Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vio cum e cu ezamenul? Felelor cum ati sarbatorit. La mine au venit socri si am facut papa bun cu vinut bun si in loc de tort un platou cu fructe, iar dupa ce am ramas singurei am facut tot felul de planuri si am ajuns sa zicem ca vrem vreo 3 "ursuleti" (mare lucru avand in vedere ca el nu voia nici unul al lui). Acum cum o vrea DD. pa pupic pe toate si fug la treaba cu toate ca nu am nici un chef de nimic (as dormi non-stop) Narcis George [bonjovi] si Narcisa "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti." http://pg.photos.yahoo.com/ph/smnarci2000/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

narcisa [pup].....cum e chestia cu trei ursuleti?![alcool] adica BB-i???!!!....mama,pai e misto.....ce i-ai facut "ursuletului" asta mare de vrea trei acum?! sa aplic si yo metoda asta [:D][alcool] cu examenul stau bine,adica am luat FB....[bis] dar obosita moarta am fost,m-au strans pantofii,am venit acasa mai mult moarta decat vie.... inainte de a ajunge acasa am sarbatorit cu fi-meu la mac'donald's...mai mult el ca era un frig....el s-a dat in leaganele cele noi....eu am mancat[:D] ca slabisem [:D][:D] si am zis sa recuperez..... apoi am stat in pat si pana s-a facut ora de somn am motait....si acum as face la fel...ca mor de somn...dar cred ca e si de la vreme.... Florina multumesc din nou pt pumnii stransi.... [pup] va [pup] pe toate.....florentza [hia],ce faci? Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.... Buna,Vio - ce sa fac? Nu prea bine, pt ca Alex a facut febra 39 (de luni), tuse urata si mucisori (lichizi)...I-am dat pt febra si tuse ce am avut eu prin casa, sperand ca ii va trece si ...nimic.Febra ia mai scazut nitel dar tusea ...mai rau...(i-am dat Erdomed - care are un gust neplacut - a varsat de la el).Asa ca pe la ora 18 am luat taxi-ul si am plecat la Grigore Alexandrescu...cam de garda - sectia ORL... dupa ce la consultat mi-a spus ca este flacara in gat [q] ; la cerinta mea la consultat si in urechi (avea momente cand isi baga degetelele in ureche si statea asa cateva sec.)...mi-a zis ca intr-o ureche este rosu iar in cealalta are un dop de ceara...si ia pus Dg. Otita medie ac. bilaterala...mi-a dat antibiotic pt ureche si tratam. pt febra, tuse si nasuc...si acum ne chinuim cu tratamentul (10 zile, apoi control).El are o sensibilitate cu gatul (a facut des rosu in gat)dar... otita m-a luat prin surprindere, nu ma asteptam.Eu l-am ferit de apa si aer rece....de unde, nu stiu ?! Sa fie infectia din gat...a urcat la urechi?? Ma uitam acum pe forum ce sa-i i-au pt imunizare...si mi-a atras atentia IMUNOBABY , despre care spun multe mamici ca are efect... Tu esti bine ? Copilul ? Va pupic [pup] Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum am petrecut ? Cu socrii...soacra-mea fiind si ea sarbatorita...tot o Florentina [:)] [cheers][cheers] [pahar][pahar] [papica][papica] Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]'NEATA FLORICELELOR! Bine v-am regasit!

