Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

Ai dreptate Vio (cu mancarea).Pufuleti a mancat in metrou... Cu mancare am insistat cand s-a trezit si nu a vrut , acum o sa insist din nou...e fierbinte momentan (i-am fiert si un ou...sa-i pun galbenusul in piureul de legume).Multumesc pt detalii (imi place cand cineva mai imi spune din ce stie)...uite, eu credeam ca este mai bine sa-i dau ceai decat apa...gandindu-ma ca ceaiul mai aduce si ceva in plus (vitam...)fata de apa.Eu f. rar ii dau apa.Ceai, lapte si sucuri la storcator...ca lichide. Si eu consider ca 2 bibe sunt suficiente ...ideea cu cerealele imi convine (poate se mai ingrasa putin)...sa vedem daca ii convine si lui [:)] - oare cate masuri de cereale sa pun la un biberon : eu acum am pus trei. Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

e bine asa...adica trei masuri de cereale la un biberon cu laptic! atata cat sa ramana fluid si sa iasa prin tetina,insa sunt tetine cu orificuiul special pt asa ceva... nu cred ca ia vit din ceai,mai degraba din apa plata,acolo sigur e ca si magneziu.... ideea e ca din cand in cand apa plata tb schimbata(si pt adulti la fel,adica si alta marca de apa!)! Vit. ia din sucul de fructe! o masa de fructe(sau suc e suficienta pe zi!) ii dai si branzica lactica?! eu i-am dat pana pe la vreo 3 ani si de acolo ia calciu... ii puneam in mancarica cate o lingurita,aproape la orice masa,chiar si in fructe! un iaurtel intre mese e bine sa-i mai dai....eu ii dadeam danone din acela mic si ne-am impacat f bine! alte mamici ii dau chiar iaurtel natural si sunt bb-i care papa din asta si nu li se pare acru! ma mai gandessc si-ti mai spun... oricum ideea e ca tb o masa cu carnita,una cu legume una cu fructe si intre mese iaurtel, un biscuite.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]NEATA FLORICELELOR! Bine v-am regasit!
Ce mai faceti?
Eu m-am trezit cu o mare durere de cap...o fi din cauza vremii...si am intrat sa va salut ca nu am prea facut-o in ultimul timp.[:I]
VIOLETA, am citit ca ai fost bolnavioara...cum iti mai este?Mihnea e bine? Va pup![pup]
FLORENTZA, sanatate micutului! Ce sa mai zic...asa sunt copiii...niste sclifositi! Va pup![pup]
Celelalte floricele, sunteti bine?Va pup si pe voi![pup][pup][pup]
Ma retrag ca nu ma simt prea bine, va doresc o zi frumoasa si sa auzim numai de bine!
Florentina & Alin Cristian (3.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mama_lui_alin
Florentza, daca o tine tot asa sora ta ar putea pierde laptele din cauza stresului. Florina & Alin
Florina vezi ca am activat PM-ul. Am vb ieri cu sora si mi-a zis ca l-a trecut pe BB pe lapte Milumil...in 3 sapt. a luat in greutate doar 300gr si doctorita i-a zis ca nu are lapte si daca vrea sa se convinga poate sa se mulga 30 min. si sa masoare cantit. de lapte = rezultatul 50 ml ...putin[V].Asa ca...Florina ai avut dreptate...[V]. Noi luam rezultatele luni...ieri a papat bine (tot piureul cu galbenus)....insa azi-dimineata la 06.00 a dat afara...off. Lory cred ca din cauza vremii te doare capul....de dimineata era asa rece si batea un vant...parca vine toamna ! Vio ii faceam inainte br. de vaci insa in ultimul timp am uitat...o sa-i fac azi-maine... Apropo' de iaurturile de la Danone...am auzit la mai multe mamici cum ca le-a zis pediatrul sa le evite...ca nu sunt bune pt copii, datorita termenului mare de valabilitate plus alte motive (ale medicilor) pe care nu le cunosc...cica recomandate sunt Campina, Milli...tu ai auzit asa ceva? Eu, la inceput ii dadeam lui Alex cate un iaurt Danone \ Danonino zilnic- f. mult timp....pt ca tarziu am auzit ce ti-am zis si atunci m-am reorientat... Pupici Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory_k,mai da tu pe unde esti de te doare capul?! e durere de-a noastra? sau de-aia jaopneza?[:D] ai luat o pastila? sau tu nu obisnuiesti?o fi de la agitatie... eu am fost bolnava,raportez!!![alcool] acum sunt mai bine....uff,dupa atatea saptamani!! i-am tinut si pe astia pe sanvisuri,ca daca menajera e in concediu,ce sa fac?! asa ca azi am iesit la cumparaturi ...pe seara fac si mancare...maine ma apuc de curatenie,ca la mine e ca la nebuni...unde e menejera?! o s-o concediez!![:D] Florentza,cum au iesit analizele?! asta ai uitat sa ne spui... eu i-am dat danone,recunosc....si n-a murit deloc.... nu stiu de care zici tu ca are termen lung de garantie,ca asta normal nu e chiar asa valabil cu lunile.....cateva zile din cate stiu eu... tot danonino ii dadeam,manaca cate unul,apoi cate doua,trei...pe urma am trecut la cele mari....ca nu-i mai ajungeau copilului....dar nu savoare,ci cele cu fructe in ele... si acum prefera danone,e adevarat ca s-a smecherit si vrea danete cu ciocolata sau vanilie,dar tot e bun decat deloc! tu da-i din care crezi tu ca e bun, nu trebe' sa faci ca mine! dar e important sa manance,ca are calciu... Florina [hia] ce faci? esti ok?! pup toate florile mele preferate! [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69 Florentza,cum au iesit analizele?! asta ai uitat sa ne spui...
