Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ADEVARAT A INVIAT! Florentina[pup],bine ai revenit acasa.... asteptam vesti de la tine...[hia] floricele, eu nu ma laud cu lucruri bune, ma laud cu o pneumonie[bang] azi-nopate am chemat salvarea ca aveam febra si ma durea un plaman cand tuseam.... acum sunt la refacere,acasa,si pe antibiotice... asta e, ca sa zis asa ce-mi trebuie, ca nu m-am dus la medic cand trebuia,m-am tratat eu ca isteata cu paracetamol si aspirina si uite ca peste o viroza netratata (sau incorect tratata) a venit alta si ...rezultatul e cel de azi... dar, sa nu va ingrijorati ca imi revin...sunt puternica [greutati] in plus acum pot sa stau chiar la calculator(dupa cum se vede [:D])si sa va scriu cate ceva... mama lui alin [pup][hia] crinuta[hia][pup] florentza[hia]...cum e Alex? narcisa[pup]cum stai cu ursuletii?! nu ne-ai mai dat vesti...[hia] va astept [:I] [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off...draga VIO imi pare nespus de rau ca esti bolnavioara...iti doresc insanatosire grabnica! [pup] tuturor floricelelor....sa aveti grija de voi ! Am si eu emotii in ceea ce priveste starea mea de sanatate...zilele astea vreau sa incep sa ma ocup si de mine...sa-mi fac niste analize de sange ( ma simt fff obosita, de ani buni ...o oboseala cronica), un test PAP - ca nu am facut niciodata - si un control ginecologic (ca de 2 ani de cand am nascut prin cezariana nu am mai ajuns la medicul ginec.), am si niste hemoroizi externi...si uite asa...[bang] Din iunie incep serviciul si vreau sa-mi rezolv acum toate problemele de sanatate... Alex este bine acum...nu mai are febra, nu tuseste...in schimb mucisorii mai sunt si...ce nu-mi place...bagatul degetelor in ureche - gest pe care il mai face...trebuie sa-l duc la control dupa tratam. cu Augmentin (ieri l-am terminat)...sa-l mai consulte...otita, bat-o vina ! Nu stiu daca se mosteneste otita ( as fi curioasa ); eu am avut cand am fost mica si am ajuns la operatie... In rest , toate bune si frumoase...sunt matusica , acum[:D]...a nascut sor'mea un baietel...[copil] Saraca sta cu niste socrii nebuni [box] , intr-un spatiu limitat - camerele sunt cat bucataria - (are sotul ei apart. cu 2 cam. dar soacra-sa nu se poate dezlipi de fiul ei...si invoca diverse motive : cum ca pt binele puiutului ia luat la ei, ca este cald la ei la curte 28 grade C - la bloc este frig si raceste BB-ul)...mi-e mila de ea (o compatimesc)...sta si f. departe de mine - tocmai in Colentina ( eu stau in Militari - fac mai mult de 1 h pana la ea )...as vrea sa o pot ajuta cat de mult, dar...am si eu copil, sot...etc. O sa incerc sa ma duc saptamanal...vad ca este terminata psihic - ea e singura printre ei...dar nu are ce face, le-a zis ca vrea inapoi la apartament si nu ii lasa soacra-sa sa plece...(ei au avut casa, bani de nunta...din cauza asta sor'mea se simte si nu se impune...desi stiu si stie ca greseste)... Offf...mai fetelor, mi-am spus si eu durerea...ma doare sufletul [q]... Va pupic pe toate , sper ca voi sunteti bine ...cu sau fara socrii...acum va las ...trebuie sa-l adorm pe Alex. Mai vb. Pa.Pa. Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentzaid="red">bine faci ca te duci la medic,ca nu e de gluma cu nimic...mai ales ca zici ca te simti obosita!

e posibil sa fie si de la faptu ca stai cu Alex tot timpul,dar e posibil si sa ai lipsa de anumite vitamine,nu stiu...

