Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

in cozonaci sa ne laudam:-D


Ortansa

Recommended Posts

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mmm, arata foarte bine,cozonacii tai, Alina. Si ce poze! O adevarata atmosfera de Pasti. Foarte frumos.

 

Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)

id="left">id="right">id="right">

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cozonacii mei sunt gata inca de ieri,acum ma chinui sa incarc pozele.am facut ca o hulpava ce sunt din 3 kile de faina ca sa dau si la ala si la ala...numai ca mi-am nenorocit bratele,ma dor umerii de nu mai pot.uff,bine ca i-am terminat.cand am vazut eu ditamai ligheanul plin ochi cu aluat de cozonac, m-am speriet si i-am indesat ca haplea in 7 tavite mici(in care de obicei intra 250 de grame de aluat)si inca 2 mai mari.mai si au crescut,si au crescut,si iar au crescut de-au dat pe-afara,in cuptor mi-au crapat(de ciuda cred) si uite-asa.una peste alta sunt buni la gust(zic eu si membrii familiei:-)) si gata,ce sa ma mai laud,o sa vedeti in poze.

 

Idaira-eu ii pun separat in pungi transparente si ii leg la gura cu o sarmulita.tin si-o saptamana asa.

 

 

Alina-arata super cozonacii tai.dupa cum arata,sigur sunt si buni.si oole[:D] sunt frumoase.eu le vopsesc maine,dar n-o sa ma strofoc prea tare sa le dichisesc pt ca n-am timp.

 

[pup]

 

 

 

 

I've g[il]t you under my skinid="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu la concurs!!!! tocmai ce i-am scos din cuptor. am facut 2 bucati cu masina de piine. pozele urmeaza.

 

Idaira, eu de obicei fac 2 cozonaci ca mai mult nu intra in masina. congelez unul si mincam unul. cind il dam gata pe primul il dezghet pe al doilea. alta varianta ar fi sa ii invelesti in hirtie de copt si apoi ii pui intr-o punga. nu am incercat sa ii pun in frigider dar am citit ca in frigider se usuca.

 

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)

****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am terminat si eu cozanaceii.Nu-s ei la aspect cine stie ce,da la gust, sunt buni, si-a dat cu parera expertul .E a doua oara cand fac cozonaci, prima data am fcut acum vreo 7 ani si nu mi-au iesit pufosti, in schimb acum sunt deliciosi.Ia sa vedem cum se vad in poze

cozonac cu mac

cozonc cu nuca si cacao

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] cu COZONACEI ...SI NU NUMAI [;)] ...

 

De doua zile nu prea mai stiu nimic altceva decit cozonaci, pasca si oua [papica]...

 

IATA POZICI [foto] : [papica]BUNATATI DE PASTE [papica]

 

POFTITI SI VOI ...DE LE GUSTATI ..CA SUNT PENTRU TOATA LUMEA [invazie]

 

Si profit de ocazie si VA UREZ SI EU :

 

[paste][paste][paste][paste][paste][paste][paste]

 

PASTE FERICIT!id="size5">

 

[paste][paste][paste][paste][paste][paste][paste]id="red">

 

 

 

 

LIDIA id="purple"> si [am]Stefan-Eduard id="red"> (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

 

Pozici si Filmuletze id="navy">

id="size1">

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~id="maroon">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gratiela - eu iti votez inca de pe acum cozonacii, mai ales Umflatelul. Sa pui reteta, data viitoare o sa o incerc si eu. Pastele asta am dat-o in bara cu cozonacii: mi-au iesit horror; i-am facut dupa reteta lui roxanaz insa nu stiu unde am gresit [V]. Noroc cu sotu' care s-a asigurat inainte si a cumparat cozonaci de la Ana.[cool]

Insa pasca mi-a iesit grozava desi sotul se plange ca "are prea multa branza"..Cine e doritoare de reteta pasca cu multa branzasa faca o strigare..id="Trebuchet MS">

 

Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006) va doresc un Paste Fericit [iepu]id="purple">id="Trebuchet MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...