Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Storcatorul de fructe Jack LaLanne's Power Juicer


Oana

Recommended Posts

Buna forumistilor!

Tocmai mi-am luat un astfel de storcator si sunt f dezamagita de el si de acest top shop!! Asta este, mi-am luat si eu o mare teapa!

Storcatorul Jack LaLanne nu isi merita deloc banii!! Sa va spun de ce sunt nemultumita de storcator:

1. Se asambleaza-dezasambleaza greu.

2. In nici un caz nu da cu 30 % mai mult suc decat "orice alt produs similar".

3. Vechiul meu storcator are 2 trepte de viteza, poti stoarce in el si fructe f coapte gen banane sau pere, storcatorul lor nu!!

4. Storcatorul lor se spala f greu, sita are o adancitura pe margine pe care nu o poti spala decat cu o perie, pt ca altfel iti tai mainile. Si la banii astia nu au fost in stare sa puna acolo si o perie de curatat! Se curata greu si tuturoiul ala pe unde curge sucul!

Nu va mai spun ca vechiul meu storcator se spala usor, mi-au dat si perie, pe care nu o folosesc oricum pt ca pot sa spal si cu mana.

5. Si nu in ultimul rand, vechiul meu storcator costa sub jumatate din cat costa Jack Lalanne.

Cred ca mai imi vin in minte cateva defecte, dar cred ca e deajuns ce am scris sus.

Sa va mai spun ca am vrut sa il returnez si mi-au zis ca nu se poate?!!

Eu nu l-am comandat prin telefon ci l-am trimis pe sot sa il cumpere de la magazinul lor, ala de langa mag Unirea, iar ei au spus ca se returneaza banii doar la aia de il comanda prin telefon sau internet. Asta pt ca daca te duci la ei in magazin poti sa vezi storcatorul si sa pui si intrebari vanzatoarelor. Ati auzit asa o aberatie? Parca daca il comandam la telefon nu puteam sa pun intrebari.

De unde poti sti in magazin daca acel storcator isi merita banii si face ceea ce se lauda la tv? Nu poti sti, normal, tr sa mergi acasa si sa il testezi bagand fructe in el, ceea ce, evident nu poti face in magazinul lor.

Chiar sunt curioasa daca a incercat cineva sa returneze un astfel de storcator comandat telefonic.

Probabil ca e o procedura infioaratoare, ca sa te faca sa te razgandesti.

Eu sunt suparata ca am fost asa proasta si mi-am luat teapa.

Imi poate da cineva o sugestie cum pot sa imi iau totusi banii inapoi, sau macar sa le fac zile negre.

Nu vreau sa ma resemnez, ca probabil pe asta se bazeaza si ei! vreau sa ma fac auzita in vreun fel. Primul pas l-am facut: i-am ponegrit aici, urmeaza si alte forumuri!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

S-ar putea ca magazinul sa fie firma separata de firma care vinde la televizor. Uita-te daca ai vreo hartie cu scris marunt pe spate despre posibilitatea de returnare.

 

In orice caz poti incerca sa faci o plangere la OPC si sa le explici cum induc in eroare ca si magazinul are aceleasi reguli ca cele pentru vanzarea online.

 

id="size3">id="green">id="Georgia">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu am cumparat storcatorul Jack LaLanne's Power Juicer Express (este mai mic decat Power Juicer, mai compact, mai silentios si din cate am inteles are mai multe rotatii pe minut!) la sf lunii noiembrie cand am inceput diversificarea. A costat 5 milioane, dar va spun cu mana pe inima ca merita toti banii! Fac sucuri pt fete din tot felul de chestii(mere, portocale, mandarine, mineole, telina, morcovi, sfecla, ananas, mango, papaya). La achizitionarea storcatorului primiti instructiuni de folosire si o carte cu retete pt prepararea diferitelor sucuri. Merele, perele, struguri,etc se baga cu coaja coaja, samburi. Se spala si se baga cu totul. Citricele tb curatate de coaja, normal. La fructe cum ar fi mango, piersica, prune cu sambure mare se scoate samburele atata tot.

Eu una il recomand din tot sufletul. M-a scapat de o gramada de munca. La Ilinca, fetita mea cea mare, am folosit robotul si tb pt citrice sa fac sucul separat, pt mere si morcov, etc separat. Spalam la robot de ma saturam pt putin suc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rickutza are dreptate intr-o privinta. In instructiuni se precizeaza clar ca nu trebuie introduse banane, dar adevarul e ca banana nu are pic de suc. Si asta este un storcator. Deci teoretic trebuie sa aiba ce stoarce, nu-i asa? Stefania mea oricum mananca banana separat la ora 17 cu mar si cereale Humana! Poate eu am avut noroc cu Power Juicer Express-ul. Poate ca e mai bun decat celalat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...