Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, capitol nou de Rahova! (22)


Recommended Posts

La multi ani tuturor Ionilor si Ioanelor. Cristina, ma bucur ca Ale e spre bine.Noi cu pregatirile am cam terminat, acum cumnatii nostrii sunt in pregatiri caci intra pe ultima suta de metrii..., pe Alexa nu o sa o iau la botez caci imi este tare greu cu ea si mai este si frigul asta pe de-aspupra, ea are orele ei la care mananca, doarme, si daca ne mai pomenim si cu vreun kk in pampers unde sa o schimb eu la restaurant???, asa ca o sa o las cu mama acasa. Monica, cum mai sunteti??, sper ca mai bine si voi. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chiar Monica, cum e Ruxi? Da-ne de veste! SPer ca nu a mai facut febra. Eu am fost la intalnire la Balonul Copiilor fara Ale, ca sa nu dau si altora mucii nostri (ca-s ai nostri si tinem la ei [:D]). A scos-o Tony putin afara ca e cald si e pacat. Inca ii curge nasul dar eu zic ca are mai putini mucisori decat ieri. Sper sa fie ok. Naspa e ca maine trebuia sa merg la munca si a sunat cumnata-mea ca soacra-mea e bolnava rau, cica de 3 zile e in pat racita....si asa ca nu stiu ce fac. Incerc sa iau un medical desi nu mi-e clar daca mi-l poate plati, eu neavand inca 6 luni de stagiu. Of. La multi ani Ioni si Ioane si multumesc de urare din partea Ionilor mei (ca amandoi sunt Ioni).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, din pacate nu suntem mai bine, iar nu a dormit delom azi noapte, iar febra(chiar fff mare, a facut si frisoane) cu tot nurofenul si panadolul pe care i l-am dat[bang]plansete si alte alea asa ca azi am fost din nou la dr desi el ne spusese sa mergem dupa 3 zile9dar noi ne-am dus doar dupa 2) si pe langa amigdalita si eruptie de masele a mai facut si afta[bang](a maia vut ea odata si atunci ne-a spus ca atuncic and ne e lumea mai draga o sa faca iar)asa ca acum saracutza de ea e varza...ce sa va mai zic...nu paote lua nimic in gura din cauza aftelor, nu poate mesteca din cauza dintilor si nu poate inghiti nici macar apa din cauza amigdalelor[bang]...maine a zis sa mergem din nou la el daca nu-i scade febra fiindca asta inseamna ca antibioticul nu-si face "treaba" si trebuie schimbat[bang] cristina ma bucur ca voi sunteti mai bine dory si eu zic ca cel mai bine o lasi fata acasa, ea oricum nu se distreaza acolo[:D]asa macar va distrati voi va pup si am fugit sa stau cu ruxitza ca e zmierti rau de tot monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, cred ca esti pusa intr-o situatie tare neplacuta, pe la legislatie nu ai gasit nimic in legatura cu CM??, eu din pacate de cand nu mai lucrez nu am mai pus mana pe nici un monitor, nimic [bang] [bang], si nu mai sunt la curent cu noutatile. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a dat alexa enter la mesaj si nu il terminasem [bang], Monica, multi multi [pup] Ruxitei sa ii treaca cat mai repede, si la noi sa intamplat la fel cu febra, vreo 3zile nu ia scazut pana nu si-a facut ea damblaua..., apui a continuat cu tuse si muci,sa dea Domnul ca la voi sa nu fie ca la noi. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Monica, speram sa ai vesti mai bune. Stiu cum e cu aftele, si Ale a avut anul trecut si la fel am inteles si eu ca daca a facut o data....o sa mai faca. Si astea dau febra mare mare, cam 3 zile. Din pacate imi confirmi ce am dedus eu singura: la a mea au aparut nenorocitele astea de afte pe fondul organismului slabit de eruptia dentara, ca ii iesisera toti 4 caninii si 2 masele cam in acelasi timp. Asa probabil e si la voi acum, a prins loc slabit si a aparut eruptia de afte. Saracuta, am zis ca nu doresc nici celor mai aprigi dusmani boala asta idioata. Pupa iubita mica! [pup] Dory eu avusesem in minte odata sa imi fac o simulare, ca nu stiu exact cum imi calculeaza medicalul, dar din cate stiu (eu daca mi le face programul nu prea ma uit la dedesubturi, bag doar nr de zile si perioada si iese suma singura) se calcula la un venit mediu din ultimele 6 luni. Adica se aduna veniturile din ultimele 6 luni si se imparte la nr de zile din cele 6 luni, rezulta o medie zilnica cu care se inmulteste nr de zile de medical. Deci eu neavand 6 luni complete, media zilnica ar fi mica. Dar parca s-a schimbat, nu mai sunt sigura, oricum nu conteaza ca nu am alternativa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, exact asa a spus si dr-ul ca sistemul imunitar a fost slabit si au reaparut nenorocitele astea de afte[bang] dory, supozitor i-am pus si l-a facut kk in 10 minute deci nu stiu daca a apucat sa-si faca efectul...o sa incerc cu ciorapeii cu otet la noapte. multam la amandoua de gandurile bune si sfaturi[pup] cristina poate pana maine isi revine soacra ta...Doamne ajuta, daca nu...n-ai ce face, chiar daca nu iei bani pe zilele astea stai cu ale acasa...recuperati voi dupa aceea....sanatate multa si[pup] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica chiar nu vreau sa risc, nici sa o expun pe Ale la alt virus, nici sa se imbolnaveasca mai rau soacra-mea, daca nu e vindecata complet. Asa ca mai bine stau eu maine si poimaine acasa, miercuri e Tony liber deci ma pot duce si joi sper sa fie bine soacra-mea cat sa vina. Important e sa fie sanatoasa ca nu are sens sa imi bat joc de ea. Cat despre febra nu stiu daca ai, dar poti incerca fiola de algocalmin. Eu nu am folosit la Ale ca am Nevralgin picaturi (care e acelasi lucru am inteles), dar am auzit-o si pe Andrea_p ca ii da Mariei si inca o fata ca foloseste pt fetita ei mai mica decat ale noastre. Si Ale scoate supozitorul imediat asa ca ala nici eu nu prea il folosesc. Daca are membrele calde ii poti pune sosete. La Ale de regula la febra are extremitatile gheata si intai o frec pana i se incing si talpile si abia apoi pun sosete cu otet ca sa nu faca soc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...