Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oua vopsite in coji de ceapa


speed

Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Picasso

Crista esti tare draguta[bis]!Dar scrie in japoneza[bang][bang]...


id="quote">id="quote">am murit de ris .. [:D][:D][:D][:D] Nici eu nu stiu japoneza ca poate te-as ajuta la tradus [:D][:D]pai eu zic asa sa fierbi ouale bine si apoi intr-o craticioara pe care sa iti permiti sa o strici ( ca poate culorile astea sunt mai tari ) pui ouale, praful si torni apa cit sa acoperi ouale .. adauga si putin otet ca asta fixeaza culoarea si n-are de ce sa strice ... si amesteca usor cu o lingura sa se dizolve praful in apa ... le lasi acolo sa se coloreze .. daca nu se coloreaza poti sa le dai un clocot si sa le lasi apoi tot in apa asta colorata.. din cind in cind mai te uiti ele si dc s-au colorat le scoti... Poate totusi gasesti hirtie creponata la raionul cu rechizite pt copii ... si manusi pt tine ca asta ( hirtia creponata ) pateaza groaznic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crista cu intirziere iti multumesc.Ieri nu a vrut calculatorul sa mearga si pace!

Am sa incerc asa cum ai zis tu.

De hirtie creponata[?],ce sa zic...o fi dar eu n-am vazut.Am gasit hirtie pt origami,dar aia este cu totul altceva.Si fii-miu e prea mare sa-i mai ceara la scoala hirtie creponata.Am sa intreb si eu in stinga si in dreapta,desi nu stiu cum as putea spune ,,hirtie creponata,,in japoneza[:D].

Paste fericit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sau am mai vazut printr-o revista, ca le poti colora cu acuarele sau goase..... [:D] Poti chiar sa faci mutrite vesele de iepurasi, fundite, floricele si ce mai vrei tu....

 

 

 

[;)]*********************************id="orange">[;)]

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaid="maroon">

De la botezul Teodoreiid="maroon">

Din parcul Tineretului, dar si cu altiiid="maroon">

 

Povestea nasterii Anei 17.03.2000 id="red">

Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004id="red">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Picassoid="red"> am vrut sa-ti scriu pe PM dar nu il ai activat.

Eu mai am niste pliculete de vopsea,dar galben si verde doar...restul au expirat ca le am de anul trecut.Daca nu e prea tarziu as putea sa-ti trimit maine prin posta,sa ajunga sambata.Pacat ca n-am vazut mesajul tau mai devreme ca azi am fost la posta.

Astept PM de la tine daca te intereseaza.

 

Andromeda si Aina cu ochii ca maslina (05.07.06)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citind mesajele voastre despre "vopsitul" cu carioci etc imi amintesc primul an cind am venit in irlanda habar n-aveam ca pe aici nu se practica vopsitul oualor iar ca vopseaua de oua lipseste cu desavirsire din magazine.in vinearea mare m-am apucat eu sa bat magazinele in cautare de vopsea de oua [:D] si nu pricepeam de ce se uita asa ciudat vinzatorii la mine cind le explicam ce vreau.nu m-am dat batuta si am luat ceva vopsea de la un magazin de "arts & crafts" da sa nu va povestesc ce a iesit...toata casa a ajuns plina de vopsea rosie(noroc ca nu m-am avintat sa iau si alte culori) iar ouale aveau un gust asa...ciudat...interesant..ma rog.anul urmator am avut grija sa iau din timp muuuulte oua de..ciocolata.[bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

si eu am vopsit cateva oua in coji de ceapa ,au iesit frumoase.am combinat bucatele de coaja de la ceapa rosie cu bucatele de coaja de la ceapa alba.restul oualelor le-am pictat impreuna cu Fabian,au iesit super,le-am facut cu ochi cu gura ,niste oua vesele.am a fac niste poze si am sa vi le arat.

Sarbatori fericite si multa sanatate![pup]

 

poze cu Fabian

Lacramioara ,mami de Fabian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...