Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

Vio sper ca esti mai bine....cu sanatatea... Eu sunt necajita din cauza lui Alex...nu stiu ce poate sa aibe ??? Sa fie giardia ? Ieri mi-a facut temperatura 37,7*C,nu prea a vrut sa manance...la insistente a papat toata ziua un bibe de lapte, 2 bibe de ceai, un iaurtel cu br. de vaci - pe care l-a vomat o jumatate de ora mai tarziu, am incercat sa-i dau piure de cartofi cu carnita de pui - nu a vrut, i-am facut un ficatel de pui pe gratar...nu s-a atins de el... Azi, 37,6*C (temperatura), i-am dat de dimineata un bibe cu lapte - l-a baut pe tot , apoi dupa 10-15 min. la varsat, i-am facut ceai - a baut un bibe jumate...mai tarziu am incercat cu mere + bisc. nu a vrut (scuipa), si acum l-am culcat (este vioi in genere).Sunt suparata ca ieri si azi nu s-a hranit de loc bine...de 2 zile nu a facut kk, are tendinta la constipatie...face rar, putin si tare...in comparatie cu ce si cat mananca...pt ca totusi ii dau 3 mese \zi inafara de bibe. Manuta la nasuc o duce...la nari..insa eu am crezut ca-l furnica pt ca trebuie sa-i iasa caninii...insa treaba asta cu nasucul este de mai bine de 2 luni...o fii giardia ?...eu am avut cand am fost mica...stiu ca nu se mosteneste, dar poate sa fie o predispozitie...?! Maine mergem la Gr. Alexandrescu sa vedem ce zice... Aaaa...o fii coincidenta ca a varsat numai lactate, sau astea fac rau in giardia ? El a fost un copil problematic de mic cu papa...are 12 kg. acum si pt faptul ca m-am tinut dupa el cu mancarea ,dar daca era sa-i dau cat si cand vroia el cred ca acum era mult mai slab... Voi ce stiti despre giardia...ce simptome are ? Cand am fost internata cu el pt o enterocolita i-a facut si o analiza la kk- si raspunsul a fost negativ (dar din cate stiu eu trebuie de 3 ori facuta analiza).Ce poate sa fie ? Va doresc numai bine! [flo] Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

florentza eu nu stiu ca de la giardia sa ai febra! se poate...dar eu nu stiu... mai bine sa-l vada un medic,ca poate fi si altceva! pt giardia eu i-am dat lui fi-meu tinctura de propolis (cred ca 10 picaturi) timp de 10 zile pe stomacul gol....fara lapte...sau mai putin lapte,oricum u imediat! ai grija,sa nu fie altceva.... si sanatate multa va [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc din suflet.Maine mergem la Gr. Alexandrescu si va zic. Tu esti mai bine ? [grup] - ce bine este cand stii ca nu esti singur, ca ai prieteni care te ajuta...fie ei si virtuali...conteaza. Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

florentzamultumesc ca te gandesti la mine....[dual] sunt putin mai bine! azi am iesit sa-l iau pe fi-meu de la gradi si pe drum ne-am tot ceratat,el ca vrea in parc eu ca vreau acasa ca ma bate vantul si ma dor urechie! au zic la Alex sa-i dai ceva paracetamol,panadol,etc sa nu fie vreo raceala! preventiv.... n-ai un medic la care sa suni si sa interbi pana maine?! oricum sa aveti grija si sper ca maine sa nu fie nimic grav [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Ce mai faceti? Eu sunt ocupata, ca intotdeauna.

Violetaid="blue">, cum te mai simti? Nu am mai vorbit de mult pe mess caci nu am timp sa-l deschid.[pup]

Florentaid="blue">, am sa-ti trimit datele pe PM, daca il ai activat. Ai fost cu alexandru la medic? De la geardia nu face febra, dar ar putea avea un microb la stomac, daca vomita, sau rosu'n gat.

Va pup si va urez multa sanatate.

 

Florina & Alin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am fost la medic si inca mai aiu antibiotice! in rest sunt binisor,dar se putea si mai bine.... Florina bafta la ce ai de facut! si [pup] ca te gandesti la mine! Florentza,cum e Alex?! sa ne spui si noua... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Vio & Florina Am fost la spital si iata rezultatele :
  • la Pediatrie : Dg. Faringite repetate - ne-a dat tratament cu Nurofen, Pivalone si Debridat pana ies rezultatele la analize - s-a uitat in gat si a zis ca este putin rosu...m-a intrebat daca i-am facut vreodata exudat faringian si nazal si i-am zis ca nu.Atunci mi-a dat trimitere la un laborator pe str. Cetatea Histriei pt exudat si examen coproparazitologic (maine mergem acolo).La plamani a zis ca este bine.Pana una alta se pare ca de la rosu in gat am patit-o...
  • La ORL : pt ca isi baga degetelele in ureche si sta asa cateva secunde...la consultat si i-a gasit un dop de ceara in dreapta; mi-a dat Vit.A uleioasa -sa-i pun picaturi timp de 4-5 zile si apoi revenim pt control - sa-l extraga.
  • La Oftalmologie - pt ca duce cam des mana la ochi si da semne ca il doare sau il mananca -fundul de ochi este bine - mi-a zis ca ii fuge putin ochiul drept , un usor strabism, sa vin cu el in toamna pt control si tratament...daca se agraveaza sa vin mai devreme.Optional, mi-a recomandat o solutie de albastrele (OPTISERUM - 50 Ron\flac.) sa-i pun in ochi cand vin cu el de afara, sa-i spal ochiul, cum s-ar zice.
Dupa cum vedeti am rezolvat multe intr-o zi...am avut noroc ca nu prea au fost pacienti pe la cabinete... Am plecat la 10 si la 14.30 eram deja acasa.Am dat de o doctorita la pediatrie f. amabila...parca ar fii fost pediatra copilului meu, asa se comporta...draguta...incepuse sa-mi spuna ce am voie si ce nu sa dau copilului...nu ca altele sa termine repede vizita...Sunt incantata de personalul spitalului...f. amabil [:)] Acum sa vedem ce iese la analize... [pup] Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mancarea tot la "regim" este...de parca era prea gras (la cantarit doctorita - 11,900gr are acum)- azi a baut putin ceai, putin lapte si pufuleti la greu...ii plac f. mult [:)].Mi-a zis pediatra sa evit sa-i dau laptele simplu...sa-i pun cereale (cele de la Nestle...cu 5 sau 8 cereale), se pare ca ii priesc mancarurile mai concentrate...[pup] Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama,mai Florentza!!! pai da-i copilului sa manance,ce e aia pufuleti... el nu vrea,stiu,dar tb si pacalit cumva... vezi ca daca mananca atata lapte cu cereale s-ar putea sa-si umple stomacelul si sa nu mai vrea altceva....doua biberoane cu lapte si cereale sunt suficiente dupa mine,la varsta asta!si ceai doar in loc de apa....mai bine apa.... carnita,legume,paste,fructe multe...astea da-i ca sa creasca frumos! o sa vezi tu mai tarziu ce nazuri o sa faca la mancare...acum il mai poti pacali inca! si ma bucur ca nu a fost nimic grav,ti-am zis noi ca nu e de la giardia! ai grija,pupici Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...