Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

reteta mititei in America


laurabb

Recommended Posts

fetelor,m-ati "inebunit" cu retetele de mici,nu am mai mincat.....nici nu mai tin minte de cind.

O intrebare,dar pe plita in tigaie ii pot praji?

nu prea am curajul sa cer grilul de la stapini(suntem in chirie)

mersi,[pup]

 

 

Alina,nascuta in Chisinau

Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

album

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by alincic

fetelor,m-ati "inebunit" cu retetele de mici,nu am mai mincat.....nici nu mai tin minte de cind.O intrebare,dar pe plita in tigaie ii pot praji? nu prea am curajul sa cer grilul de la stapini(suntem in chirie)mersi,[pup]Alina,nascuta in ChisinauSami,Evi,Lori,si taticul nostru dragalbum


id="quote">id="quote">Alincic, si eu am incercat pe tigaie si chiar in cuptor.. nu ies buni se contracta ff repede ies mai uscati si cauciucati plus ca se face un fum imens..daca cei la care stai cu chirie sunt americanii eu cred ca iti imprumuta grilul fara pb .. eu vorbeam cu o americanca si i-am zis ca nu am grill ca tre sa iau si o zis "cum sa nu ai grill? stai ca iti dau eu unul " mi l-a dat pe al ei folosit dinacela mic pe carbune sint super happy cu el. e super bun il bagam in masina si mergem cu el la parc. cind se jerpeleste mai iau tot dinastea se gasesc la walmart si sint cele mai ieftine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saru'mina Mindy pt sfat.

Chiar acuma copiam recetele pe foaie.Cred ca voi indrazni totusi sa cer grilul stapinilor.Nu e problema ca nu il vor da,e problema in mie ca nu indraznesc sa cer[bang].

p.s. este cineva din Atlanta pe aici????

 

Alina,nascuta in Chisinau

Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

album

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Anda Panda

mindy, cimbru e thyme; oregano e cam "tot aia, dar nu-i aia". nu cre' ca nu se gaseste acolo...gustul e o chestie personala pina la urma. eu am mincat mici din 2 parti aici si cind am luat carne fara oaie in ea am simtit imediat. buni, dar fara o "tzira" nu prea m-au incintat.Sa aveti pofta !POZEFILMULETE


id="quote">id="quote">Anda -sa stii ca o sa iau cimbru de aici cind mis e termina cel din Ro. Mi-am notat citeva condimente care le folosesc din listuta ta. Tare buna , merci de ea. [flo]Adevarat ca gustul e o chestie personala. Pina la urma retetele astea de mici se pot improviza dupa gustul fiecaruia. Am facut odata o imitatie nereusitra de mici fara miel etc am pus ce am avut si cei care au mincat(romani si multi la numar) nu mai conteneau cu laudele si gemetele de placere .alincic -eu mi-s de prin Virginia, din Atlanta parca am vazut citeva fete pe forum.. incearca si la odisee la mamici made in US.numai bine tuturor si spor la mici [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...