cat despre testul PAP eu am tot povestit aici ce am patit si daca nu ma duceam la timp...Doamne-fereste ,nici nu vreau sa ma gandesc unde ajungeam....ca oricum m-am dus cam pe ultima suta de metrii....

la mine a fost vorba despre o tumoare si vara trecuta am facut operatie de col(conizatie)!

cat despre sora ta,ea trebuie sa puna piciorul in prag, acum e putin cam tarziu,dar,cum se spune ,nciodata nu e prea tarziu....pt ca unele soacre au asa un "talent" nemapomenit sa se bage si sa strice familiile copiilor lor mai ales cand sunt copii mici vor sa dea sfaturi ca ele se pricep,doar au crescut si ele copii si uite ce bine i-au crescut[mariaj].....

au o teorie "solida" sui nu le-o poate combate nimeni [bang]...

imi e mila de sora ta,o sa-i fie tare greu asa,dar daca sotul ei e inca agatat de fusta ma-sii e greu,f greu sa-l desprinda daca nu a facut-o de la inceput....

dar,cum spuneam,niciodata nu e prea tarziu...daca-si doreste asta si nu mai poate rezista asa!

sa-ti tariasca nepotelul si multumesc ca te gandesti la mine [pup]

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va spun si eu cu intarziere "Hristos a inviat", fiindca am fost plecata la bunicul meu la tara si nu am mai intrat pe net. Violeta, ce faci mama colectezi tu toate bolile? Iti doresc multa sanatate si ai grija de tine. Florentza, sa stii ca si eu zic mereu ca trebuie sa merg la doctor, mai ales sa fac un papanicolau, dar nu mai ajung. Ar trebui sa ne dam intalnire sa mergem impreuna. Florentina, bine ai venit.Cum ti se pare acasa? Cel mic s-a acomodat? Noi suntem raciti cu totii, iar in noaptea de inviere faceam traseul Vrancea-Bucuresti ca avea Alin 40 temperatura si ne-am speriat sa nu-l apuce convulsiile la tara. In ziua de Pasti, la ora 11 eram din nou in drum spre tara daca am vazut ca nu mai are Alin febra. Suntem familia "zuzu-zuzu". Va pup pe toate si va urez multa sanatate.[pup] Florina & Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VIO , FLORINA Da - aveti dreptate in privinta surorii mele...asa a invatat-o si mama...incet, incet sa se impuna...mai ales acum ca au un copil, el o iubeste...nu au ce sa-i mai faca...dar ea zice ca nu poate cu soacra-sa, si eu o cred ca am cunoscut-o....mi se pare o femeie vicleana subtil...nu-ti dai seama decat daca ai experienta la oameni... Este o mica sefa (are in subordine 40 de femei)si va dati seama ca este o femeie diplomata a [}:)], stie sa se impuna subtil...Ii este frica ca sor'mea ar putea sa-i indeparteze fiul de ei (unicul), ca-l pierde daca s-a insurat, ca se da de partea nevestei (mai ales ca el o iubeste ff mult)...si face tot posibilul sa-l aibe langa ea\ei...peste tot se duc impreuna...la tara, la cumparaturi ...[xx(] Cand am fost la ea era copilul rosu de la gat in jos ...zicea-tica-i oparit (pana la putzica)de la atata caldura ...chiar si medicul s-a mirat...28 grade C ?????? Plus ca sub copil pusese si o patura pufoasa...chipurile sa-i tina cald copilului...si se mirau ce are copilul noaptea de nu doarme...ca de la 12 noaptea pana la 6 dimineata - doar o ora au dormit....ele (sor'mea + soacra-sa) [alcool]... Acum...alta belea...medicul le-a zis ca a luat copilul prea putin in greutate - doar 250 gr in 2 sapt.- si ca nu ar avea laptele bun , ca trebuia sa ia 200 gr pe sapt...va dati seama stress pe sor'mea...Soacra-sa era disperata...eu vb cu sor'mea la telefon si la un moment dat, m-am trezit cu ea (soacra)pe fir ...sa se planga ca ...uite ce-a zis doctorita... Eu i-am spus ca nu exista mamica sa nu aiba laptele bun si sa continue alaptarea (macar 3 luni) chiar daca ia doar 500gr\luna in loc de 800-1000gr........voi ce ziceti ? Florina sunt de acord sa mergem impreuna la test, dar unde ? Am auzit ca ar costa aproape 1 mil., e adevarat ? N-am putea sa facem in cadrul unei maternitati si sa scapam mai ieftin...suntem si noi dragute cu o atentie ...ce zici...ce informatii ai ? Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentzaid="blue">, daca o tine tot asa sora ta ar putea pierde laptele din cauza stresului. Ar trebui sa incerce sa stea de vorba cu sotul ei, dar foarte subtil, caci altfel s-ar putea interpreta ca acum vrea sa-l tina sub papucul ei daca i-a facut un copil, ca-l are la mana. Crede-ma ca am auzit multe certuri in diverse familii pe tema asta. Eu nu stiu cum sotul ei accepta situatia asta. El nu simte nevoia de intimitate, nu-si doreste sa fie singur, cu sotia si copilul lui?

