Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre SURIMI


Recommended Posts

Azi am luat 2 pungute de surimi si nu stiu cum sa le gatesc.Am inteles ca se pot baga in diferite salate,As fi vrut ca sa fa supa .Stie careva dintre voi daca pot sa fac supa ,si cum sa procedez ,sau ce altceva inafara de salate se poate face? In fiecare zi trebuie sa ne hidratam cu apa poze cu Zanul meu http://pg.photos.yahoo.com/ph/clau2toma/album?.dir=/4f18re2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...
quote:Originally posted by roxana1974

eu vreau reteta de surimi cu spaghetti!!! please! [flo]


It's the first day of the rest of my life!id="size1">id="green">
id="quote">id="quote">OKEu folosesc spagheti barilla nr 5 .Sos de rosii sau un kg de rosii daca ai rabdare sa le cureti pielea,masline negre feliate cam 200gr,o punga de 500gr de surimi,un pic de busuioc,parmegean,3 sau 4 ciuperci mari ,ulei de maslne cam 4 linguri,o ceapa,sare si piper.Pui intr=o tigaie mai adanca asa 2 linguri de ulei si sosul de rosii,lasi sa dea in fiert,calesti geapa separat si ciupercile,si le adauci peste sos lasi sa fiarba cam 20 min si adaugi condimentele si maslinele si surimii,mai lasi vre=o 10min sa fierba si gata.Separat fierbi spaghetele cu 2 linguri de ulei de masilene si sare. La sfarsit adaugi parmegeanul.Pofta mareBebe Stefan si mami amyVa rog continuati la subiectele indicate de Balbina. multumesc pentru intelegere.Roxanaid="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...