Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(3)


Recommended Posts

Violeta boarea asta de racoare mia intrat si in suflet ceea ce este bine si am incerc sa nu mai iau un seama toate neajunsurile ca am sa albesc si sa fac rituri si nu vreau. [pup] Narcis George [bonjovi] si Narcisa "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti." http://pg.photos.yahoo.com/ph/smnarci2000/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sanziana, a fost ok la water park! blietul adult 40 lei si copil 20 lei... insa te termina bauturile carew sunt f scumpe...3 lei o jumatate de litru de apa,mancarea la fel..... altfel e mai curat decat la orice strand si mult mai sidtractiv...dar cam departe pt noi! la dus am fost cu expresul,la intoarcere norocul nostru cu sotul Florinei,ne-a luat cu masina pe toti ca eram arsi si obosityi...dar am avur aer conditionat... imi pare rau ca ai ajuns sa faci cura de slabire fortat....eu mananc intr-una...parca nu stiu ce am[bang][bang][bang] am citit ce scrii tu la sub de la cabinetul psiho....iimi pare trare rau pt Marina si uite ca asa ma tot gandesc la copilul individei asteia,care nu are nici o vina ca s-a nascut! incerc sa nu ma implic de nici un fel,dar parca ceva nu ma lasa! ca taica-su(daca o fi...sau sa zic ca e...) nu vrea sa stie de el,cica acum nu are timp si ca nu vrea sa-i faca rau...si ca o sa-l vada cand o sa fie mai mare si o sa inteleaga! si,zau ca mie imi pare rau...dar e ceva in mine care nu ma lasa sa-i mai dau imbolduri.... in primul rand ca nu eu i-am cuplat pe urma asta e ca raia,cauta numai sa faca rau...nu pt copil vrea sa vina el ,ci pt ea... apoi e f posibil ca dupa ce el s-ar atasa de copil sa nu mai vrea sa-l lase sa-l vada ca sa-l sicaneze.... si uite asa....complicata e viata asta.... dar stiu ca nu e de vina copilul si ca o sa sufere.... nu stiu cum o fi mai bine...si nu stiu daca eu tb sa ma implic! pt ca am obosit......in toate felurile...si inca o chestie din asta cred ca m-=ar termina.... narcisa,ai dreptate...nu mai luat toate prostiile in seama...ca pe langa albit si riduri te si imbolnavesti!!! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, dragoste cu de-a sila nu se poate. Nu stiu daca e mai bine pt copil sa fie vizitat de un tata care de fapt nu are chef de el. Ar simti. Pana la urma tot tatal trebuie sa se hotarasca ce vrea ca nu poate fi impins de la spate toata viata (desi se pare ca multi barbati au nevoie de asta - adica sa fie impinsi de la spate de o mama, o sotie...). E greu sa stii ce sa faci in situatii din astea delicate. Fiecare face cum simte si spera sa iasa bine. Daca vrea sa vada copilul poate sa o faca si cu voi alaturi (cu tine si cu Mihnea). Cred ca lui Mihnea i-ar place sa stie ca are un fratior (sau e surioara !?). Ce poti face tu e ca atunci cand va veti intalni cu copilul (eventual va veni in vizita cand va fi mai mare) sa incerci sa il tratezi ca pe fratiorul lui Mihnea si nu sa iti reversi asupra lui oful pe care il ai impotriva parintilor lui. Dar eu nu sunt deloc in masura sa iti dau sfaturi, pentru ca si eu sunt macinata de intrebari fara raspuns. Ma bucur ca a fost fain la Water Park si aveti grija cu prajitul. Cand si unde mergeti in concediu ? Sau ati fost deja ? Florilor, unde v-ati facut concediile sau urmeaza sa vi le faceti ? Sanziana & Marina (03/10/2004)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;104/st/20041003/n/Marina/dt/7/k/f9fe/age.png"]Varsta