Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

[hia] Buna ! Ma bucur ca sunteti bine si ca te-ai hotarat sa te duci la medic...cred ca este fericita Violeta ...ai scapat si de [neand]...[:D]...lasand gluma la o parte , sa-ti raspund la ce te intereseaza...[:D] Da, la Spitalul Municipal ajungi...mergi pe aleea principala (cea dinspre gura de metrou Eroilor catre spital...si nu intri in spital ci alaturi, in stanga e o cladire frumoasa cu geamuri si usi care se deschid automat ...scrie sus Ambulatoriu ...o s-o gasesti f usor...sunt sigura...Gineco. este in corp B. Rezultatele sunt gata peste 10-14 zile. Va pup [pup] si sa auzim numai de vesti bune...[medic] ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ". [flo] Florentza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor. Ce mai faceti? Gata, Violeta, am scapat de bataie. Am fost si am facut testul si peste 2 saptamani voi lua rezultatul. Sper sa fie OK. Florentza, trebuie sa-ti multumesc fiindca am reusit sa ajung. Eu sunt inca acasa cu Alin. Abia de luni incep serviciul si mi-e groaza de ce-o sa ma astepte. Cred ca voi dormi acolo. Va pup [pup] si mai vorbim. Florina & Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Florina ....[flo] - ma bucur f. mult pt. tine ... PS : Poate ne intalnim si noi sa ne cunoastem ...cand ne ducem sa luam rezultatele ... mi-ar face mare placere, ce zici ? ...ne vb. atunci sa ne intalnim in fata spitalului? Poate vine si Vio (daca poate ?!)...mergem la o prajitura (sau unde vreti voi)[bis]sa sarbatorim evenimentul [:D]... ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ". [flo] Florentza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama_lui_alin si Violeta69 va multumim ca nu ne-ati uitat. Marina e mai bine in sensul ca in afara de miscarile din timpul somnului nu mai are altceva. Dar tot nu avem un diagnostic si nu stim ce se intampla. Am vazut o gramada de medici, am facut o gramada de analize, dar nimeni nu stie nimic. Asa ca urmam in continuare tratamentul dat de neuroloaga fara sa stim daca intradevar o ajuta sau nu (si ea a recunoscut ca nu ii poate pune un diagnostic). Continuam cu investigatiile. Am restras-o de la gradinita pana la toamna cand sper sa ii dam de capat. Intre timp ne-am mutat la Brasov. Iar de doua saptamani cea mica e la tara in Oltenia cu mama si cu verisorul ei. Sunt incantati de ieduti (5), capre, iepuri, gaini, pisici, caini... Toata ziua se joaca in pamant, dar le place. Din pacate oboseala de acolo i-a amplificat Marinei simptomele, dar ne-am obisnuit. Nu poti opri un copil sa se bucure de viata. Problema asta cu PAP-ul era in discutie de pe vremea cand participam si eu activ si de abia acum ajungeti sa il faceti ?[:D] Eu nu am ajuns si nici nu prea imi vine pana nu rezolv cu cea mica. Va las ca mai am si de lucru. Acum nu mai pot intra atat de des ca inainte ca am trecut pe alt proiect. Sanziana & Marina (03/10/2004)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;104/st/20041003/n/Marina/dt/7/k/f9fe/age.png"]Varsta Marinei[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai cand am vazut sanziana la postri,am zis offfff!!! Doamne,ce bine-mi pare ca sunteti bine,ma bucur din tot sufletul ca e bine Marina!!!!!![bis]ca tare stresate mai eram![:D] Sanziana te imbratisez asa virtual si iti doresc sa-ti fie bine,bine de tot! cred ca se ba bucura la fel de mult si Florina.... si sa ne mai scrii...[pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa,ca de atatea emotii am uitat sa mai raspund si la celelalte floricele! pai,mai Florina,yo merit de baut [berica] ca am reusit sa te mobilizez pana la urma! sper sa fie totul ok peste 2 saptamani! Florentza,nu stiu cum o sa ne vedem,poate ca da.....dar e greu sa reusim sa avem un program cat de cat apropiat! uite,eu si Florina stam la cateva blocuri distanta si nu ne-am vazut pana acum [:D] dar nu e timpul pierdut....mai vorbim noi si vedem cum facem! pe Florina poate o invit la teatru de papusi cu Alin intr-o duminica....Alex al tau e cam micutz si nu stiu daca sta linistit acolo... dar vorbim, [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,Sanziana...[flo] Imi pare rau prin ce treci cu fetita ...vreau sa-ti spun ceva ...poate stii...poate ai facut... S-ar putea sa fie o forma usoara de epilepsie (ti-a facut vreodata convulsii afebrile ? sau prin neam exista acest diagnostic ?)...si de aceea sa aiba aceste descarcari(impulsuri) nervoase (nocturne)...ai facut o tomografie (si un EEG)cu substanta de contrast fetitei ? Acolo se vede clar daca are un chist la cap - Doamne fereste !-(in urma unei lovituri mai serioase, de ex.)si ar putea fi acesta motivul... Nu mi se pare un lucru bun faptul ca sub tratament mai face zilnic...ar fi trebuit sa fie mai rare sau deloc sub tratament...ce i-a ? Anticonvulsivante ? Era bine daca ai fi mers la Sp.de boli neurologice (nr.9) din Buc.- ei sunt specializati pe asa ceva si cred ca plecai de acolo cu un diagnostic clar si un tratam. pe masura ...ai fost? Va pup [pup] si mai vb. ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ". [flo] Florentza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentza, multumesc pt sfaturi. Din pacate am facut de toate si tot nu se stie ce e. Adica am fost internate de 2 ori cate o saptamana la spitalul 9, am facut tomografie, RMN, EEG de zi si de noapte si nu au gasit nimic concludent. Pana la urma exclud clar diagnosticul initial de epilepsie (s-ar fi vazut pe EEG, mai ales ca au prins-o chiar cand facea si nu era corespondenta pe EEG). Iar tratamentul pe care i l-au dat e de la ei. E pe un anticonvulsivant care are puternica influenta anti-mioclonica. Anti-convulsivantul dat initial la Brasov, nu prea i-a folosit. Saptamana viitoare mergem din nou la control la Bucuresti. Violeta, sa stii ca m-a emotionat entuziasmul tau si mi-a mers la inima. Multumesc. Fug ca mai am de muncit. Sanziana & Marina (03/10/2004)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;104/st/20041003/n/Marina/dt/7/k/f9fe/age.png"]Varsta Marinei[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana [olala]....yo chiar ma bucur ca sunteti bine si ca ne-ai mai dat un semn de viata!!![pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]`Neata floricelelor!Bine v-am regasit!
Ma mai primiti in gradina voastra?Am reusit iar sa trag chiulul...am avut niste probleme de sanatate cu Alinul meu si n-am mai avut dispozitie sa scriu...sper sa ma iertati!
Voi ce mai faceti?
SANZIANA, imi pare tare rau pentru Marina!Sa dea D-zeu. sa se faca bine cat mai repede!Va pup![pup]
VIOLETA, ce mai faci?Mihnea ce nazdravenii mai face? Va pup![pup]
Pup toate floricelele fara exceptie si promit sa va scriu mai des![pup]
Aveti grija de voi!
Va doresc o zi frumoasa!
Florentina & Alin Cristian (3.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...