Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clatite ca in filme!


liliana29s

Recommended Posts

Ma uit la televizor si vad in filmele americane cum fac dimineata la micul dejun clatite. La noi clatitele sunt foarte subtiri si se ruleaza cu ceva in ele. Are cineva idee cum sunt clatitele astea americane ca nu seamna deloc cu ce fac eu?? Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).[vrajitor] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana29s/detail?.dir=/627fscd&.dnm=6377scd.jpg&.src=ph"]Dan Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Se prepara diferit fata de clatitele noastre. Uite aici o varianta postata de Balbina (Natalia). Se poate pune si cacao in aluat, sau fructe uscate sau bucatele de ciocolata. Se papa cu sirop de artar (maple syrop) dar cred ca sunt bune si cu frisca, miere sau alte siropuri.id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se papa si simple ( fara cacao sau fructe). Se numesc pancakes si cumperi faina de la magazin la care adaugi putina apa si ulei. Le poti cumpara si gata facute ( de la congelatoare) si le pui in prajitorul de paine.

 

Don't throw with stones if you live in a glass house.

 

corinadana mama Ralucai

 

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mmm, clatitele mele preferate [:D]! Mie imi plac cu dulceata de visine! Reteta Balbinei e de vis, cateodata eu mai pun in compozitie si un mar maaare ras pe razatoarea mare si nu mai pun decat putina miere pe ele la servire!

Pana sa incep servicul faceam de 2 ori pe saptamana, pe putin! [pofta]

 

Oana si [sofer] Vladutz (2 ianuarie 2005)

[foto]Poze cu Vladutz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Balbina

apoi nu stiu cum am uitat de el si l-am decoperit recent in frigider, facuse floare [:(] a trebuit sa-l arunc.

 


id="quote">id="quote">

 

Siropul de artar adevarat nu face floare. Am avut o sticla in frigider timp de 3-4 ani, pina l-am terminat. Probabil ca a fost imitatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...