Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mascarpone


Recommended Posts

Multzumesc, fetele!

Crema tiramisu de la Dr, Oetker, am folosit-o, e destul de buna!

Am cautat la toate magazinele, mascarpone, dar nu am gasit!Oricum am renuntzat la ideea de a face acest tort!

 

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)

pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am gasit si eu inainte de sarbatori dar am luat o tzeapa... Aveau numai Prodlacta si cand sa pun la crema de tort, gust si era AMARA. Noroc ca am gustat si din a 2-a cutie care era ok. Pe viitor ocoliti va rog firma asta ca dai aiurea 5 ron pe cutie. Asa e cu firmele romanesti care nu au nici un standard de calitate, fiecare lot e diferit.

 

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut de citeva ori Tiramisu cu smintina scursa in loc de mascarpone. Smintina de 20% grasime, prefer de la Milli, o pun intr-o sita in care am asternut tifon in 2 straturi, si las la scurs in frigider timp de 6-8 ore. Iese ca o pasta cremoasa, cu gust cumva de frisca, nu stiu cum sa explic. Stiu ca nu e mascarpone, e mai mult un cream cheese, dar Tiramisu facut cu ea a fost de fiecare data delicios si a incintat pe toata lumea ce a gustat din prajitura.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by numeioana

Nu radeti de mine.... Mascarpone se poate manca asa, cu lingurita??


id="quote">id="quote">Ioana, nu prea. Mascarpone are o consistenta untoasa si nu prea merge sa o savurezi ca pe o brinzica dulce. Dar daca vrei tare, poti incerca si sa vezi singura, daca e pe gustul tau sau nu. [:)]------------------Numai bine,Natalia si VladPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[V] Mi-ai dat o veste proasta... N-am facut niciodata Tramisu, dar am mancat si-mi place. Stiu ca se amesteca cu galbenusuri, frisca sau altceva, dar credeam ca e buna si asa... ca mi se facuse o poftaaaa[:D]

 

 


Ioanaid="red">

 

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by numeioana

[V] Mi-ai dat o veste proasta... N-am facut niciodata Tramisu, dar am mancat si-mi place. Stiu ca se amesteca cu galbenusuri, frisca sau altceva, dar credeam ca e buna si asa... ca mi se facuse o poftaaaa[:D]


Ioanaid="red">Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.id="blue">
id="quote">id="quote">Pai cumpara si gusta, mai stii, poate chiar iti place. [:)] Daca nu, faci un Tiramisu si ai rezolvat.------------------Numai bine,Natalia si VladPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...