N-am mai avut somn si am intrat sa va salut ca n-am prea mai avut timp zilele astea, am tot facut bagaje, cumparaturi...sper sa-mi motivati chiulul![:I]
id="left">
VIOLETA[pup]id="red">, felicitari!Ai vazut ca te-ai descurcat?Bravo!Mihnea ce mai face? S-a mai cumintit? Alinutul meu m-a disperat cata viteza poate sa aiba[bang].Ce m-oi face cu el in tara , nu stiu!
id="left">
FLORENTZAid="red">, tin pumnii sa se faca puiul tau bine cat mai repede![pup]
id="left">
Fetelor eu astazi imi iau zborul spre Tokyo si abia maine spre Romania! Ma asteapta un drum super obositor si lung...sa dea D-zeu. sa ajungem cu bine!Alinul meu e foarte incantat, si-a umplut rucsacul cu masini,rachete si nici nu mai stiu ca nu i l-am verificat inca, a avut grija sa-si bage si periuta de dinti...sa speram ca va sta potolit pe scaun in avion, daca nu...jale!
id="left">
Fug sa mai strang pe-aici ca e casa devastata, va pup pe toate fara exceptie si va mai scriu din tara![pup][pup][pup]
id="left">
O zi frumoasa va doresc si sa auzim numai de bine![recevere]
id="left">

 

Florentina & Alin Cristian (3.10.2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORY Kid="red"> iti doresc "DRUM BUN SI VREME FRUMOASA" si sa ajungeti cu bine in Romania.

 

VIO - Felicitari pt examen, cu scuze... pt intarziereid="red">

 

 

Alex este mai bine, febra nu mai are , de tusit mai tuseste spre dimineata...nasucul este marea problema...mai ales ca imi trebuie intariri pt a putea sa il desfund si sa-i pun Olinth-ul...se opune cu o fortaaa...[bang]

 

Fetelor...am si eu o dilema...cum procedati voi cu antibioticele care dupa reconstituire se tin la frigider...cum faceti cand trebuie sa le administrati copiilor...pt ca sunt reci...

Eu tin seringa umpluta in palme, putin, sa se incalzeasca, dar oare se incalzeste sau ii dau copilului solutia rece ?

[pup]

 

Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni

________________________

" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentina drum bun! sa dea DD sa ajungeti cu bine si odihniti! off,Mihnea nu s-a cumintit...ai vazut tu baba frumoasa si copil cuminte?! dar ma ajuta la treaba,e un copil tare sufletist... nici nu ma lasa sa car eu plasele cu cumparaturi,pe starda ne certam care sa le duca...si se lupta saracul cu ele.....noroc ca eu sunt mai smechera si-i zic sa manance ceva si le tin eu![:D] aseara m-a ajutat la sters preful..si a spalat ceva vase,mai mult a udat dar macar a incercat.... Florentza ma bucur ca e mai bine Alex,tb sa ai rabdare ca de acum tot asa o va tine ...macar primii ani de gradinita...din pacate pana nu ia contact cu majoritatea virusilor n-ai ce face.... o sa vezi ca va fi si mai greu [:D] ...vezi ce te incurajez?! nu ,adevarul e ca cica asa e normal,ca un copil sa faca aprox vreo 10 viroze din aste pe an...asa se intareste sistemul immunitar....pt ca la scoala e deja mult prea greu,acolo daca lipseste e mai greu de recuperat orele.... dar tb sa-l imunizezi din timp,asa cum ai spus tu.... eu ii cand ii dau antibiotice de la frigider,sau ce mai era...le scot cu jumatate de ora inainte de ora de administrare si le las afara sa-si ia temp camerei.....sau mai poti sa pui seringa in apa calda,desi nu stiu daca nu iese continutul din ea... cel putin la iaurtele care,normal, le tii la frigider,le pun in ceva cu apa calda si pe urma i le dau... daca nu mai apuc sa intru,va pup pe toate fara nici o exceptie(crinuta?! [^])...si va doresc un Paste fericit,linistit si sa fiti sanatosi!!![pup][pup][pup] [iepu][iepu][iepu] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentina, iti urez si eu drum bun. Sper sa ne auzim cu bine. Florentza, alin al meu e mai mult racit decat sanatos. Iar cu temperatura ne luptam din doua in doua saptamani. Violeta, te pup. De fapt va pup pe toate si va urez un "Paste fericit", multa sanatate, iubire si liniste sufleteasca. Florina & Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...