Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

All about Constanta (84)


Recommended Posts

Buna fetelor! Sinzi, raportez cu mandrie indeplinirea ultimei misiuni.Gata, mi-am dus toate angajamentele la capat.[:D] Astazi am avut iar o zi plina cu dese vizite la banca si alte deastea. Bine ca a trecut. Alina, cred ca in jur de 5 mil m-a costat petrecerea Biancai. Nu mai retin exact. Parca astia au fost banii care i-am dat acolo la Tomis. Ce-am mai luat eu...coifuri, baloane, farfurii, sampanie, etc...astea au fost alti bani. Cred ca la Bambini tot cam atat ar ajunge.Dar Cristina te poate lamuri mai bine. Va pupic pe toate. Numai bine! http://community.webshots.com/user/TatianaS http://community.webshots.com/user/Tatiana333 Tatiana si Bia, gaza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello! azi sunt in sfarsit posesoara net-lui dupa aproape doua luni de lipsa. Modem-ul de la astral era ,, bolnav,, si de doua zile de cand au montat rds-ul cabluri prin bloc...minune, Astralul a reusit sa repare modemul...hmmm Multumesc, tare mult tuturor pentru urarile telefonice si electronice de sarbatori. Din pacate abia astazi am reusit sa le citesc![pup][pup][pup][pup] Alina,[pup][pup] tot acum am citit mesajul. imi pare rau ca n-am reusit sa te contactez,,dupa,,. Imi fac mea culpa, pentru ca eu as fii dorit sa ma sustina cineva....[neand][asia].A intervenit ,, ceva,, care m-a dat teribil peste cap si...nu m-am mai putut gandi la altceva. Bibica face progrese super, datorita bonei. De 2 zile face puzzle din 12 cuburi in max 10 minute. Am ramas masca.....Mi-am adus aminte de Mariuca Corneliei...Am fost atunci foarte impresionata de abilitatea Mariucai pentru puzzle. Acum sunt eu in situatia de a ma bucura de aceasta indemanare a bibicai. Pentru nici 3 ani mi se pare o performanta...In fiecare zi cand vin de la serviciu imi declara invariabil...<te iubesc atat de mult mami, ce bine ca ai venit!> ma topesc... imi trece toata oboseala si stress-ul de peste zi. Intra in baie si inchide usa. O vad, strig la ea si imi raspunde ca <se ascunde sa faca plostii>....Nu stiu de ce, intro perioada pronunta foarte bine rrr-ul din interiorul cuvintelor , acum insa l-a inlocuit total cu ,,l,,. Cand face ,,plostii,, si o vad se duce singurica la ,,colt,, si numara pana la 10 si apoi imi spune cu aer de ingeras : ,,Iarta-ma, mami, ma ierti? Ca nu mai fac niciodata!,, Anduta creste si se maturizeaza aproape singura...Azi mi-a marturisit ca i-au crescut sanii si daca vreau sa ma uit sa-i confirm...Manca-o-ar mama... este foarte apropiata de mine si asta nu poate decat sa ma bucure. Este din ce in ce mai intelegatoare si rabdatoare cu bibica... care e duraccell si alta nu....Cu scoala merge f bine. Este prima pe clasa si investita cu titulatura de ,, sefa a clasei,,. La testele natioanale a luat FB fara greseli. Bona chiar se mira de performantele ei, in conditiile in care singura isi face temele si sunt zile intregi cand nici nuu o controlez. Defapt eu nu o controlez, o intreb daca intampina greutati la vreo materie si cam atat. Nici nu stiu ce face la scoala ca materii. Imi aduc aminte ca nici mama nu stia ce si cand invat. Diriginta chiar si-a exprimat dorinta intr-a opta sa o cunoasca. Eii ce m-am intins... Simonici, chiar voiam sa te intreb de Robert. Nu ne spui nimic de el? Dar tu? Ce mai faci? Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/taniabug"]Noi![grup][/url] Ce nu poti controla...evita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut..Nu prea pot sa tin inca pasul cu voi ca suntem mici si neajutorati..si nu prea stim sa ne gestionam timpul . Voiam sa va multumesc pt sfaturile pe care mi le-ati deat in legatura cu restaurantul pentru botez. Am gasit unul asa cum am vrut la Dacia sud in Mamaia. Este foarte cochet..cu scaune imbracate in atlaz crem, cu mese mari ovale, fete de masa lungi albe...si farfurii patrate...Si decoariunile sunt elegante dar farmecul deosebit il da marea care se vede in toata splendoarea ei... Am stabilit botezul lui Darius pe 10 febr si acum sunt in cautarea unui DJ , dar nu stiu unde sa caut. Daca stiti pe cineva sau imi puteti da vreo idea unde sa gasesc v-as fi recunoscatoare... Va pup si sper sa reusesc sa citesc si eu zilnic pt a va cunoaste mai bine si a va putea raspunde si eu, nu numai sa va intreb... Madalina +[baietel]Darius Cristian 4 sapt+ [url="http://new.photos.yahoo.com/mami_nov_dec_06/album/576460762326455769/photo/294928803509035928/27"]poze Darius,[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] asa pe scurt: in ziua 10 de viata Robert a facut febra foarte mare. am convins moasa, in "grija" careia eram, sa ne trimita la spital. de acolo, cu un copil atit de mic si febra atit de mare, nu ne-a mai dat drumul. l-au monitorizat in noaptea aia si au inceput tratament