Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (13)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lora, nu am sunat inca la cel de 250 euro. Nu am tel. si maine vreau sa merg sa-mi iua un mobil cu abonament, sa pot vorbi. E aiurea insa ca e numai o oferta, asta ii spuneam si Danei, daca venim in Piatra sa-l vedem era bine sa avem mai multe, sa nu batem atata drum doar pt. unul. Voi suna insa si la imobiliarele date de tine. La inmatricularea masinii trebuie sa mearga proprietarul (adica cel pe numele caruia este inscrisa sau poate merge si altcineva?). Dana, eu nu am inteles ... apart. de 60 de mii euro are doar 2 camere (au fost 4 si le-au modificat si acum sunt doar 2 mari? sau cum?) si cel de pe Calea Romanului este de 4 camere lux si este 55 euro? 55 de mii euro sau cat? deci e de lux insa e mai ieftin decat cel vazut de tine langa piata. Sau am inteles eu aiurea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... deci cred ca nu scap de un drum la Bucuresti, daca vreau masina. Oricum nu ne-am hotarat ce sa luam. Eu as lua si una la mana a doua, sotul e impotriva, ca cine stie peste ce masina paradita dai ... in fine, mai vedem noi. Si preturile sunt cam mari. Matiz nou costa 5 300 euro, insa n-are nici inchidere centralizata, nici airbag, nici aer cond ... Fetelor, voi pe unde iesiti cu sotii in we? Exista restaurante, baruri, localuri dragute si accesibile in PN? Ca noi at. cand am fost in Piatra, in centrul orasului, vis-a-vis de Hot. Ceahlau (parca) am colindat si nu am gasit nimic. Numai un restaurant, parea curatel, insa nici un client si atmosfera nu ne-a atras. Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu Adriana,hai sa-ti spun cum arata:intri pe un hol patratos de aici intri in fata in bucatarie care are si un balcon.Ei,ea a marit balconul cu vreun metru si ceva si a facut o mini bucatarie:avea acolo aragazul,centrala,chiuveta si o masa,mie mi-a placut mult.Deci camera care trebuia sa fie bucatarie poate fi folosita in alt scop...Revin iarasi la hol,spre stanga o luam spre un living,nu e f f mare,are un gemulet care da afara,aici merg puse niste fotolii,un televizor,etc.Din acest living o iei spre dreapta si intrii intr-un hol micut care da spre 2 dormitoare si spre baie.Din living,inainte, intrii intr-o sufragerie destul de mare,care are iesire si la balcon.Apartamentul e spre nord,deci e destul de luminos si da si in fata blocului.Deci daca am numara incaperile ar fi cam 5 nu 4,asta dupa ce modificari a facut.E nasol ca e la parter.Dar nu m-as mai chinui cu scarile tot timpul.Iti dai seama ca noi plecam de la et 6 [bang].Are in bucatarie gresie pe jos,pe holul de la intrare,parchet in living si sufragerie,in rest trebuie facut tot,in dormitoare si baie....plus termopane.Cam asta e [:D] Carmen cum merge cu dieta?? Dana si cei mici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adriana_78
Hmmm... deci cred ca nu scap de un drum la Bucuresti, daca vreau masina. Oricum nu ne-am hotarat ce sa luam. Eu as lua si una la mana a doua, sotul e impotriva, ca cine stie peste ce masina paradita dai ... in fine, mai vedem noi. Si preturile sunt cam mari. Matiz nou costa 5 300 euro, insa n-are nici inchidere centralizata, nici airbag, nici aer cond ... Fetelor, voi pe unde iesiti cu sotii in we? Exista restaurante, baruri, localuri dragute si accesibile in PN? Ca noi at. cand am fost in Piatra, in centrul orasului, vis-a-vis de Hot. Ceahlau (parca) am colindat si nu am gasit nimic. Numai un restaurant, parea curatel, insa nici un client si atmosfera nu ne-a atras. Adriana si Lara
Aici o sa-ti raspunda fetele care ies mai des [bang] ca noi nu prea obisnuim,de la concertul Sandrei nu am mai iesit nicaieri,iar atunci am fost in Tequila(sper ca asa se scrie [:D]) in strand,la o pizza,care mi-a placut cum au facut-o. Dana si cei mici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ca azi sunt activa! Lara doarme, desi iar n-a mancat. Nu mai are febra, insa mananca in continuare f. prost. Innebunesc. Le invidiez pe mamicile cu bebelusi grasi, mancaciosi, care nu refuza nimic. Dana, daca e orientat spre nord n-o sa prea fie soare, mai ales ca e si la parter. Din descrierea ta pare mare, acum trebuie sa te uiti ce bani mai trebuie bagati in el, cum e zona etc. In internet am gasit anunturi la 65 mii euro pt. apart. 3 camere in Darmanesti, 1 Mai 55 mii euro, 45 mii euro Maratei(65m2). De vanzare se gaseste, de inchiriat insa mai greu. Poate avem noroc! Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, ai unde sa iesi, dar parerile sunt impartite...e nasol ca nu prea putem iesi fara copil si locuri in care nu se fumeaza nu prea sunt. Noua ne place de ex. mancarea dintr-un restaurant cu specific turcesc...cica...Nefertiti se cheama. Mancarea e destul de buna si nu prea scumpa si nu e prea mult fum de obicei. S-a mai deschis un club "de fite", la Central, e un hotel asta, dar mie nu prea-mi plac cluburile. Pizzerii sunt, dar noi mai mult dam comanda acasa decat sa mergem acolo, tot din cauza fumului de tigara. Insa unde ne place mult este la bicaz, pe lac, la baraj, e un vapor transformat in hotel-restaurant. Mergem destul de des acolo, pentru ca ne place pastravul. Si camerele sunt faine, iar vara e o placere sa stai seara pe terasa leganata de valuri, dimineata sa servesti cafeaua pe balcon in timp ce te uiti la ceahlau cum se reflecta in apa lacului...e tare frumos! Fetelor, gata, al meu sot a cumparat alta masina. Un opel astra break, adusa din afara. Vedeti ce repede actionam noi? Nu de alta, dar nu aveam cu ce pleca inh week-end! [:D] Adriana, nici noi nu eram asa incantati sa luam tot o masina second, dar nici bani de 2 noi nu aveam, asa ca...faptul e consumat. De acum visez la a mea...matiz de care vreau eu e 6 mii de euro in capat. Pentru ca vreau cu aer conditionat...cea mai ieftina varianta. Lora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...