Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

Florentza,unde a plouat azi? in Bucuresti? si ce a patit Cream? ca yo parca sunt picata din luna [alcool] ma simt asa de rau ca nici somn nu mai am.... sper ca maine sa-si mai faca pastilele astea efectul si sa ma simt si eu mai bine....[bang][bang] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Florentzaid="blue">, daca esti tu asa draguta sa ma programezi sa fii sigura ca voi merge. Dar medicul e barbat??? Nu am fost niciodata la un ginecolog barbat, ma simt aiurea.

Violetaid="blue">, tu cum te mai simti? Sper ca esti mai bine. Eu iti urez multa sanatate si iti trimit multi pupici.[pup]

Mai vorbim fetelor ca eu am treaba. Iar imi vin grecii pe cap si am o multime de situatii de facut.

 

Florina & Alin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mama_lui_alin

Florentzaid="blue">, daca esti tu asa draguta sa ma programezi sa fii sigura ca voi merge. Dar medicul e barbat??? Nu am fost niciodata la un ginecolog barbat, ma simt aiurea.


id="quote">id="quote"> Florina id="red"> - Ce mult ma bucura raspunsul tau....in primul rand, ca vei merge si in al 2-lea rand ca esti si tu la fel de pudica ca mine.....este doctorita [:D][:D][:D]VIO ti-e un pic mai bine ? Se simte o ameliorare ? Spune-ne ca DA, ne-am bucura pt. tine....id="red">[bis][bis][bis][bis][bis]Sunt foarte bucuroasa fetelor....id="red"> a reusit sor'mea sa scape de socrii...m-a sunat acum si mi-a zis ca a tras o cearta cu ea ( restul nu s-au bagat...sotul si socru-sau)aseara si le-a spus ca ea e stresata acolo, ca vrea sa-si creasca singura copilul...Auziti ce prostie are soacra-sa in cap... apa calda de la baie are microorganisme si trebuie fiarta si apoi amestecata cu apa rece cand faci baita copilului...voi asa ati facut ?Eu , sincer, NU...la baita am fol. apa de la baie...[dus]...fara s-o fierb !!!Oricum , sper sa scape definitiv de ea ...sa vina numai in vizita...ia zis ca o sa vina zilnic sa faca ea baita la BB si apoi pleaca....Aaaa...stiti ce mai mi-a spus sor'mea...cica ii da cu crema BB-ului il maseaza si apoi il spala...NORMAL nu este invers ?Sa-l speli si apoi sa-i dai cu crema ?Va pup [pup] ...[:)]Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni________________________" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,nu sunt deloc mai bine!

desi am pneumonie,am un cap cat al unui elefant...

daca nu m-ar durea capul asa si nu as avea starea asta de epuizare cred ca mi-ar fi mai bine....

zac si noaptea si ziua si astept sa-si faca odata efectul antibioticele astea...

Floretntza,ma bucur ca a scapat de soacra sora ta!

e mai bine asa pt ei,pt familia lor...dar la chestia cu apa fiarta,eu la fel am facut[:D](am invatat tot de la soact=ra mea,asa ca ....eu am fost mai cumintica si am ascutat-o),adica cat a fost micut am fiert intai apa de baita,insa la dat cu crema,depinde de ce crema o fi!!!

poate ca e una din alea de se da inainte....

nu fiti si voi Gica-contra acum din orice!!![alcool]...uneori mai au dreptate si soacrele astea(of,ce o sa patim cand om ajunge noi acolo[bang])

Florentina,bafta cu grecii...

va [pup]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a,ca am uitat...

pai daca o fierbe la ce mai pune apa rece?!

ca aia rece tot microorganizme are!!!

eu o fierbeam,o lasam sa se mai raceasca cat sa suporte copilul,dar nu mai completam cu alta....

ca se bate cap in cap o idee cu alta...[alcool]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HRISTOS A INVIAT

 

Violeta cum te mai simti. Iti doresc sa te pui cat mai repede pe picioare.

