Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tort de mere


andira

Recommended Posts

Va multumesc mult pt raspunsuri si pt urari![flo]

 

Cred ca o sa fac in seara asta sau maine dimineata, sunt convinsa ca o sa aiba succes [:D]

 

Adi69 - poti sa-mi dai te rog frumos si retetea de tort din piscot sampanie,budinca vanilie si mere calit? Suna bine si arata si mai bine.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adi69

Eu pun merele intregi scobite de cotor,in gaura bag zahar sau dulceata de visine sau de nuci,in cratita pun zahar si bucatele de unt,apoi merele,apoi la cuptor pana se moaie putin merele ,abia apoi torn compozitia de pandispan(aceeasi ca si a VAlentnei)si coc.Tin la rece,rastorn,imbtac in frisca si arata cam asa fara frisca si asa cu frisca.Eu am facut pt fetita mea,la 1 anisor,un tort din piscot sampanie,budinca vanilie si mere calite imbracat in frisca,a fost foarte bun si racoritor..au papat toti copiii si a aratat asaAdriana si-atat...


id="quote">id="quote">super acest tort, nu l-am mai facut de mult, mie imi place cu nuci intregi in mijlocul merilor. E fooooooooooarte bunArta este lunga, viata este scurtaMamica de printesa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sal

am facut si eu zilele trecute tort de mere...am folosit merele intregi si le-am umplut cu nuci si stafide(tinute in prealabil in apa cu esenta de rom), numai ca am pus si cacao in compozitia de pandispan si l-am imbracat in crema de ciocolata, cu nuci caramelizate pe deasupra...a fost mortal!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...