Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Storcatorul de fructe Jack LaLanne's Power Juicer


Oana

Recommended Posts

Stiti reclama de la storcatorul de fructe al lui Jack LaLanne, batranelul acela sportiv? Aceea in care baga marul intreg si scoate sucul imediat, silentios, 6 milioane? Si-a cumparat cineva? Este ca in reclama? Este bun? Ce poti sa mai storci cu el? Anyone?... Oana , mami de Paul (3 iulie 2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20020703_2_My+child+is.png"]Ticker_Paul[/url] Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cred ca am vazut reclama la un moment dat in ro, dar il stiu pe batranele dupa cutie. DA, storcatorul este fff bun. Pacat ca nu il folosesc (sa spun de ce?)

Noi am dat 150E pe el acu 2 ani si ceva. Si am mai avut vreo 2 exemplare inaintea lui . Stoarce tot.

 

Daca erai mai aproape te invitam sa il vezi cum functioneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by DidiAlex

Pacat ca nu il folosesc (sa spun de ce?)


id="quote">id="quote">

 

Spune de ce nu il folosesti? Nu inteleg, daca este asa de bun de ce?!

 

Oana id="green">, mami de Paulid="blue"> (3 iulie 2002)

 

Ticker_Paul

 

Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your ownid="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile la noi stau cam asa. L-am luat cand copilul avea 6 luni zi am zis sa ii dau sucuri. Dar, decat sa cumpar fructe din comertz pline de tot felul de substante chimice mai bine cumpar sucuri naturale. Fructele folosite la sucuri de producatori nu au asa de multe chimicale ca fructele prospete.

 

Acum, daca tu ai pom in curte sau stii de unde le cumperi alta poveste. La noi nu se merita. Asa ca l-am depozitat la subsol, imi ocupa spatiu inutil in bucatarie. Dar daca stiam nu il mai cumparam.

 

Ca aparat este ffff bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DidiAlex multumesc pt. raspuns acum am inteles, nu am pom ca stau la bloc dar parca tot mai mult as stoarce o fructa din piata decat sa cumpar un suc care stiu sigur ca e plin de conservanti si chimicale. Poate situatia e mai diferita in Ro decat in Germania.

Darria mersi pt. link desi dadusem initial o cautare nu mi-a gasit nimic tu ai fost mai norocoasa.

 

Oana id="green">, mami de Paulid="blue"> (3 iulie 2002)

 

Ticker_Paul

 

Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your ownid="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana,

 

Eu am acel aparat Jack LaLanne, e bun nu zic nu,are un punct slab; cand pui mar cu coaja ,asa ca in reclama se opreste lama, deci trebuie sa cumperi mere mici.

 

Bazinul unde se strang rezidurile ,nu este foarte bine fixat si sare mereu pe perete bucati de coji de fructe.

 

Cioculetul pe unde iese sucul de fructe este prea jos si nu poti sa pui o cana mai mare ,deci trebuie sa schimbi imediat paharul ,altfel iti curge juce pe jos.

 

Eu nu pot spune ca nu sunt multumita,e ok,dar nu este chiar asa "the best"

 

 

 

Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ionica

cand pui mar cu coaja ,asa ca in reclama se opreste lama, deci trebuie sa cumperi mere mici.

 

Bazinul unde se strang rezidurile ,nu este foarte bine fixat si sare mereu pe perete bucati de coji de fructe.

 


id="quote">id="quote">

 

Ionica, mersi pt. raspuns, si cum adica daca marul are coaja se opreste robotul? Poate daca e coaja mai groasa sau cum? In reclama nu se opreste...[:)] Sa nu imi spui ca trebuie sa curat merele sau perele inainte ca eu tocmai de asta voiam sa scap...

Si bazinul acela de colectare a reziduurilor are iesire in afara de ajung cojile pe perete? Eu credeam ca este undeva inauntru.

 

Si voiam sa mai intreb pe voi cele care au acest robot daca pot sa fac si suc de cirese sau de visine cu el ? Sau mai intai trebuie sa le scot samburii? Banuiesc ca da...

Si ce alte fructe mai pot stoarce cu el?

 

Oana id="green">, mami de Paulid="blue"> (3 iulie 2002)

 

Ticker_Paul

 

Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your ownid="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi n-am avut incredere in reclama de la tv,ne-am cumparat de la gastroback (inox,cutite din titan,cuva pt coji plastic)cana pt suc de 1l.

Il folosim cu succes la legume si fructe(mere,morcov,citrice,telina,patrunjel,sfecla)cand facem suc(aproape zilnic)nu ne incurcam cu un pahar,facem cate 2/3 litri si asteptam cu interes sa apara alte fructe pe piata .

 

Adriana si-atat...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...