Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pastrama


Pucku

Recommended Posts

fetelor acum vreo 2 ani am gasit o minune de reteta de pastrama, stiu ca nu mai am timp sa o fac pt paste dar cum cumpar miel ma gandeam macar sa pun de niste pastrama in frigider sa mancam apoi, dar nu mai stiu reteta, era cu sare grunjoasa si mult usturoi si se tinea mult la frigider, eu cred ca am tzinut si o luna din ea data trecuta multam Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

noi am facut prin februarie pastrama de mistrt. reteta cred ca merge si la miel: condimente amestecate(piper alb si negru macinat, foi de dafin, cimbru, nucsoara macinata, ienibahar, condimente speciale pt miel, condimente pt carnati - cate un plic din fiecare condiment), sare mare de bucatarie, o cana de bere si o cana de vin rosu. se aseaza carnea in mixul facut astfel incat sa fie acoperita de zeama si se lasa laq macerat la loc racoros si ferit de lumina.

 

ceea ce tie nu-ti place altuia nu-i face

------------------------

 

mirela si ana monica (8 dec 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mirelaispir

se lasa laq macerat la loc racoros si ferit de lumina.ceea ce tie nu-ti place altuia nu-i face------------------------mirela si ana monica (8 dec 2005)


id="quote">id="quote">Adica la frigider?? Si cate zile se lasa asa?id="Trebuchet MS">Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006)id="purple">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...