Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (15)


Balbina

Recommended Posts

Alina,prajitura Gacio se poate face si fara stafide si cirese? Ca ai mei nu mananca si nu ma vad mancand singura 2 tavi de prajitura. [:D] De fapt,nu se stie niciodata. [pk]

 

Miha [gravi] si Robertid="purple"> id="purple"> [hia]

 

Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mihaela poti sa pui in ea ce-ti trece prin cap si ce-ti place: smochine, curmale, caise dezhidratate. Nici visine nu mananca? Ca eu nu fac cu cirese, ci cu visine. Insa sa stii ca si eu am o verisoara care nu mananca deloc stafide, insa prajitura asta o mananca intotdeauna cand vine la noi in vizita. Daca nu, incet incet razbesti tu cu cele 2 tavi, mai ales ca rezista mult.[;)]id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia, revin ca sa iti multumesc inca o data pentru reteta de Brownies Cappucino. Am facut-o de Pasti sub forma de tort si a fost mega-ultra apreciata. A trebuit sa imi dau cuvantul de onoare ca e facuta de mine si nu cumparata de la Delicateria (cofetaria aia de lux de pe Eminescu executa o praji asemanatoare, numai de vreo 5 ori mai scumpa decat iese facuta in casa).

Am dat si o nota personala blatului pentru ca aveam niste visine scoase din congelator si folosite la o alta prajitura, care ramasesera si mi-era mila de ele, asa ca le-am aruncat peste blat inainte sa il bag la cuptor. Visinele s-au scufundat in ciocolata si au fost o minune alaturi de nuci! A fost perfecta! Sa incercati cu incredere, gustul acrisor al visinelor combinat cu restul de crema de branza si glazura de ciocolata este divin! Cu siguranta voi pune si visine de acum in blat (poate mai putine decat am pus acum, sa fie doar o idee).

 

Am sa incerc in weekend reteta Alynutzei de Gacio, suna excelent si noi suntem mari amatori de ciocolata, biscuiti, fructe, nuci, o sarbatoare! Multumesc mult!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat !

 

Mihaela ,o sarcina usoara si o fetita sanatoasa [;)]

 

De Pasti am pregatit mai mult dulciuri si poienita cu ciuperci ,in rest mincare obisnuita (ciorba ,friptura ,oua rosii,drob din carne de pasare ).Sotul meu a apreciat poienita pe care nu am apucat sa o pozez ,pentru ca nu aveam bateriil incarcate [V].Brownies e deja prajitura lui preferata si mereu imi spune sa pun si mai multe nuci .Eclerele au fost apreciate si de copii care roiau in jurul meu in timp ce le umpleam sa le mai dau cite o lingurita de crema sau de frisca ."Umflatelele" au fost terminate chiar in sera zilei in care le-am facut (joia trecuta).

 

Am mai facut si o combinatie de tort zebra si cheese cake fara foc (nepozat din pacate),din care a gustat multa lume .Va ramin datoare si cu o poza a acestei prajituri pentru data viitoare cind o voi face [V] pentru ca si ea a fost pe gustul sotului meu [cool]

 

GABI[gravi]31+ ,de 3 ori mamaid="blue">

Poze

iedul cel mic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kid sa stii ca astept impresii.

Saptamana asta nu o sa prajituresc, pentru ca mai am inca praji si pana nu se termina nu fac, dar abia astept sa incerc si eu reteta de brownies.

(cica sa te apuci de cure, cand de Pasti am primit o carticica cu dulciuri numai cu cioco si cu poze toate de [pofta])id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Alynutza

Kid sa stii ca astept impresii.Saptamana asta nu o sa prajituresc, pentru ca mai am inca praji si pana nu se termina nu fac, dar abia astept sa incerc si eu reteta de brownies.(cica sa te apuci de cure, cand de Pasti am primit o carticica cu dulciuri numai cu cioco si cu poze toate de [pofta])id="Comic Sans MS">


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">
Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
id="quote">id="quote">Alynutza,ce carte? nu faci o scanare sa ne dai si noua?Adriana si-atat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, wow, ce idee geniala cu visinele, care, dupa parerea mea, se potrivesc absolut perfect cu ciocolata! Merci de pont, cu siguranta am sa-l aplic. Felicitari pentru furorile facute! [:)]

 

Gabi, felicitari si tie, ce poate fi mai placut decit sa primesti laude pentru bucatele bune pregatite de tine? [:)]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana din pacate nu pot sa promit, ca nu am scanner la servici si nici acasa. (adica la servici are doar un coleg, si nu chiar l-as incarca pe el in orele de program cu asta) Dar promit ca daca reusesc cumva, nu o tin numai pentru mine si daca o sa testez vreo reteta din ea pun poza si reteta (daca e reusita prajitura, bineinteles).

 

Acum ma gandeam ca atata am adunat la retete ca as putea sa nu repet o prajitura cel putin un an [:D]id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...