Cu ursuletii (bbi) am fost luata si eu prin surprindere, dar am fost placut surprinsa. a realizat cat este de importanta familia si el a fost singur la parinti si a zis ca nu vrea sa aiba un singur copil si sa il priveze de ceea ce inseamna sa ai frati. El se ruyga mereu de ai lui sa ii mai faca un fratior si daca nu a avut a sufetit si nu vrea sa treaca si copilul lui prin aceleasi probleme ca si el.

Nici eu nu sunt adepta unui singur copil caruia sa ii oferi totul.

Din pacate au venit uratii chiar de paste, asa ca visul ala a fost doar un vis, dar de acum ne punem pe treaba si pe la inceputul anuli viitor sa ma pot lauda si eu cu un [bebic]

Ma simt atat de ciudat ca am intrasem in panica putin gandindu-ma ca sa putea fi insarcinata, dar cand sa dovedit ca nu este asa ma fost dezamaita.

 

Florenza felicitari pentru nepotel si sa creasca mare si sanator. Printre altelew soacra e dusa cu pluta. Sa speram ca se vor rezova lucrurile cu surioara ta (in favoarea ei). Chiar daca a dat ae banu` pentru nunta si pentru ce o mai fi dar asta nu ii da dreptul sa ii zica ce si cum sa faca, un sfat e bine primit.

Normal ca intaii ii faci baita copiluil si bupa aceeia il dai cu crema, il masezi, de ce ar fi diferit procedeul la bbi decat la noi.

 

Bravo ca mergeti la doctor. si eu aveam aceeasi "problema" ca si voi dar din pacate eu am avut tot felul de experiente neplacute cu doamnele doctor ginecolog si am lasat puditatea deoparte si am trecut la dumni. Acum sunt foarte multumita de medicul meu.

 

Sa auzim numai de bine [pup][pup]

 

Narcis George [bonjovi] si Narcisa

 

"Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti."

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smnarci2000/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio - dar, inafara de antibiotice tu nu iei nimic pt. dureri de cap ? Incearca Saridon 1-2tb. la 4-6 ore, dupa caz...cat de puternice sunt durerile...nu sta asa...sa suferi... VIO - daca si tu ai zis ca fierbeai apa pt baita...incep sa cred ca nu e chiar nebuna...insa si eu m-am gandit ca de ce o mai amesteca cu rece (cica o potriveste cat de calda sa fie)... RECUNOSC - nu am stiut ca este recomandat sa se fiarba apa pt baita...stiam pt fata (ochi), dar pt corp....!? Crema este dusa de mine...este cu galbenele "CALENDULA"... Aaaa...ia strigat o gramada soacra...ca acum s-a vazut cu sacii in caruta si gata...se impune...? Ca a luat baiat frumos cu casa, facultate si masina...de parca ea ar fii de lepadat...este si ea asistenta medicala... El este politist si a facut facultatea de psihologie ca sa poata avansa... Ca a avut noroc ca a placut-o ea ca altfel nu-l lasa pe EL s-o ia...ca inainte de sor'mea el a mai vb cu una pe care ea(soacra) nu a placut-o si ia despartit... Narcisa si eu as mai vrea un copil, dar momentan s-a cam speriat al meu sot...ca e viata grea...ca mai bine unul , sa ii poti oferi oricand orice....El a fost singur la parinti si ia placut...insa mie mi-e teama sa nu devina egoist (copilul), cum se intampla de obicei cu cei singuri la parinti....daca as stii ca ar fii fata...as face si maine...[:D] As mai scrie dar ma preseaza sotul ca e tarziu si maine lucreaza... BY_BY. [pup] Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentzaid="red">,multumesc ca te gandesti la mine[:D]...sigur ca mai iau pastile,mi-a dat o plasa intreaga medicul,dar eu le mai sar ca nu pot inghiti atatea....de ex. unele sunt pt stari de voma,si acum nu mai am stari de voma [alcool]...

 

acuma cu apa fiarta, e bine in principiu sa fie fiarta,dar evident ca nu mai completezi cu alta ca ai fiert-o degeaba pe cealalata!!!

