Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, capitol nou de Rahova! (22)


Recommended Posts

Monica, si eu am unul din peretii holului pictati [:D], dar nu cu acoarele sau creion, nu mai stiu ce a avut in mana dar cert este ca peretele este zgariat si nu se spala [bang][bang], asa ca nu avem decat sa il dam iar cu vinarom, dar imi este frica ca trebuie sa dam pe tot holul ca sa nu se cunoasca diferenta de nuanta intre pereti [bang].Ma consolez insa cu gandul ca si Alexa va creste si poate si ea va face la fel, ceea ce eu sper saa nu se intample. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pana la urma am fost la dr ca incepuse o zmiertaiala de nu mai termina si am vazut-o si ca inghite destul de greu si concluzia dr-lui a fost ca are puroi pe amigdale...iar ne-a dat antibiotic(amoxiciclina) si nurofen[bang] abia ce ma bucuram ca mai intai a controlat-o la urechi si a zis ca totu-i in regula(si ma gandeam eu in mintea mea...gata am scapat de antibiotic) si cand colo am dat peste alta belea[bang] voi adminsitrati antibioticul impreuna cu alt medicament ca sa nu distruga flora intestinala? off...trecusera mai bine de 2 luni de cand nu mai avusesem probleme cu ruxi si chiar ma gandeam ce bine este...parca sunt vorbiti, cand nu mai tuseste alex o apuca pe ruxi cate ceva[bang] somn usor tuturor[pup] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, imi pare rau sa aud astfel de vesti, si eu cat am fost mica am avut mereu probleme cu gatul exact asa cum spui tu de Ruxi, si drept urmare si Alexa cred ca ma mosteneste [bang], caci pana acum mi-a facut rosu in gat de 2 ori [bang][bang], si ia-m spus pediatrei ei ca si eu cat am fost mica am avut probleme cu amigdalele si mi-a spus: "e clar atunci".....[bang][bang][bang].Si in legatura cu administrarea de medicament impreuna cu antibioticul pt. flora intestinala da, eu ii dadeam Biotics baby. Multi [pup] pt. Ruxi si sanatate multa. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Monica ce rau imi pare, iar antibiotic!!!!! Eu nu i-am dat niciodata Biotics din asta, sper sa nu mai uit data viitoare cand o fi sa luam antibiotic. Sper sa nu fie acum...curand desi...ce sa zic, toata noaptea a respirat rau, e infundata in nas si nu ma lasa deloc sa o curat. Of. Sanatate multa. Of, si-s asa suparata ca luni nu e nici Tony acasa si ramane singura cu soacra-mea. Si vroiam luni dupa serviciu sa ma duc si la Z si asa nu pot intarzia. [V] Ma rog...vedem noi cum o rezolvam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor si multumesc de sustinere[pup]...chiar am nevoie, sa stiti[q]azi noapte nu a dormit delok saracuta(cred ca avea dureri ca o vedeam cu se tanguia si suferea) si eu nu puteam sa fac altceva decat sa o tin in brate[bang]degeaba i-am pus si sup cu novocalmin(a facut kk dupa 10 min) i-am dat alternativ la 4 ore panadol cu nurofen si tot degeaba...febra isi facea de cap si ruxitza mea zicea ditiiii ditiiii[bang]...suntem cheaune amandoua. alex saracutul se mai trezea si el din cand in cand si zicea...fa-i mami ceva sa nu o mai doara[bang] speram ca de azi sa fie mai bine sa-si intre antibioticul in drepturi si sa nu mai faca febra. multumesc de ideea cu biotics baby...o sa caut...sper sa gasesc cristina[pup], sanatate multa si[pup]lui ale dory[pup]poate totusi cea mica[pup] este mai rezistenta decat tine(sa dea Domnul)...nu e obligatoriu sa mosteneasca tocmai chestia asta[:D] asa mai radem eu si sotul meu cateodata...cand zicem ca sunt frumosi, destepti, cuminti si sanatosi...seamana cu el...