Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mascarpone


Recommended Posts

Fetelor haideti sa va spun reteta mea de tiramisu cu smantana, care iese super si are acelasi gust.

4 galbenusuri se freaca cu 7 linguri zahar bine pana se topeste zaharul. Se adauga 500g smantana grasa si un pliculet gelatina dizolvata in prealabilin 50 ml apa rece si apoi topita la bain marie sau la microunde. Se da la rece.

4 albusuri se bat spuma cu 2 plicuri praf de frisca. Cele 2 compozitii se amesteca. Piscoturile (400 g) le insiropam in cafea tare cu rom. Deasupra eu prefer sa cern putin ness in loc de cacao.

 

E super si e am testat-o de multe ori, de fapt doar ce-am terminat o tava. [pofta]

Pofta buna!

 

printze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by numeioana

Nu radeti de mine.... Mascarpone se poate manca asa, cu lingurita??


Ioanaid="red">Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.id="blue">
id="quote">id="quote">Eu am mancat si i bun!Don't throw with stones if you live in a glass house. corinadana mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cool]Super bun a ieshit tortul!

Nu i-am facut poze, shi imi pare rau!Oricum..tiramisu e o prajitura fina.....shi ieftina!La restaurant...cu un pic mai putzin decat am cheltuit eu...papi decat o portzie!

Merita facut !

 

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)

pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...