VIO - am zis...ca noi luam rezultatele luni , astazi abia i-a recoltat secretii din gat si nasuc - exudat- si am dus kk pt copro.Pana luni...stam in suspans...si eu abia astept... este week-end-ul la mijloc...altfel ni le dadea mai repede. Cat priveste iaurturile si eu m-am gandit ca sunt speciale pt copii (Danonino, de ex.) si n-au cum sa le faca rau...scrie ca sunt f. conservanti, coloranti...dar m-am speriat pt ca am auzit acelasi lucru de la persoane diferite... Pupici Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentza,scuze....sunt yo inca ametita [alcool] am crezut ca ai zis ca le-ai luat luni...de fapt urmeaza sa le iei luni... ok,lasa,nu te speria ca o sa fie bine....copii asa patesc mai vomita din cand in cand! nu-i mai da si tu ou,da-i branzica de vaci,iaurtele,supica,fructe...lasa-l asa mai usor o perioada! pana isi revine... daca nu are febra,stari de rau...adica nu e apatic si e ca de obicei e bine,nu are nimic... acu' sa stii ca ceva -ceva se mai gaseste si la cel mai sanatos copil ... unde mai pui ca aici in Bucuresti e altfel decat la tara de exemplu,unde copii mananca sanatos,lapte de vaca producse ecologice...noi suntem fortati sa le dam ce gasim prin comert ,asta e... cat despre danone,asa zic si eu.... am urmarit acum ceva timp o dezbatere pe tema asta...cum ca danonele n-ar fi bun,dar de fapt cica s-a incercat intr-un fel falimentarea lui... sunt produse curate,naturale,la fel ca celelalte...eu n-am auzit sa fi patit vreun copil ceva ca acum nu mai erau pe piata,iti dai seama... da-i cu incredere,daca iti place, adica daca lui ii place acest iaurt...Mihnea n-a patit nimic.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69 cat despre danone,asa zic si eu.... am urmarit acum ceva timp o dezbatere pe tema asta...cum ca danonele n-ar fi bun,dar de fapt cica s-a incercat intr-un fel falimentarea lui... sunt produse curate,naturale,la fel ca celelalte...eu n-am auzit sa fi patit vreun copil ceva ca acum nu mai erau pe piata,iti dai seama...
...ahaa...deci ai auzit si tu [;)] ...eu, inainte, ii faceam branzica numai cu Cremosso...imi placea, iesea buna...iaurtelele, la fel...si mie si lui...ne placeau...vocea strazii insa ma facut sa nu mai cumpar .O sa o intreb pe doctorita ce parere are despre aceste iaurtele pt. copii mici...poti sa-ti intrebi si tu medicul...de curiozitate...si mai vb. Florentza [baietel] si Alexandru [hagi] 1 an si 10 luni ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VIOLETA[pup], cred ca este durere de-a noastra...am dormit un pic si vad ca mi-a trecut!
Tie spor la cumparaturi si curatenie! Eu il am pe Alin pe la mama(trebuie sa vina), si am mai luminat un pic pe-aici ca ce era...
Floricelelor, va pup pe toate![pup][pup][pup]
Florentina & Alin Cristian (3.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Eu si acum sunt la serviciu si se pare ca voi dormi aici. Florentza, vezi ca ti-am trimis PM. Sa stii ca nici eu nu i-am facut nici un exudat lui alin si avem mereu probleme cu gatul. As vrea sa merg si eu cu el. Ma bucur ca nu are nimic grav Alexandru. Violeta, ce faci mama, ai pus toata casa la cura de slabire? Da-le oamenilor mancare sanatoasa.Ma bucur ca te simti mai bine. Florentina, esti inca in Romania? Lui Alin ii place aici? Va pup pe toate ca ma intorc la hartiile mele. [pup] Florina & Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...