[:D] cand sunt obraznicuti, bolnaviciosi seamana cu mine ca eu erama sa cand eram mica[:D] va pup...sa aveti un we placut monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici Ale nu a putut dormi la pranz, de la muci. Acum fie e obosita fie se pregateste de febra pentru ca urla din orice, i-a casunat sa faca pipi la oala si sta dezbracata, si-a gasit si momentul. Bineinteles ca nu face, doar ma dispera pe mine. si daca vrem sa o imbracam nu ca urla, racneste, niciodata nu am vazut-o asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Doamne ce ti-e si cu copilashii astia, auzi acum vrea sa faca pipi la olitza... si ruxi e irascibila rau de tot si desi incerc sa-i fac toate poftele numai sa nu se mai enerveze (ca stiti cum ii creste temperatura??? asa vazand cu ochii[bang])tot nu reusesc mereu si o mai apuca plansul din senin. aaa...si am uitat sa va zic ca azi noapte chiar nu mai stiam ce sa fac sa o potolesc si i-am dat suzeta de rezerva...(ma gandeam eu ca scot asul din maneca)[:D] si cand colo nimik...o tinea in gura ca pe orice alt obiect si nu mai tragea din ea...dupa vreo cateva incercari si-a adus aminte cum se procedeaza si a inceput sa suga la ea...dar nu a durat mult si a lasat-o jos singurica...ori nu-i mai place si s-a dezobisnuit de ea, ori o durea prea tare si de-aia nu o mai vroia... la pranz nu a vrut sa pape decat supa(ea care este fan carnitza la gratar nu cred ca putea sa mestece)[bang]si o si durea cand inghitea asa ca mi-a adus farfuria si-mi zicea ditiii ditiii nu mai pot. monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu pot decat sa va spun sa va faceti bine cat mai repede, sincer imi pare rau de baonavioare, stiu ce inseamna.... Cristina, saptamana viitoare fratele sotului meu are botezul baietelului si deci se pare ca se va amana plecarea, inca nu stiu exact, dar te anunt cum stiu exact data...., asa ca ....vb. mai multe despre asta pe pm. Monica, pe mine pediatra ma sfatuit sa nu o fortez sa manance, cand am avut probleme cu gatul, sa ii dau ce-i place si cat poate ea sa manance. Noi astazi am fost plecat toata ziua, sotul a avut treaba sa faca schimbul de ulei si filtru la masina iar eu cu fata am fost pe la mama, iar cand a venit sotul sa ne ia am plecat la sora lui in vizita, de-abia ne-am intors. Aaaa, si azi am fost la magazinele de pe Sebastian pt. copii , am cumparat pt. bebe mic al cumnatei care are botezul un costum elegant [:D], cu vestuta si pantaloni la dunga [:D], din pacate nu am gasit de-ala cu frac si nu cred ca mai am timp saptamana asta sa mai caut prin piata.Pt. Alexa am luat o bluzita, 3 dresuri si 2 perechi de sosete antiderapante [hippi]. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa poarte sanatosi lucrushoarele si nepotelul si printesica ta cred ca cel mic o sa fie tare frumushel in costumasul elegant[:D]abia astept poze fetelor cred ca daca nu era asa bolnavioara asta mica imi sapa o palmutza pana acum, dar asa...[bang]numar pana la 10 si ma calmez...Doamne are atatea fitze si figuri[:D] somn usor monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Noi am trecut cu bine noaptea, a dormit zic eu mai bine decat la pranz, adica nu s-a infundat rau, m-am dus de vreo 2 ori la ea ca pierduse suzeta odata si odata il striga pe urs, dar nu a fost fff infundata. Mai are mucisori dar...sper sa o ia spre bine. Acum sunt asa intr-un dubiu, aveam azi programata o intalnire la Balonul copiilor, vreau musai sa ma duc sa le vad pe fete, dar sa ma duc fara ea e aiurea, sa o duc si pe ea ma tem, odata sa nu o intoarca, sa se agraveze de fapt, odata sa nu o dam mai departe. Si zau ca sunt in dubiu. Monica cum e Ruxi? Sper ca nu a mai facut febra. [pup] Dory imi dau seama ce pregatiri sunt pe voi. Eu m-am tot uitat pe la poze la diverse fete si am tot vazut ca multe la turta au avut rochite asa...ca de mireasa si parca acum imi pare rau ca eu pe Ale am imbracat-o ffff obisnuit la turta. Chiar in pantaloni a fost. De fapt asa ii adusese nasa. Dar sunt asa draguti astia mici cand ii imbraci elegant ca de aia acum parca imi pare rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...