Cat despre control, eu nu am timp, dar daca m-ar impinge cineva de la spate cred ca as reusi sa ajung. Stiu ca se face testul la maternitatea Giulesti. E posibil sa fie gratuit, sau sa coste mai putin, daca ai trimitere de la medic. Dar nu m-am interesat. Eu eram dispusa sa platesc 1 mil la ginecologia de langa blocul meu dar nici macar acolo nu reusesc sa ajung.

Violetaid="blue">, tu cum te simti? Nu te-am vazut azi pe mess.[pup]

 

Florina & Alin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FLorina Am sunat acum la Maternitatea Giulesti (tel.: 316.12.79)si ...surpriza ...in policlinica, la DR. GEORGESCU un test PAP costa 120.000 lei si 150.000 lei consultatia...e f. convenabil...cred ca este cu programare, dar nu-i bai...ce zici, ne programam ? Eu sigur il voi face acolo...trebuie doar sa-mi chem parintii sa stea cu Alex ca sa pot pleca de acasa (cred ca sapt. viitoare)daca vrei si se poate te programez eu.....[:D] Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentinasunt pe-acasa,dar nu ma simt prea bine... ma mai ridic din pat din cand in cand si mai citesc pe DC,dar nu stau prea mult... nici afara n-am iesit si fi-meu e cam stresat de atat stat in casa,deja face numai nebunii....uite acum umbla cu rolele prin casa! poate maine mi-o fi mai bine,sper... florentza,bine faci ca te duci la doctor,sa o iei si pe Florentina ca mie mi-a promis de muuult ca se duce si uite cum o tot ocoleste [:D] va [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] floricelelorid="red">

quote:Originally posted by violeta69

 

....uite acum umbla cu rolele prin casa!

[:-)))][:-)))][:-)))]

 

poate maine mi-o fi mai bine,sper...

sa dea DDid="red"> [ruga]

 

florentza,bine faci ca te duci la doctor,sa o iei si pe Florentina ca mie mi-a promis de muuult ca se duce si uite cum o tot ocoleste

 

...aha...bine ca mi-ai spus, ca sa stiu cum sa actionez...ii voi aminti la fiecare mesaj ca are un drum important pt ea de facut...poate cedeaza pana la urma...id="red">[:-)))][:-)))][:-)))]


id="quote">id="quote">

Astazi a [pic] fetelor , sper maine sa fie frumos afara, sa-l scot pe Alex in parc...cu ocazia lui mai ies si eu [:)]....

Ati auzit ce-a patit CREAM recent...sunt [:0] ...cum e posibil...azi am auzit pe Kanal D...DD fereste !

 

Va [pup]

 

Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni

________________________

" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...