Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (15)


Balbina

Recommended Posts

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Roxana vezi ca in subiectul asta putin mai devreme a spus Roxanaz cum a imbracat un tort in glazura de cioco alba, cred ca poti folosi ideile ei si pentru o glazura de praji.

 

Gabi zi-mi si mie secretul de uscat eclerele si in interior, te rog. Azi trebuie sa fac si eu, dar dupa-masa dupa ce ajung acasa.id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by gabiarama

Recomandati-mi si mie o reteta buna de fursecuri fragede care sa le placa in primul rind copiilor .De dimineata caut pe net dar nu ma pot hotari .Am la cuptor a doua tava de eclere ,au crescut ,s-au uscat bine si in interior ,abia astept sa le umplu simbata .GABI[gravi]31+ ,de 3 ori mamaid="blue"> Pozeiedul cel mic


id="quote">id="quote">GAbi,uite aici http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=10588 o reteta de fursecur superfragede.Le poti face ca acolo sau simple,sau cerculete lipite intre ele cu gem..sau cum vrei tuAdriana si-atat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Roxana Claudia

Am facut o negresa si as vrea sa-i pun o glazura de cioco alba...doar d'aia am acum in frigi [:D]. Stiu ca e altfel decat cu cioco neagra. Deci, cum procedez?id="Trebuchet MS">Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006)id="purple">id="Trebuchet MS">


id="quote">id="quote">hihi, o sa iasa o negresa "blonda"[:D], ca in rest nu vad sa fie o problema.Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)id="left">id="right">id="right"> Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, ti-au raspuns fetele deja. Eu as transporta salata in bol, la rece, si as rasturna-o la destinatie. Nu cred ca va pati ceva timp de citeva ore, totusi nu e mijlocul verii afara.

 

Roxana, in cap imi vine numai ideea sa topesti o ciocolata alba si sa ungi suprafata negresei, atit. Mie ciocolata alba mi s-a taiat odata, cind am adaugat frisca in ea, si mi-a fost frica sa mai experimentez.

 

Gabi, mai poti incerca tringhiurile cu cocos, sint delicioase, sau sa faci fursecuri din aluatul pentru tortul nemtesc cu brinza. Eu am facut o data, mi-au iesit fragede. Sau mai poti folosi aluatul de tarte cu fructe, care e un aluat fraged si ar iesi niste fursecuri bune de tot.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sugestii ,dar eu deja am facut o jumatate de reteta de umflatele cu nuci .Adi la tine in album le-am vazut [;)].Numai ca mie mi s-au latiiiit , nu s-au umflat deloc .Dar sunt foarte bune si asa.Le-am facut in graba si cred ca stiu si cu ce am gresit .Am topit untul si banuiesc ca trebuia pus moale ,la temperatura camerei .Apoi nu am avut rabdare sa las aluatul o ora la frigider pentru ca trebuia sa ma duc dupa Mihnea la gradinita ,asa ca l-am bagat citeva minute in congelator .Oricum le voi mai incerca .

 

Alynutza , secretul eclerelor uscate in interior nu il stiu deocamdata ,la mine a fost doar o pura intimplare si doar la prima tava ,ca la a doua nu au mai iesit chiar asa de bune .La prima tava le-am tinut 20 min la foc mare ,dupa care am dat la mic si dupa inca vreo 10 minute cind m-am uitat din nou la ele ,am vazut ca focul la aragaz era stins ,l-am reaprins si le-am mai lasat un pic pentru ca deja incercasem una si am vazut ca erau aproape gata .La a doua tava am fost atenta sa nu se mai stinga focul , dar inca nu trecusera cele 10 min dupa ce l-am dat la mai mic ca incepuse sa miroase a ars .Asa ca am fost nevoita sa le scot mai repede ca sa nu se faca scrum [V].Am facut si poze , dar trebuie sa aveti putintica rabdare pina le descarc .

 

GABI[gravi]31+ ,de 3 ori mamaid="blue">

Poze

iedul cel mic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...