Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand increderea e oarba...


Recommended Posts

Corect, Siminaf! Degeaba-l iubesti daca el nu te iubeste si nu te respecta. Ca tu-l iubesti nu e un motiv suficient pentru a continua o relatie esuata. Si Alex, nu pui problema cum trebuie: "mandria sau iubirea". In primul rand ca o femeie inselata nu sufera din cauza mandriei, sau poate nu predominant. Eu as spune: "draga Pisimuky, alege: umilinta sau iubire". Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Elle_seb Tu, Alex, daca ai iubi o femeie in adevaratul sens al cuvantului, ea sa fie centrul universului tau, ai putea s-o inseli?
Nu! Si nici nu as ierta-o daca ea m-ar insela pe mine. De asta se spune ca e mai simplu sa dam sfaturi altora decat sa le urmam.
quote:
Degeaba-l iubesti daca el nu te iubeste si nu te respecta. Ca tu-l iubesti nu e un motiv suficient pentru a continua o relatie esuata.
Dar si el spune ca o iubeste, desi a inselat-o sau poate nu. Deci se iubesc, si au 2 copii impreuna. Eu asa vad lucurile.
quote:
Eu as spune: "draga Pisimuky, alege: umilinta sau iubire".
Nu a trai in umilinta, ci a-i mai da o sansa, daca asta sinmte ea ca doreste. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
uote:Originally posted by Elle_seb Tu, Alex, daca ai iubi o femeie in adevaratul sens al cuvantului, ea sa fie centrul universului tau, ai putea s-o inseli? Nu! Si nici nu as ierta-o daca ea m-ar insela pe mine.
Cu asta consider ca mi-ai raspuns la intrebare. [:D] May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt convins. Asta ptr ca infidelitatea ar fi prima cauza ptr care as spune "gata, pana aici" (era un subiect de genul asta), si ptr ca sunt poate printre putinii barbati care considera ca intr-o relatie ori esti ori nu esti cu femeia aleasa. In timpul casniciei nici nu m-am gandit la tradare, ca, de, asa am stiut eu ca trebuie sa fie. Am tot respectul ptr cei 7 ani de casnicie, si nu vreau sa adresez vorbe urate, dar pe vremea aceea nu credeam ca mai exista alte femei. Acum, liber fiind, daca sunt cu o femeie sunt cu ea, si daca imi doresc altceva nu vad de ce sa mai fiu cu ea, daca nu-mi ofera ce-mi doresc. Si astept acelasi lucru de la partenera, ca nici eu n-oi fi perfect. Adica: ori/ori. Ps: ca zodie sunt fecioara. [:D] Scuze de off-topic, nu situatia mea e dezbatuta aici. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Da, sunt convins. Asta ptr ca infidelitatea ar fi prima cauza ptr care as spune "gata, pana aici"
Si Pisimuky de ce nu ar gandi la fel? Doar pentru ca ea este femeie si are doi copii de crescut? De ce o indemni sa aleaga intre un sot infidel dar care mai vine si acasa din cand in cand si un viitor plin de remuscari fara el? Mi se pare o perspectiva sinistra, sincer. Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elle, cu tot respectul, in mare parte ai dreptate. Doar ca eu nu o indemn sa "aleaga intre un sot infidel dar care mai vine si acasa din cand in cand si un viitor plin de remuscari fara el", ci sa sa se gandeasca bine ce-si doreste sa alegaa, si daca ar fi sa aleaga, sa-si respecte hotararea si sa nu regrete mai tarziu. In cazul meu, in cazul unei relatii cu o femeie, e mult mai simplu sa plec si sa-mi continui viata, nu am fi casatoriti si nu am avea copii impreuna. Ea punea intrebari si la alt subiect, cum ar fi daca ar divorta si cum va fi viata dupa divort. Siminaf de ex stie cel mai bine cum e viata unei femei dupa un divort, eu nu pot spune decat cum a fost ptr mine. Si nu e usor, chiar daca in ce va urma ai multe avanataje. Ce gresim noi este ca actionam uneori manati de furie, de resentimente, si asta cand totul este prea fierbinte, prea recent si nu gandim limpede, optimist. Si luam decizii iremediabile pe care apoi le regretam. Asta sper sa nu faca Pisimuky. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
quote:
Originally posted by Elle_seb daca ai iubi o femeie ai putea s-o inseli[/b]?
Nu!
quote:
Degeaba-l iubesti daca el nu te iubeste

Sau poate ca se concluzioneaza ca daca inseli nu iubesti. Este relativ... Cel mai bine poate sa stie doar ea daca el o iubeste sau nu, nu noi care doar citim framantarile ei pe forum. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sper ca Pisimuky sa nu ia decizii pe care sa le regrete ulterior. Am citit si mesajul ei din partea cealalta. Din punctul meu de vedere, o decizie pe care s-ar putea ulterior s-o regrete ar fi daca ea ar accepta infidelitatile sotului ei si s-ar complace in situatia asta, cred ca usor usor asta i-ar ucide sufletul si personalitatea. Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toti stim sa dam sfaturi care mai de care mai" paraseste-l", "te-a inselat, lasa-l", "divorteza", etc. Pana nu de mult si eu dadeam aceleasi sfaturi, insa intr-o seara, dicutand cu o amica, m-am imaginat intr-o astfel de situatie. Nu accept nici in ruptul capului sa ma insele, insa stiu ca...in cazul in care ramanem in relatii bune pt. copil si el reincepe sa ma cucereasca, ma intorc. asa simt acum...nu vreau sa traiesc asemenea experienta, stiu doar ca-l iubesc enorm... [url="http://community.webshots.com/user/sebilus"]poze si iar poze, [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga delphin, permite-mi sa-ti spun ca te contrazici.
quote:
Nu accept nici in ruptul capului sa ma insele
dar daca
quote:
el reincepe sa ma cucereasca, ma intorc.
Nu prea inteleg.... [alcool] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...