Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

botez in Bucuresti-ce restaurant?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele! Si pe mine ma intereseaza pt botez un rest in Bucuresti, prin sectorul 2, cam de 50-60 pers. Cam care este tipul de meniu pt botez? Cum se procedeaza ca si interval orar, la cat se merge la biserica, la cat la restaurant? Pana la ce ora se sta la petrcere? Ce decoratiuni speciale ati facut pt eveniment? Mentionez ca nu-mi place deloc ideea cu baloanele ... e o obsesie personala, prea le vad oriunde si m-am saturat de decoratiuni cu baloane [bang] Am vazut pe un site, ca putem sa confectionam noi marturiile, erau chiar dragute kiturile respective si nu f scumpe. In afara de marturii, ce mai punem pe masa? Astept idee de la voi, botezul o sa il fac in apripiere de Paste ... asa ca pana atunci vreau sa ma documentez. [hot] Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca mai repede puteti cere informatii de pe la miresici. Acolo e o lista cu restaurante. Eu de exemplu am facut botezul la restaurantul Argentina, dar am avut doar 25 de invitati. Meniul cred ca a fost peste 150 RON. Din cate stiu, daca botezul are loc sambata slujba la biserica incepe la 13, daca e duminica, atunci la ora 12. Dar depinde de fiecare biserica. Petrecerea la noi a avut loc dupa slujba, bineinteles, pana pe la ora 20. Nu am pregatit ceva deosebit pentru decorarea salii. Noi ne-am hotarat cu o saptamana inainte de eveniment, astfel ca nu am avut timp sa alergam pentru asa ceva. Am impartit in schimb cate o invitatie, si cate o bomboana (la biserica se adunasera tigani, si am renuntat sa le dam acolo). Uitati si modelul de invitatie (facut de noi acasa): [url="http://family.webshots.com/photo/2159526380078015357vBMKxy"]Invitatie botez fata[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2445367570078015357ThSXdl"]Invitatie botez interior[/url] Bomboanele au fost cumparate de la cofetaria din Mall Vitan. Destul de scumpe, totusi. [flo] Steluta cu [copil] Andrada Cristina (17 iunie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, noi am facut anul trecut petrecerea pentru botezul lui Andrei la restaurantul Inter Macedonia, la piata Iancului. Mie mi s-a parut super de super, au ei o firma care se ocupa de decorat sala, au avut huse pe scaune bleu si multe baloane, arata super sala. Mancarea buna, dar sincera sa fiu nu mai imi amintesc la cat s-a ridicat tacamul.. Pupici Meme
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pot recomanda un restaurant din piata Rosetti, e pe acolo pe un colt de strada, nu-i mai stiu numele. Avantaje: Chelneri atenti, mancare buna, curat la baie, dezavantaje: spatiu dispus in doua sali, capacitate maxima 50 pers ( noi chiar am fost un pic inghesuiti. cred ca parintii care au organizat botezul la care am fost nu se asteptau sa le vina atata lume), ringul de dans nu foarte bine aerisit si te cam impinge sa iei o gura de aer din fata restaurantului. Aranjarea meselor a fost super. nu stiu daca asa au cerut parintii sau asa s-a gandit restaurantul sa faca. Scaunele aveau huse. Pt mine asta inseamna ca scaunele nu sunt noi sau nu au fata de aratat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...