Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu farmece,descantece ati avut de-a face?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

tata isi aminteste cum mama lui avea o carte din care citea divese descantece si vraji.scary... asa cum cred ca exista ingeri si demoni, rai si iad, Dumnezeu si diavol, cred ca exista si lucruri din astea Ile [gravi] 20 si [copil] Victor ( 22 dec 2005) [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Noutati [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu exact ce sa spun, daca eu cred sau nu. Gandesc ca poate anumite conjuncturi in viata te pot face sa inclini intr-o parte sau in cealalta. Cred, de asemenea, ca multe ritualuri magice se adreseaza de fapt subconstientului subiectului. E un fel de terapie psihologica, empirica si, daca nu avem de-a face cu o vrajitoare excroaca, mult mai ieftina decat sedintele cu un terapeut. Spun asta fiindca eu am trecut prin asa ceva, am o cunostinta care face talismane, chestii cu pietre in functie de zodie, de problemele "pacientului", etc, tamaie si nu mai stiu ce pune in ele. Merge chiar si cu ele la biserica, face nu stiu ce slujba de sfintire a lor. Recunosc ca am si eu asa ceva si, poate fiindca am gandit ca imi poate face bine, in nici un caz rau, mi-a facut bine. Tot ea mai face si o gramada de chestii, ritualuri, dar am constatat ca in tot ce face si tot ce te pune sa faci sunt multe rugaciuni si spune mereu ca puterea gandului e foarte mare si ca trebuie sa crezi in tine si sa iti repeti asta. Cunosc oameni care merg la ea si nu am auzit de reclamatii, ba din contra. E drept ca nici tarifele nu sunt ceva care sa te omoare, asa ca omul nici nu simte ca a platit, probabil, iar rezultatele tin de faptul ca el crede in sine din momentul in care poarta amuleta aia, sau a facut un ritual.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut un subiect asemanator zilele astea pe aici si mi-am mai adus aminte de o cunostinta, fosta colega de servici. Era din provincie, dornica de afirmare, dar si descurcareata, asa ca a fost avansata destul de repede de la angajare. Dar dupa cateva luni a fost prinsa cu niste nereguli in acte ( vroia sa isi traga si partea ei, pe langa ce facea pentru job, sume destul e mari) asa ca i se pregatea desfacerea contractului de munca. Pentru ca eu aveam biroul langa cel al directorului, a venit si m-a rugat sa ii dau niste fire de par de pe haina sau scaunul directorului. I-am zis ca nu pot sa fac asa ceva, ca nu imi place cum suna. Mi-a zis sa stau linistita, ca nu vrea sa ii faca rau, ci doar sa nu o dea afara. Nu am ajutat-o, dar cred ca a luat legatura cu vreo femeie de servici, pentru ca dupa vreo 2 zile mi-a spus ca a rezolvat. Dupa nici o saptamana era inapoi la job,pe acelasi post de raspundere, iar dupa nici 3 luni era avansata deputy manager!! Ce ziceti de asta? Credeti-ma ca nu a avansat-o in pat (nu era genul de sef, chiar era foarte serios), iar ea nu era chiar asa capabila ( nu e vorba de invidie).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Am auzit de asa ceva. La fel cum stiu o chestie tare scarboasa, nu am vazut ritualul cu ochii mei, dar mi-e povestit chiar eroina. Tanti Maria e femeie simpla si manca niste batai de la barbatul ei, de venea numai vanata la munca. Unde mai pui ca omul era si mare gagicat si isi gasise amanta chiar pe vecina de vizavi la care se si mutase. Si atunci i-a facut sotului ei o chestie, un ritual, o vraja, nu stiu ce naiba, cu menstruatie, sangele acela adica. Descantat si pus in cafea. I-a zis sa vina pana acasa ca sa discute ceva de copii, a fost calma, nu i-a mai reprosat nimic si omul a accepat o cafea. A baut-o. Repet, nu am vazut eu cand a facut asta femeia, dar mi-a povestit. Culmea este ca barbatul s-a intors acasa a doua zi, dar ceea ce m-a socat a fost faptul ca venea la ea la munca de cate ori putea si o pupa de mama focului, ii lua bagajele, ceea ce nu se intamplase niciodata si nici in ziua de azi nu a mai batut-o ca, dupa cum spune chiar el, e indragostit de nevasta lui mai rau decat atunci cand a luat-o. Si m-am ducomentat: cica nu-i adevarat ca nu se lipestsc farmecele astea daca nu crezi, dar ca nu au efect descantelele pe care le initiezi, daca te indoiesti. Amica de care am scris mai sus zicea ca si ea stie sa faca o gramada de chestii, dar ca nu ma poate ajuta pe mine fiindca eu ma indoiesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur a fost consiliata de popa asta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95534 [:-)))][:-)))] _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...