Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, capitol nou de Rahova! (22)


Recommended Posts

Buna dimineata si La multi ani! M-am trezit devreme, ca de obicei, Ale insa nu se poate trezi, s-a ridicat de vreo 2 ori in fund dar i se inchideau ochii, acum vad ca iar doarme desi nu a stat f mult, cam cu o ora si-a depasit programul. Fetelor sa avem un an minunat cu toatele! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mama ce ati mai petrecut! Nici acum nu v-ati trezit? Noi am fost la mama, norocul meu ca am fost inspirata sa iau masina (ca nu prea treceau tramvaie) ca m-am trezit ca mi-au crapat pantalonii (nu aia noi, altii) la spate si bineinteles ca aveam geaca scurta, daca eram cu Ale in brate era naspa rau. Acum ezitam, sa ies afara sau nu, tare mi-e ca-s singura pe strada ca toata lumea e la odihna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! sa aveti un an nou fericit![pup]pe toate si pe copilashi noi ne pregatim iar de petrecere, gratarul "sfaraie"[:D]totul este pregatit desi nus tiu daca mai putem manca ceva[:D]dupa cat am "bagat" aseara ruxi a stat pana la 2 dimineata, pur si simplu nu o lua somnul(dupa cat dormise ieri la pranz) asa ca am lasat-o sa stea si cand am vazut-o ca da semne de oboseala am facut-o nani nani pe picioare si a adormit imediat...alex a mai stat si el vreo 10 minute dupa ce a adormit ruxi(ca el tot timpul zicea ca nu-i e somn[:D]...dar mai avea putin si cadea ca o musca[:D]) si noi am petrecut mai departe...numai ca pe la 11 fara un sfert(astazi)...cine vroia alba ca zapada??? RUXIIII!!!![:D]ne-a luat de proaspeti si a trebuit sa facem fatza. pupici si numai bine monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si multa sanatate ! Imi pare rau ca nu am mai putut sa scriu tocmai de anul trecu [:D], dar ieri am vrut sa dormim si noi la pranz si nu am putut , asa ca ma-m apucat de ornat salatele, si pe la ora 17.30 au ajuns finii la noi , iar la 12.15 cand am vrut sa intru sa va zic la lulti ani nu mergea netul [bang]. Noi(adica eu), ma-m culcat dimineata pe la ora 6.30 si ma-m trezit la 8.45 , cumnatii au plecat de la noi pe la 5 de dimineata, finii pe la 11. Pe la 12 ne-am dus la mama sa luam fata si am plecat cu ea la moasa sa o dam de grinda [:D], apoi am lasat-o iar la mama si am ajuns acasa pe la 16 si la 16.20 in sfarsit ma-m asezat si eu in pat si am dormit pana pe la 21, acum desi stiu ca maine parca e Sf. Vasile nu am avut ce face si am bagat perdeaua din sufragerie la spalat ca sa fumat aici si se imbacsise de tutun. Asa ca va spun [cheers] acum !!! DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! si tie Dory[pup]nu stiu cum este obiceiul cu "datul de grinda" pove mai multe despre el...se face in fiecare an(acum in prag de an nou sau doar o singura data in viata la o anumita varsta?si de catre cine? parca ai zis moasa?(e vorba de cea din spital, vreo asistenta sau o tipa care s-a ocupat putin de micutza ta dupa ce ati venit acasa de la spital?) si la ce foloseste acest obicei?...este ceva in genul luatului motzului sau ruperea turtei? nu am auzit niciodata de-asta te intreb si sunt curioasa[:D] pupici tuturor monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Dory, sf.Vasile a fost pe 1, deci ieri. [:D] Si listute sunt multe, ca model....numai ca nu vedeti ca sutnem numai noi 3 si cand si cand mai baga capul Andre_Ea sau Lexi. Si de luni eu iar dispar ca incep munca. Ma duc sa-mi fac o cafea ca imi pica ochii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, dupa ce am trimis mesajul am realizat ca suntem pe data de 1 si deci a fost sf. Vasile [:D], oricum, aseara am spalat perdeaua , asa ca... nu mai conteaza eram atat de obosita ..., ca nu am realizat. Monica, moasa, este o femeie pe care o pui tu la copil atunci cand vii din spita, ea are datoria sa-i faca prima baita a copilului..., si sa duca copilul la biserica la botez.In primii 3 ani de viata are datoria sa o dea de grinda [:D], adica te duci la ei pe 1 ianuarie si cu un covrig pe care a pus niste banuti o ridica de 3 ori ca sa ajunga cu capul sus de tocut usii si ii rupe covrigul in cap sii ii zice ceva de genul : sa traiasca si sa creasca.... bla, bla, ca sa creasca fata mare si sanatoasa.Este un obicei care provine din zona Teleormanului.Aici la Bucuresti nu prea se stie de el. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...