Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

biscuiti de casa pt. bebe


mamacangur

Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta. Daca gasesti reteta, poate o postezi ca sa o avem si noi pe viitor.

 

Edit: tot la subiectul acela mai era o reteta (n-am vazut-o intial) cu unt, faina si branza telemea nesarata razalita marunt (asta oare s-ar putea inlocui cu branza de vaci?). Eu fac asa ceva, cu branza de vaci, dar sunt saleuri, nu biscuiti. Poti incerca, ingredientele sunt 'safe' (cred), n-are oua, nici afanatori, doar ca nu-s dulci.id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit reteta:

 

50 gr faina, 2 galbenusuri, 2 lgte zahar si putina sare.

 

Eu am adaptat-o asa:

 

150 gr faina, 1 galbenus, 3 lg zahar brun, 1 zahar vaniliat, 20 gr ulei de masline sansa, putina sare, putina apa.

 

Au iesit ok. Am pus si un varf de cutit de bicarbonat ce-i drept. Eu zic ca sunt ok. Pe mine ma interesa sa nu contina lapte sau unt. Margarina iar mi se pare aiurea, asa ca am optat pt ulei de masline. Din ce vad puteam si fara ulei sau cu mai putin, ca au iesit destul de unsi. Dar asta se poate adapta dupa gust si preferinte.

 

 

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...