 

ei, si cu sora ta....ce sa-ti spun?!

sa nu puna la suflet, ca asa sunt soacrele astea ...vorbesc si ele ca sa nu taca!!!

mai tarziu nici nu o sa mai recunoasca ca au zis asa....

stiu si eu cum e ca si mie mi-a mai scos ochii soacra-mea...nu "in direct"...ca ce baiata are ea si ca eu ce nu am avut nimic de la ai mei(care saracii au murit de tineri!).....nu mai intru in detalii ca nu are sens....

 

deci,nu conteaza ce zice soacra, daca ei se inteleg si se iubesc asta e tot ce conteaza.....pe ea tb sa o trateze cu zambetul pe buze si cu respect!

in fond e mama lui si el o iubese asa cum e ea....iti dai seama ca nu i-o fi usor sa -si imparat sufletul in doua?!

dar sora ta tb sa fie isteata si sa impace si capra si lupu si varza [:D]

adica,noi vrem sa fim singuri ca asa e mai bine,nu ca nu ne-ar fi fost bine aici, dar asa vrem noi sa fim la casa noastra...o sa venim sa va vedem ,sa va ajutam...bla-bla-bla.....

 

cat despre copilul nr. 2 [:D] pe care tu-l doresti nu rata ocazia daca vrei cu orice pret.....eu am tot amanat si am trecut prin atatea si azi regret ca nu am fost mai isteata si nu l-am convins pe sotul meu sa-i facem lui Mihnea inca un fratior sau o surioara(pt ca si sotul meu e singur la parinti si evident ca si lui i-a fost f bine)

 

deci,daca vrei oricand e momentul daca sunteti de acord in principiu,pt ca timpul trece si mai traziu s-ar putea sa fie prea tarziu...

narcisaid="red"> stai linistita ca o sa vina BB daca il doresti....se mai intampla sa fie si alarme false....

ma bucur ca sotul tau isi doreste si el un "ursulet" [:D] asta e cel mai important....

pt ca uite de obicei barbatii cand e vorba de copii se impotrivesc ceva de neanteles....

florentinaid="red"> [hia] tot cu munca?!

crinutaid="red"> [hia],tu nu mai vii??

florentinaid="red">,cum e in tara?[:I]

 

va pup pe toate si sa aveti grija de voi [pup]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Am prins si eu 2 minute libere si m-am gandit sa profit de ele.

Violetaid="blue">, cum te mai simti? Ai grija sa nu se imbolnaveasca si Mihnea de la tine. Din solidaritate fata de tine sa stii ca am captat si eu o raceala zdravana. Multa sanatate si te astept pe mess cand iti revii. [pup]

Florentzaid="blue">, ti-am spus ca asa va interpreta soacra dorinta ei de a se muta. Dar sa stea linistita, daca sotul ei e de acord, este suficient. Soacra se va invata sa stea in banca ei daca nu e luata in seama.

Narcisaid="blue">, spor la "treaba" pentru conceperea ursuletului. Noi nu mai avem curaj, desi simt ca lui Alin ii mai trebuie un fratior, sau mai bine o surioara, caci deja e rasfatat si egoist. Ne spune ca el e copilul nostru si numai pe el trebuie sa-l iubim.

Va pup pe toate si va doresc weekend placut.

Oricum, se pare ca numai eu sunt la munca, nu?

 

 

Florina & Alin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florina cand a venit salvarea la mine l-a controlat si pe Mihnea ca l-a auzit cum tuseset...si la el nu e nimic la plamani,e doar o tuse si i-a dat Hummex(parca asa-i zice) si vit C. sper ca nu i-am dat nimic,ca l-am ferit,ma spal pe maini mereu si nu tusesc sper el....de fapt nu prea mai tusesc.... acum,ai si tu grija cu virozele astea si trateaza de la inceput cu seriozitate,ca vezi eu am tot lasat-o si nu am facut bine... eu mai intru pe mess din cand in cand dar se pare ca nu prea ne nimerim....e adevarat ca nu stau prea mult pt ca nu prea ma simt inca in forma sa stau prea mult pe scaun,adica fotoliu [:D]...imi e mai bine in pat.... weekend placut si de la mine.... dar eu cred ca mai intru ca tot n-am ce face in casa....[:D] [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...