Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

gresesc oare?sunt intre ciocan si nicovala!


Recommended Posts

Andreea, in biserici este in 90 % din cazuri cald la botez iar apa din cazan este potrivit de calda. Crede-ma ca eu cel putin nu am intalnit biserica care sa nu se preocupe de sanatatea copiilor la botez. Iarna se fac cred cele mai multe botezuri, mai ales in perioada ianuarie - februarie. Boteaza-ti linistita puiul si ia deciziile doar impreuna cu sotul tau pt ca sunteti singurii in masura sa decideti pentru copilul vostru. Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am! [url="www.happy-family.ro"]Happy Family[/url] [url="http://community.webshots.com/album/522660367IvRPcb"]Flori 2005[/url] [url="http://community.webshots.com/album/522677662iElzZP"]Sali de bal 2005[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu l-am botezat pe Patrick pe 9 decembrie si pe [rimul meu fin pe 25 noimebrie...rig tare afara. nu au racit nici unul, in biserica era normal de cald, apa calda...fara nici un pericol. dar cred ca tu si sotul tau aveti cuvnatul cel mai important de spus. daca tu vrei, il faci acum, daca nu,asteptati. si ceilalti trebuie sa se conformeze. fii tare [:)] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba exista bebei raciti la botez, si inca grav de tot unii! Si Deiu meu a racit la botez, ca ne-a mincat... undeva sa-l botezam la sfirsit de septembrie. Toti stateau imbracati in haine groase in biserica neincalzita deloc (ca in Ro, deh), iar bebeii goluti! Pai cum sa nu raceasca?!? Daca as fi stiut, nici prin cap nu mi-ar fi trecut sa nu amin pina in primavara-vara! Eu nu inteleg ce va pasa atit de gura lumii!!! Daca bebeul se imbolnaveste si ajungi cu el in spital (Doamne fereste!), tu tragi din greu si el, micutul sufletel, nu neamurile! Mai puneti si voi piciorul in prag!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiu bebelusi raciti rau la botez, asa ca sa lasam "legendele" si sa fim oameni rationali. Bisericile in general sint mari si greu de incalzit si in timp ce toti invitatii stau in haine si cu caciulile pe cap, bebelusul sta minute bune dezbracat sau aproape dezbracat. Botezul este un moment exceptional pentru orice crestin, dar hai sa nu-i fortam mina Domnului botezind copii la -20 de grade, crezind in invataturile babelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu o voi boteza pe bebita mea in februarie. si nu imi fac griji deloc, pt ca voi gasi o biserica cat de cat incalzita, apa va fi calda, si voi avea grija sa fie imbracata bine. dar cel mai important este sa faceti exact cum vreti voi, nu cum vor altii. voi sunteti cei care decideti ce si cum sa faceti cu bebele vostru, nu soacra, mama, rude etc (fara suparare). sunt convinsa ca oricum veti decide, va fi bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu am botezat fetita la doar 5 saptamani si la inceputul lunii martie insa spre norocul nostru am gasit o bisericutza care avea aer conditonat landa masa de infasat si boiler pt apa din cazan, asa ca nu au fost probleme.si preotii s-au miscat repede asta pt ca nu era decat botezul ficei mele si la un baietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci mult ,fetelor!a fost sotul meu la biserica si a vb cu preotul care zice ca va fi cald(si chiar era si atunci cand au discutat)si apa va fi calda.deci cred ca va ramane pe 3 februarie.am innebunit de cand tot aduc argumente pro amanare.vom face la data stabilita,dar nu pt ca vor ei ci pt ca acum stiu ca va fi cald si sper ca nu se va intampla sa raceasca. va pupam Andreea si bebitza Andrei[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Salutare!Am revenit doar sa va zic ca am trecut si de botez,a fost ieri si a decurs bine.puiul meu a fost un dulce si un cuminte,n-a plans mai deloc in comparatie cu ceilalti trei care au urlat intruna.a fost cald si apa a fost calda,asa ca bebele meu s-a simtit f bine. Acum m-am linistit si va multumesc inca o data celor care mi-au impartasit din experientele lor! va [pup] cu drag mami Andreea si [copil] Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...