Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CREMA IAURT PT TORT


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multzumesc,Laura! Tortul a iesit super, le-a placut tuturor, au mai cerut o portie:). Si am folosit gelatina la pliculetz de la dr oetker, ca din pacate nu am gasit foi de gelatina.

As fi vrut eu sa fac petrecere ca pe vremuri, dar cu doua fete mici nu mai ai cind.....

Dar a trecut repede, si uit ca inaintez in virsta rapiiiiiid, miine poimiine voi avea 30.:(

LA MULTI ANI SI TATALUI TAU, MUUULTA SANATATE!

Va pupam!

 

 

Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Hildegard

Poti pune si gelatina la pliculet dr. oetker daca nu gasesti foi. Nu cred ca are nimic. Tot gelatina e.de-ale gurii[pofta]

Veronicaid="red">,id="black"> mama luiid="black"> Stefan Peterid="blue"> 1 an si 5 luni

id="quote">id="quote">Hildegardid="red">, multzumesc pentru ajutor, crema a iesit tare buna, tortul la fel. A placut tuturor!Am notat retzteta si o sa mai fac!Multe[floare3][floare3][floare3]din partea noastra!Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor gospodinelor ... fara frisca a incercat cineva ?? adica numai iaurt cu fructe sa in fine alte arome ... si gelatina ... citesc in retetele voastre frisca nelipsita .. oare nu iese bun fara frisca ????? ( nu sunt circotasa doar ca nu ma omor dupa frisca )

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si pentru ca datorita Hildei am prins curaj, am facut din nou un tortuletz ieri( Maria a implinit 2 anisori jumate). Din pacate nu gasisem iaurt de portocale, asa ca am luat de capsuni. Iata retzeta:300 gr iaurt de capsuniid="red">, 500 ml frisca lichidaid="red">, 100 ml sirop de capsuniid="red">(eu il fac primavara in casa, dupa ce apar capsunile de gradina), Oetkerun plic gelatina fina alba de la dr Oetkerid="red">.

gelatina am dizolvat-o in siroul de capsuni caldut si am amestecat-o cu iaurtul si frisca, le-am batut bine cu mixerul si a iesit o crema delicioasa[papica]

 

Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...