cu un antibiotic cu spectru mai larg. tot in seara aia i-au facut si teste de urina si singe. i-au pus si un IV cu care avea sa stea tot timpul, in ultimele zile l-au mai chinuit o data si l-au pus in cealalta minuta, ca celalalt nu mai facea treaba. a doua seara in spital stiam diagnosticul: infectie urinara cu E-coli. de atunci nu izbutim sa aflam cauza exacta a celor intimplate: i-au masurat reflux intre uretere si rinichi, se pare ca e ceva reflux dar nesemnificativ, insa ce au descoperit la cistografie: nu goleste bine vezica. probabil ca asta e cauza infectiei. luna asta la sfirsit (inca asteptam programarea acasa) mergem la un spital exclusiv de copii la Rotterdam. se pare ca un urolog de copii il va verifica din nou. intre timp luam un antibiotic, monotrim, 1.3 ml/zi acum (1ml inainte, dar cum a mai crescut, am marit doza) care tine urina curata si previne alte infectii. deci deocamdata avem grija de efect, si mai cautam cauza. nu'sh cit am fost de clara. sunt impresionata de ceea ce spuneti cu puzzle-uri asa de devreme. bravo lor! impresionant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, imi pare rau ca treci prin asa momente cu puiul mic.Am avut un feeling... de ceva timp in legatura cu tine si imi pare rau ca s-a confirmat. Dar in acelasi timp stiu(sigur) ca cc copii au o capacitate uimitoare de recuperare si vindecare. Gandeste-te ca au fost atatea cazuri mediatizate de nou-nascuti sub 900g care erau subdezvoltati la toate nivelurile si care au ajuns ditamai barbatoiii. Cu ajutorul lui D-zeu totul este posibil. Simona oricum tu esti pusa in tema de surioara ta si poate sa-ti confirme ce am afirmat eu acum. Si eu am avut E-coli in timpul sarcinii si cu ciprofloxacina(substanta de baza) s-a rezolvat. Sanatate maxima si sa auzim numai de bine! Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/taniabug"]Noi![grup][/url] Ce nu poti controla...evita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Incerc sa ma bucur de ultimele zile de concediu pentru ca de duminica o sa incep munca la Agigea si apoi o sa incep sesiunea si timpul meu liber nu prea va mai exista. Andrada face numai traznai. Ieri dupa ce s-a plictisit de colorat a inceput sa mazgaleasca papusile pe fata si pe maini cu carioci si marker. Am mazgalit-o si eu pe ea pe fata si i-am zis ca o voi sterge cand se vor sterge si papusile. A fost foarte trista si seara am curatat-o pe fata iar azi mi-a luat o cutie de crema dove si a golit-o toata hidratand papusile pe care a avut grija sa le dezbrace inainte si o jumatate de pat.[bang] Bogdan m-a impresionat teribil cand, in vizita fiind si servindu-ne gazda cu bomboane de ciocolata a refuzat pe motiv ca se ingrasa. Eu i-am tot zis ca a luat proportii si ca nu vreau sa-i dau sa manance seara prea tarziu si el, bietul copil, care nu e nici pe departe gras, a luat-o de buna. Maine dupa amiaza vrem sa mergem in Alpine Center.Daca vreti sa veniti cu prichindeii... Va pupam, noapte buna! [url="http://www.adina.as.ro/"]noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adinutza114"]tot noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MELINAV, am cautat pe google si am gasit destule chestii, chiar la pozitia a patra era una f. clara. MAV, Alexia e nascuta pe 16.03.04, Natalia pe 3.05.06, iar eu pe 26.01.78. CORNELIA, esti multumita de dr.Fasie?Noi l-am prins o data in urgenta,ne-a dat nr. de tel,dar nu l-am sunat.Vine acasa, cum procedati?Ca zau ca mi-ar trebui si mie un pediatru, dr. mea nu e si cand e o chestie mai complicata sunt in aer. Liana, Ursuletul si Veveritzoiul din dotare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina, te pup si capul sus.alunga gandurile negre.noi suntem bine.munca merge, cresa merge. jo, asa am facut si eu cu razvan.o saptamana l-am luat la 12 acasa.eu nu i-am dat nimic de imunitate ci doar vaccin antigripal.oricum o sa ia si de la altii.si la noi sunt mai tot timpul mucosi.ieri insa ne-a luat o bunica caciula.sotul zice ca fara intentie dar eu zic invers pt ca se uita si la strampii lui razvan ciudat.n-am pomenit asa ceva. insa avem mari probleme cu somnul.din pacate ni s-a stricat tarcul si trebuie sa-i cumpar pat.cred ca de lemn.poate cu laturi rabatabile sau direct pat de 1 persoana.nici nu stiu exact.azi nu a dormit nici macar 1 ora la pranz.[bang][bang] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nastasie_adriana/my_photos"]albumul meu[/url] adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa eu pe dinafara ca de obicei. liris! ai nascut!? felicitari!cat ma bucur. adina - misiune indeplinita!(sper sa fie ceva bun din ce ti-am trimis pe mail) pupici jo [hippi] si alexandra [testoasa] [url="http://360.yahoo.com/jonelip"]recomandari[/url], *************** home sweet home!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...