Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

[hia] Da,Vio,l-am dus.E bine, lui ii place f mult la bunici, se bucura cand aude ca il ducem. Pe 1 iunie ne-am dus la mama, eu si sotul, sa-l luam pe Alex sa-l vada un medic ORL-ist - i-am facut tratam. cu vit. A uleioasa pt un dop de ceara - si acum urma sa i-l scoata. Bun...ne-am dus la pol. de pe Cetatea Histriei.Ne-a zis ca este prea mic si nu sta cuminte pt a-i putea scoate dopul ( ca trebuie sa-i bage instrumente subtiri in ureche si el trebuie sa stea nemiscat , sa nu-l raneasca) - asa ca ne-a dat sa-i punem apa oxigenata. La iesirea din pol., eu eram cu recomandarile in mana, sotul sa inchida usa dupa mine ...Alex a luat-o la fuga pe aleea principala si la un moment dat o i-a la dreapta - unde mai era o alee - blocata cu o sfoara de doi copaci paraleli ...[bang]...urmarea...din viteza lui, la trantit pe spate si a dat cu capul de ciment [bang][bang][bang] offf!!! Am intrat inapoi in pol., ne-am dus la chirurgie -la examinat, de acolo ne-a zis sa mergem la DR.Taberei 34 sau la Municipal - pt. radiografie.Ne-a linistit chirurgul spunand ca nu crede ca a patit ceva ...avea doar o leziune la cap, in dreapta ...fara cucui sau alte semne rele : voma, pierderea constiintei,somnolenta etc.Ne-am dus la DR.Taberei - degeaba - nu au aparatura pt radiografii- copii, la Municipal medicii neurochirurgi erau in sala de operatie ...am asteptat...cand a venit medicul, la fel, nu crede ca are ceva si nu este cazul sa-i facem radiografie ...daca 2 ore de la incident copilul e ok.; sa-l supraveghem 24 h. Si am plecat speriati acasa, cu niste figuri [V] - cam asa - f suparati de ce s-a intamplat - ne parea rau ca nu l-am tinut de mana, dar nu poti sa-l tii tot timpul si el este f iute si imprevizibil - off! Acum e la bunici, sunt cu el afara , am inteles ca a fost bine - putin miorlau - deh! il doare - i-am luat nurofen sa-i dea 2 zile - ne-a zis de la municipal. Asta a fost cadoul lui de 1 IUNIE . Duminica (maine) are sor'mea botezul lu' ala mic.Ma duc la coafor mai tarziu sa ma tund nitel, pensat sprancene, unghii facute - n-am chef sa stau sa mi le fac eu ...trebuie sa calc cu ce ne imbracam... Mai vb. luni.. Florina - ti-au iesit analizele bune ? Copilul este bine ? Lui Alex i-au iesit aproape identic cu ale mele - trebuie sa merg luni la doctorita - mi le-a dat asist. Calciul la limita mica, RDW - 43 - cred ca e ceva genetic!? - Creatinina f mica, sub limita inferioara, Magneziul si Sideremia - hemolizat - ce *** inseamna?- lipsa ? cum asa? Fosfataza alcalina f mare - 584 - din maxim 383. Nu stiu ce sa cred, abia astept sa vina ziua de luni si sa aflu. Va pup [pup] si numai bine. Va raspund aici (azi 7.iunie) : rezultatele mai mici la analizele lui Alex sunt normale pt varsta lui, asa mi-a spus medicul, cele hemolizate inseamna ca s-au distrus in eprubeta, mi-a zis ca se mai intampla sa hemolizeze, fosfataza alcalina nu este ok. - inseamna ca are nevoie de mai multa vit. D , pana acum i-am dat 2-3 pic Vigantol, acum mi-a recomandat 4 pic \ zi. RDW - marit a zis ca nu are importanta la Alexandru (la mine nu ar fi ok), el are hemoglobina buna ceea ce inseamna ca nu are anemie. [pup] ________________________ " Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ". [flo] Florentza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

florentza,scuze.... eu nu-s in vacanta! doar ca sunt de serviciu cu fi-meu! in fiecare seara avem program de iesit afara,aproape ca nu mai fac nimic altceva decat afara si dormit...cat sunt acasa...... am devenit robotel...serviciu,afara,dormit.... mai am putin si o sa-l trimit la bunici ca se apropie vacanta! maine o sa fie ziua lui,implineste 7 ani! [cheers] azi sarbatorim ziua lui Alex,prietenul lui..... si in fiecare seara gasim ceva de facut! ai girja de Alex-ul tau,si de tine mai ales.....sau invers [:D] Florina,tu cum stai? cand ai putin timp intra sa vorbesti cu mine.... va [pup] pe toate.....mai ales pe cele care intra sa vorbeasca cu noi de 2 ori pe an [ups] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Violeta pt puiul tau si sa creasca mare ! Nu cred ca iti strica nici tie statul pe afara, mai respiri putin oxigen (cat o mai fi si ala). Cam asa si la noi, ma grabesc sa ajung acasa cand pot ca sa iesim la plimbare sau macar pe strada. Adevarul e ca atunci cand eram eu mica, eram la un bloc vechi cu curte si mai tot timpul stateam afara. Asa ca ii inteleg pe astia mici ca vor si ei. Florentza, sanatate celui mic. Stiu si eu cum e cu emotiile cu cazutul in cap. Si nu o data! De 1 iunie Marina a fost cu bunica si verisorul la un loc de joaca din Brasov, iar sambata