Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mancare libaneza


simali

Recommended Posts

quote:Originally posted by simali

Vrei te rog sa-mi pui un link la "culinar" pentru romania-portal?Pentru ca am gasit pagina de start dar nici un culinar.Multumesc extra super mult!!alice


id="quote">id="quote">pe culinar subiectul era aicihttp://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=6775
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Mada

fetele, restaurantul libanez din Marriot "Four Seasons", are un frate la piata Galati. Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004Ilinca


id="quote">id="quote">Restaurantul din Marriott se cheama "El Bacha" si are un frate in parcul Herastrau si inca unul in Hotel Phoenicia. Cel din piata Galati este altceva, dar le concureaza serios pe celelalte Amandoua sunt foarte bune
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca un mare fan al bucatariei libaneze, si o mare mancatoare de salata de patrunjel (tabouleh), va dau un pont, pentru ca am vazut retete si cu cous-cous si cu bulgur. E mai bun bulgur-ul pentru ca nu e asa de moale ca cous-cous. Din grau sunt facute amandoua, diferenta este insa duritatea bobului.

 

Cous-cous-ul se preteaza mai bine pe post de garnitura la carne, in loc de orez sau cartofi.

O masura de cous-cous, o masura de apa, o lingura de unt, sare, si bagat la microunde. Yummy!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu lucrez intr-un restaurant libanez in Germania

Daca pot sa va ajut cu vreo reteta(hommus,mutabbal,salate libaneze,labnah,falafil,sambusika,kibbeh...etc ) ,sau despre condimente,va ajut cu cea mai mare placere

[8D]

 

 

 

 

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...