Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi pentru pitici (8)


Recommended Posts

[ups]Nu vreau sa fiu rautacioasa,dat cum se numeste topicul? "Ce gatim azi pentru pitici",s-au "ce-a manact piticul meu azi"?

 

Eu am intrat bucuroasa ca mai gasesc si eu idei(retete) despre ce sa-i mai fac fetitei mele sa pape mai "nou",si am gasit cu totul altceva[:(][:(].

 

Multumesc

 

Iolanda,[mamica] de printesica,Alexandra,17 iulie 2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dragi mamici,am gasit un mic dejun absolut minunat pentru copilashii nostri(poate ca unele ati incercat,dar eu abia l-am descoperit): OMLETA CU DOVLECEL:

-un dovlecel mic,il curat,il tai cubulete si pun putina sare pe el(il las 20-30 min

-2-3 oua(depinde cati copii aveti [:D])le bateti bine

-putin marar tocat marunt

in tigaie pun putin ulei,dovlecelul(care va lasa si el putina apa) si pun capacul(deci dovlecelul va fi fiert,nu prajit),invart mereu..cand dovlecelul s-a inmuiat,pun ouale,mararul si mai las putin....iese un mic dejun perfect.

Copiii mei mananca de se rup...

pofta buna copilashilor!

 

eu si cei trei haiduci

 

http://s106.photobucket.com/albums/m250/puricoasa/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa imi spune-ti cu ce sa ii diversific cea de-a trea masa puiului meu. Are 7 luni, si cereale nu prea avem voie inca, iar iaurtul nu il tolereaza prea bine. la celelalte mese avem fructe cu branzica calcica si pireu de legume.

 

poze calin

Calin (5.12.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziggy, poti incerca cereale fara gluten, se pot da de la 4 luni. Contin orez, porumb si eventual tapioca. Iaurt poti incerca facut de tine, in casa. Fetita mea manca f. bine cereale cu lapte de la Humana, cu piersici, fara gluten. Ii mai pisam si o bucata de banana si le amestecam.

 

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by oana.iat

Ziggy, poti incerca cereale fara gluten, se pot da de la 4 luni. Contin orez, porumb si eventual tapioca. Iaurt poti incerca facut de tine, in casa. Fetita mea manca f. bine cereale cu lapte de la Humana, cu piersici, fara gluten. Ii mai pisam si o bucata de banana si le amestecam.Oana si Alexandra (12 iunie 2006)


id="quote">id="quote">Oana, cereale nu prea avem voie pentru ca suntem grasuti.poze calinCalin (5.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziggy, daca nu glutenul e problema,poti sa-i faci paste cu branza la cuptor. Pui mai putine paste si mai multa branzica, nu pui ou intreg, doar galbenusul. Le bagi la blender cu putin iaurt, poate il pacalesti, ca ai zis ca nu-i place iaurtul. Sau le poti mixa cu putin lapte formula. Sau poti sa-i faci orez cu lapte, fierbi orezul f. bine

 

 

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sebastian 1 an

 

 

dimineata laptic cu 5 cereale shi banana triturata

11- crema de vanilie

2-tocanita de peste(cartof ,cepa ,peste,inabushite)

gelatina de struguri.

4-laptic cu cereal

6- pure de legume cu curcan shi smintina

8-biberonul nelipsit (lapte cu cereal de griu shi miere)

intre mese un biscuit mar uscat sau piersici uscate.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...