Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (13)


Recommended Posts

Buna dimineata si o sapatamana placuta. Multumesc de cafea Dana. Dana dr. Nutu are cabinet particular pe langa atlasib si omniasig parca, adica pe langa muzeul de istorie. Maine am sa ii fac o vizita sa imi scot steriletul. Am rasfoit aseara revistele MAMI si am citit ca cine are un copil si mai vrea unul ar trebui sa se vaccineze de diferite boli ale copilariei, daca nu le-a facut. Tu ai avut vreo problema cand erai insarcinata cu fetita? Andrada nu a facut nici o boala a copilariei. Oare a fsot vaccinata pt toate bolile ca nu imi mai aduc aminte. Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Criss nici nu stiam treaba asta,mai bine intreaba dr,oricum nush pe la cate luni iti face un vaccin in mana,dar nu mai tin minte pt ce [ups].Ai mei nu au facut inca nici o boala a copilariei,tu trebuie sa ai grija ca daca ea merge in colectivitate si sunt cazuri din astea prin camin,sunt sanse sa faci si tu,dar nu neaparat insa treb sa ai grija. Tu vrei sa zici ca daca ai vaccinat-o de toate alea,nu mai face [?]??? La Paul au fost cazuri de varicela in camin,inainte de craciun,si chiar la o grupa alaturata,deci el nu a facut si cica au avut in clasa la el vreo doi parca.Daca facea el sigur imi facea si cea mica [q] Laura nu te-ai intors?? Dana si cei mici [huta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, si noi am vrea un Matiz, insa nu stiu cum e cu actele. Pt. ca numai buletinul nu cred ca e suficient. Adica o fi suficient pt. cumparare, insa cum e apoi cu placutele de inmatriculare si cu inregistrarea masini? Ca eu am buletin de Bucuresti. Ianusca, ce a suferit Ian la nastere? Iti inteleg spaimele, dupa cate am inteles eu e un nazdravan si poate nu ar trebuie sa iti faci atatea griji. Dana, banuiam eu ca blocurile de 4 etaje nu au lift. Am gasit un anunt la 4 camere, bloc 4 etaje, 150 euro (desi f. convenabil), insa cred ca nu are lift si cu mutatul acum, plus copil mic nu e asa o placere sa urci 4 etaje pe scari (ca e la ultimul etaj). Laura probabil spala rufe si face mancare ... ca noi avem tone de rufe de fiecare data cand suntem plecati cateva zile. Eu sunt cam suparata, ca le-am trimis un pachet parintilor la Buc. din Viena si nici pana acum n-a ajuns. tare mi-e ca s-a pierdut si eu care m-am bucurat, crezand ca le fac o surpriza. of of ... posta asta! va dorim o zi frumoasa! Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,nasol Adriana,probabil ca de aia e si asa mai ieftin,dar totusi mai cautati.Imposibil sa nu gasiti.Daca nu,vezi si tu partea pozitiva,urcand etaje,te mentii in forma,si daca Lara merge o pui si pe ea,ai sa vezi ce bine doarme [:D]...glumesc....iti dai seama cand urcam eu pana la et 6,at cand nu mergea liftul,cu copil cu tot,cateodata si cu doi,sau sotul mai lua carutul,eu copilul(asta cand era si el),deci si cu lift tot ai ocazia sa urci dar nu asa de des [:D] Dana si cei mici [huta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, masina se inscrie acolo unde ai domiciliul. Uite care sunt actele necesare la inmatriculare: Pentru înmatriculare, sunt necesare urm#259;toarele documente: - cererea solicitantului, care cuprinde #351;i declara#355;ia acestuia, pe proprie r#259;spundere, cu privire la modul de intrare în proprietatea sa a vehiculului; - fi#351;a de înmatriculare, semnat#259;, dup#259; caz, de actualul #351;i de fostul proprietar, cu vizele care atest#259; plata taxei pentru mijloacele mecanice de transport; - cartea de identitate a vehiculului, prev#259;zut#259; cu elementele de secretizare aplicate de Regia Autonom#259; "Registrul Auto Roman", în original #351;i în copie; - actul de proprietate al autovehiculului sau remorcii, în original #351;i în copie; - actul de identitate al solicitantului, în original #351;i în copie; - dovada de efectuare a inspec#355;iei tehnice periodice, în termenul de valabilitate, cu excep#355;ia autovehiculelor noi, la prima înmatriculare; - copia documentului de asigurare pentru cazuri de r#259;spundere civil#259;, ca urmare a pagubelor produse prin accidente de autovehicule pe teritoriul României; - dovada de efectuare a formalit#259;#355;ilor vamale de import definitiv (pentru înmatricularea permanent#259;) sau temporar (pentru înmatricularea temporar#259;), în cazul autovehiculelor #351;i al remorcilor dobândite din str#259;in#259;tate; - dovada de plat#259; a taxei de înmatriculare; - dovada de plat#259; a contravalorii certificatului de înmatriculare; - dovada de plat#259; a contravalorii pl#259;cu#355;elor cu numere de înmatriculare; - dovada de identificare a vehiculului, eliberat#259; de Regia Autonom#259; "Registrul Auto Roman", cu excep#355;ia vehiculelor aflate la prima înmatriculare, sau certificatul de autenticitate al vehiculului, dup#259; caz. Lora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, alea erau diacritice, sorry, am uitat ca pe forum nu se vad. Dar iti dai seama oricum ce scrie, nu? Daca nu, spune-mi si-ti trimit pe mail. Uite, eu cred ca la 150 euro nu e ceva prea bun un ap. cu 4 camere, ori nu e mobilat, oricum. Dar mai stii...poate ma insel eu. Eu stiu ca un ap. cu 4 camere mobilat ajunge de la 250 euro in sus, adica ai noroc daca gasesti cu 250. Ma refer la ceva mai de calitate, renovat, ca presupun ca nu vrei unul vechi. Lora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Azi sunt libera asa ca sunt si eu pe aici[:D]. Am refacut link-ul;sper sa mearga:http://video.google.com/videoplay?docid=6929318400540682959 daca dati in dreapta "from user" le vedeti pe toate,sunt 4 parca [url="http://photos.yahoo.com/selfguide1"]Pozici cu noi[/url] [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana de ce te muti din Iasi in Piatra? Mie personal nu imi place Iasul dar ma gandesc ca fiind mai mare ca Piatra ai mai multe posibilitati pentru orice. Mai fetelor dar azi nu prea sunteti active...[:D] Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...