient cat sa nu te faca sa suferi. Si cum bine zicea cineva mai inainte, cine calca o data pe alaturi, va continua s-o faca. Sub orice pretexte. Tu trebuie sa ingrosi un pic obrazul, ca sa zic asa, fii egoista si gandeste-te doar la tine si la copiii tai. Vei fi linistita stiind ca el poate fi cu alta, vei fi fericita traind cu asta? Eu cred ca nu. Ma pun in situatia ta si stii ce as face? As astepta sa nasc, as ramane deocamdata acolo pentru confortul copiilor mei, as astepta pana face cel mic un an incat sa-l pot da la cresa, apoi m-as muta in apartamentul meu, inapoi la oras si as relua serviciul. Eu una, nu as mai avea de ce sa stau langa el. Cum vezi tu viitorul alaturi de el in conditiile in care nu-si schimba naravul? Multa intelepciune iti doresc! [flo] May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elle_seb Si inca ceva: cine iubeste CU ADEVARAT nu inseala.
Perfect de acord. pisimuky, gandeste-te bine la viitorul tau si al copiilor si fa tot posibilul sa nu ajungi bataia de joc a unui sot mincinos si duplicitar. E mai greu sa-i accepti prima magarie, dintr-un compromis relativ mic se va face unul mare care te va strivi de tot. Si cei care vor plati pretul nefericirii vor fi copiii. Aici nu e vorba de luat in posesie, de pus pe piedestaluri, de sacrificii à la "Pasarile spinului", aici e vorba pur si simplu de sinceritate si de a fi om, la urma urmei. Zic si eu ca Elle_seb, stai cu el pana face bebelusul un an, apoi vezi-ti de drumul tau daca lucrurile nu se schimba in bine (si de obicei asta nu se intampla). Mult succes si multa putere de actiune! Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania. Felicia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Daca am sta zilnic cu frica drobului de sare, aia nu ar mai fi viata. Cand simti ca ai gasit persoana potrivita vrei sa speri ca va functiona, nu ca e totul o minciuna.
Nu este vorba ca stai cu drobul de sare deasupra capului si ca te gandesti ca oricum o sa cada. Este vorba de faptul ca, fie ca vrem sau nu, ca ne place sau nu, oamenii se schimba, iar eu chiar sunt capabila sa inteleg asta si nu ma voi agata niciodata de un om care-mi transmite clar mesajul ca nu ma vrea in totalitate. Nu as putea niciodata sa iubesc pe cineva care la randul lui nu ma iubeste. Da, vrei si speri ca va functiona. Dar nu tine de tine, ca partener, 100% reusita unei casnicii. Si nu inteleg de ce, in cazul in care unul dintre ei calca pe alaturi, majoritatea afirma: casnicia mea a fost o minciuna. Asta ar insemna ca si vremurile bune, atunci cand a existat iubire si intelegere si colaborare pe toate planurile - au fost de fapt minciuna? Nu cred asta. Cei care se iau din dragoste, la momentul respectiv, chiar cred in dragostea lor, la momentul respectiv relatia lor nu este minciuna. Cred in iubire, dar nu mi-as baga mana-n foc pentru eternitatea unei relatii niciodata. Cred in institutia numita familie, dar exista deopotriva individualitatea. Simplu: teoria relativitatii este perfect aplicabila cand vine vorba de oameni si de sentimentele lor. Hartia de la primarie nu reprezinta garantia iubirii dintre cei doi. Garantia se afla in fiecare dintre sufletele lor. Pisimuky, spune-ne de tine, cum esti? Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Chiar daca se potoleshte si ea dispare din viatza lui, fi sigura ca undeva, candva se vor mai suna, chiar se vor intalni si depinde de multe...chiar vor relua relatzia pe ascuns.
Dianaintruder, cum poti fi atat de sigura de asta? Poate fiecare dintre noi judecam prin prisma propriilor experiente, insa nu-i mai infige si tu cutitul in rana chiar asa, n-ai cum sa fii sigura de asta! Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisimuky Eu inca il mai iubesc si de aceea e totul atat de complicat...
Am ajuns la acest subiect cautand postarile tale, dupa ce am citit subiectul postat de tine la subforumul celor singuri. Cu replica asta ai spus totul. Asa ca eu zic sa-i mai dai o sansa. Gandeste-te ce e mai important: mandria sau iubirea. Fa o alegere si tine-te de ea. Orice ai alege vor fi momente in care o vei regreta. Dar sa fie regretele mai mici decat daca alegeai cealalata varianta. Una e sa divortezi si sa-ti continui viata ptr ca nu mai poti trai cu el, ptr ca nu-l mai suporti, nu-l mai iubesti, si alta sa spui "gata" cand de fapt iubirea ta ptr el nu e gata. Gandeste-te! Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea nu prea are nici o legatura cu ratiunea, de-aia se zice ca iubirea e oarba. Tu, Alex, daca ai iubi o femeie in adevaratul sens al cuvantului, ea sa fie centrul universului tau, ai putea s-o inseli? Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
quote:
Originally posted by pisimuky Eu inca il mai iubesc si de aceea e totul atat de complicat...
Am ajuns la acest subiect cautand postarile tale, dupa ce am citit subiectul postat de tine la subforumul celor singuri. Cu replica asta ai spus totul. Asa ca eu zic sa-i mai dai o sansa. Gandeste-te ce e mai important: mandria sau iubirea. Fa o alegere si tine-te de ea. Orice ai alege vor fi momente in care o vei regreta. Dar sa fie regretele mai mici decat daca alegeai cealalata varianta. Una e sa divortezi si sa-ti continui viata ptr ca nu mai poti trai cu el, ptr ca nu-l mai suporti, nu-l mai iubesti, si alta sa spui "gata" cand de fapt iubirea ta ptr el nu e gata. Gandeste-te! Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Alex, eu am divortat de "raposatu'" desi inca imi singera sufletul dupa el! Dar cu toate astea nu sint bataia de joc a nimanui, deci toate pina la o limita! Si l-am uitat, crede-ma. Pentru ca am intilnit un om care ma iubeste si ar face orice pentru mine. Uneori ma gindesc ca nu-l merit, ca eu parca nu-i dau atit cit imi da el. Sau asta este regula in dragoste: unul iubeste mai mult decit celalalt?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...