am fost cu amandoi la circ unde erau o gramada de animale si s-au dat si pe poney. Le-a placut. Urmam traditia familiei. Mama ne ducea totdeauna de 1 iunie la circ. Acum vreau sa urc cu ei pe Tampa si sa incercam sa mergem la bazin. Sanziana & Marina (03/10/2004)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;104/st/20041003/n/Marina/dt/7/k/f9fe/age.png"]Varsta Marinei[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana,multumesc din suflet pt urari...sa stii ca tare m-ai impresionat(placut,evident!) ca ti-ai amintit ca azi e ziua lui Mihnea!si mai ales ca ai intrat sa ne spui "la multi ani!" sa dea bunul Dumnezeu la toti copii nostrii numai bine si sa fie sanatosi sa ne bucuram de ei.... [cheers][cheers][cheers] de la Mihneapt toti [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. In primul rand imi cer iertare de la Violeta ca nu i-am urat "La multi ani" lui Mihnea, dar chiar daca e foarte tarziu, iti spun acum: La multi ani, sa creasca mare si sanatos si sa va aduca numai bucurii. In alta ordine de idei, Violeta , Alin e nascut tot pe 7, dar pe 07.07.2003. Alta coincidenta, nu? Noi suntem tot singurei, nu s-a intors tati din Spania, dar am mare noroc fiindca s-a mutat mama la mine zilele astea si ma ajuta cu Alin, cat suntem singurei. Ieri am fost cu el la Mall si am vazut Shrek 3, in varianta dublata in limba romana. A fost incantat, i-a placut tare mult la cinematograf. Si cum in Mall este expozitie de dinozauri in marime naturala, incantarea lui a fost dubla. Fetelor, nu ne intalnim si noi o data sa mergem cu pustii la circ. Eu vreau sa ma duc cu Alin. Florentza, cum e la serviciu? Te-ai acomodat la munca si acasa, fara pitic? Sanziana, sa inteleg ca sunteti mai bine? Ati reusit sa ajunge-ti la bazin? Va pup pe toate si ma intorc la teancul meu de hartii, care s-a dublat caci am colegul bolnav, si tare nu le mai fac fata. [pup][pup][pup] Florina & Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Salutare la toate floricelele!Nu dati cu rosii in mine! Sunt o chiulangioaica! Recunosc![:I]
Am intrat de urgenta si cu mare, mare intarziere sa-i urez lui Mihnea[pup], La multi ani! Sa fii sanatos, sa cresti mare si cuminte si viata sa-ti aduca numai bucurii!
[flo]Violeta, sa-ti traiasca baiatul!Scuze pentru intarziere!Abia azi am mai intrat pe DC...nu am mai avut dispozitie parca sa mai scriu...sunt si putin aglomerata ca mai am un pic si iau avionul spre casa cealalta...Tu ce mai faci?Te pup![pup]
Floricelelor, voi ce mai faceti?Imi pare rau ca nu pot sa tin pasul cu voi, Alin e tare neastamparat si ma epuizeaza la maxim...
Va pup pe toate fara exceptie si sa auzim numai de bine![pup][pup][pup]
Florentina & Alin Cristian (3.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele,va multumesc pt urari! noi am avut ieri serbare....ultima din gradinita! a fost emotionant,dar asta e viata....mergem mai departe! eu sunt putin ocupata acum cu examenul si cu Mihnea tot timpul ca taica-su e putin plecat[:D]........... cu serviciu si vine abia la sfarstul lunii! asa ca eu va pup si sa fiti sanatoase si vesele [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unii cu ultimele serbari din gradinita, altii cu primele, asa e viata. N-am reusit sa o inscriu pe fiica-mea la gradinita langa casa (in Brasov), asa ca o inscriu la o particulara pe langa serviciu. Sper sa ajung cu ea dimineata (si mai ales bunica cand nu voi fi eu pe acasa). Spor la treaba tuturor (desi eu as prefera la distractie). Duminica am fost cu Marina la gradina zoologica din Brasov si le-a placut foarte mult. Au o gramada de lei si tigrii, dar dormeau toti din cauza caldurii. La bazin nu am ajuns, dar i-am luat costum si aripioare gonflabile. Asa ca sper sa ajungem in curand. Suntem mai bine in sensul ca nu e mai rau si ca eu sunt mai optimista. Dar parca totusi si ea se bucura mai bine de viata, ceea ce inseamna probabil ca se si simte mai bine. Dar tot n-am scapat de simptome, insa ne-am obisnuit cu ele. Vreauuuu in vacantaaaaaa! (si de abia in septembrie am concediu) Sanziana & Marina (03/10/2004)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;104/st/20041003/n/Marina/dt/7/k/f9fe/age.png"]Varsta Marinei[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Sanziana,ma bucurt tare mult ca Marina e mai bine! cine stie,poate au fost doar niste episoade care nu se vor mai repeta... ei,cu gradinita....acum trece timpul....si o sa fiti si voi scolari! si eu vreau vacanta pt ca si la noi s-ar putea sa fie vacanta in septembrie,si cand ma gandesc ca o sa fiu toata vara pe drumuri ma apuca groaza[bang] [pup][pup][pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...