Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sos pentru oua


caramel

Recommended Posts

Salutare la toata lumea! Recunosc ca nu am cautat prin "anale" sa vad daca s-a mai scris asta.Daca ,da, trimiteti-ma unde trebuie. Am mancat odata de paste un sos buuun pentru oua(cred ca era tartar dar nu sunt sigura) As vrea si eu niste retete de sosuri pentru ouale fierte, please!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu fac o maioneza in care pun lamaie si mustar, plus bucatele marunte-marunte de castravetzi muratzi si putzin marar. e foarte gustos.

 

alta varianta este sa adaugi la ce am zis mai sus si un pic de bulion, boia de ardei dulce/ iute cum iti place, otzet de mere, putzin zahar.

 

daca nu iti place cu castraveciori murati, poti folosi usturoi...

 

si desigur merge traditionalul mustar, maioneza simpla, zeama de lamaie, piper, etc...

 

_________________________________

Lumina Sfintei Invieri sa patrunda in sufletul si in inimile voastre, bucurandu-va de minunea Invierii Domnului nostru Isus Hristos!

Clipe de neuitat alaturi de cei dragi si multe realizari! id="red">

 

Aid="red">Nid="green">Aid="orange">Mid="blue">Aid="purple">Rid="green">IAid="red">id="Stencil">, mama soldatzeilor de plumb

[hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [bonjovi]Tudor - 13.06.2003

 

poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

************************

DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! id="teal">id="size1">Antoine de Saint-Exupery id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru oua sosul il fac cam in genul celui descris de anamaria: 3-4 castraveti murati (ii las la scurs si ii mai si storc putin apoi sa iasa bine zeama) ii tai marunt, ii amestec cu maioneza, vreo 2 linguri de mustar, o lingura de otet si patrunjel si tarhon.

am gasit si o reteta de sos tartar dar nu stiu daca e cea originala: se taie marunt 3 oua fierte tari, se amesteca cu maioneza, 3 linguri mustar,piper,3 legaturi de ceapa verde tocata marunt, patrunjel si sare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Uite eu fac asa:

fac maioneza normal in car epun lamaie, mustar, sare. Apoi in compozitia asat pun 3-4 linguri de sos taratar de la alimentara, din acela cu verdeata, apoi mai daug 2-3 linguri smantana......si iese o nebunie. nu e deloc gretos.

 

de-ale gurii[pofta]

Veronicaid="red">,id="black"> mama luiid="black"> Stefan Peterid="blue"> 1 an si 5 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...