Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oua vopsite in coji de ceapa


speed

Recommended Posts

Hristos a inviat! [cheers]Crista,daca as fi gasit subiectul asta mai repede,te-as fi intrebat unde se gasesc vopselele alea in sticlute.Eu am cautat praf,ca la noi,si cum n-am gasit,am vopsit ouale cu foi de ceapa rosie.Am inteles ca se pot face si cu spanac,ca sa iasa verzi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Raluk Adevarat a Inviat!! vopsele alimentare lichide se gasesc la raionul unde sunt toate esentele si bombonelele pt ornat .... Eu ca sa spun drept n-am cumparat niciodata vopsea alimentara ca anul asta am capatat vopsea romaneasca cumparata de la un magazin romanesc din provincia di Chieti si apoi trimise in plic [:D].... Am inteles ca la colorificio ( la toate .. eu insa la mine inzona n-am nici unul si deci nu am verificat )exista chiar vopsele pt oua ...

 

Am vazut ieri parca la Kilimanjaro cum Licia vopsea ouale cu spanac( verzui), coji de ceapa( ruginiu), cu sfecla rosie ( rosu), cu sofran sau cu chimen ( galben) .. pe astea ultimele nu le stiam ... cred insa ca daca ouale nu sunt albe e greu sa iti iasa o culoare normala ... Iar aici oua albe cica se gasesc numai la Metro ( deci numai pt cine are tessera - eu nu).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...