Marinei[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana,ai dreptate.... Mihnea sigur ca-si doreste un frate sau o surioara...ar fi tare incantat daca ar stii,insa e mic ca sa priceapa ce si cum! adica el chiar a priceput ca tatal lui a plecat de acasa,ca are un alt copil pe care-l iubeste pt ca el a fost rau...si-mi tot zicea mereu"mami,eu sunt asa de rau si copilul acela e mai bun?! de asta m-a parasit tati?" degeaba am incercat eu sa-i explic ca nu el era de vina ci ca pe mine m-a parasit ca el nu intelegea.... si nu avea decat 4 ani atunci.... apoi,incet incet nu am mai adus in discutie nimic.... i-am spus ca e plecat din tara sica nu poate sa-l vada.... pe urma cand a venit acasa am evitat sa mai discut despre ce a fost,insa elundeva in sufletelul lui nu a uitat si stie ca a fost una pe care tati a iubit-o ...dar nu mai stie de celalalt copil.... de asta zic pt ca a avut de suferit atat. incerc sa nu mai dezgrop trecutul pana in momentul in care va si intelege .... si,da ma gandesc si eu ca va veni vremea sa ma intalnesc cu copilul acela...nu stiu daca am sa-l dispretuiesc sau sa-l urasc(asa cum cica ne ura si ne dispretuia "domnisoara" pe mine si pe Mihnea!!!) pt ca eu nu sunt asa.... e un copil care nu are nici o vina,mie chiar mi-ar fi drag... anul trecut de ziua lui(a copilului) chiar eu i-am cumparat hainute si jucarie....anul asta nu am mai facut nimic si nici nu mai vreau...nu cel putin atata timp cat nebuna contiunua sa ma sune pe mine acasa,sa ma urasca, sa-mi vrea raul si mie si copilului meu... eu sunt datoare sa am grija de copilul meu...restul nu mai stiu,cum o vrea Dumnezeu! dar din pacate nu prea se poate si asa si asa.....doar daca eram mormoni [:D]...ce fericire pe dl.[:p] ar fi fost el bibilit de vreo 2 femei si ar fi fost excelent pt orgoliul lui de mascul...cred!!! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, concentreaza-te pe Mihnea ca el are cea mai multa nevoie de tine. Mai ales ca problemele prin care ati trecut sa nu crezi ca nu au avut un impact si asupra lui. Poate si de aceea a devenit "hiperactiv", ca o exprimare a frustrarilor declansate de situatia de acasa. Bine ca momentan s-au mai linistit apele. Cu intoarcerea tatalui si plecarea de la gradinita, sa speram ca va intelege si cel mic ca nu e un copil rau si isi va recapata increderea in el. Am citit dincolo ca a devenit mai dragastos si deschis. Asta e un semn bun. [il] [pup] Sa cresteti mari si cuminti! Sanziana & Marina (03/10/2004)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;104/st/20041003/n/Marina/dt/7/k/f9fe/age.png"]Varsta Marinei[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanziana [pup] da,m-am tot gandit si eu ca tot ce s-a intamplat cu el e doar din cauza noastra.... toate frustrarile noastre s-ar repercutat asupra sufletelului lui nevinovat! de multe ori eram depasita de evenimente si greu, f greu am reusit sa me echilibrez...iar sa-l mai echilibrez si pe el,probabil ca n-am mai putut in totalitate... uite ca nici n-am apucat sa-i spun psihologului si de problemele astea(desi cred ca ea tb sa ma intrebe...fiind o piesa extrem de importanta in terapie).... apoi cu ce era acasa si ce mai era si la gradinita starea lui s-a amplificat .... dar eu zic ca suntem mult mai bine[:)].... pt ca in primul rand eu sunt mult mai bine cu mine! ma bucur ca am reusit sa ma ridic...si in mare se datoreaza si DC-ului[:I]....pt ca am citit mai mult,am invatat mai multe si mi-am dat seamama ca nu sunt singura,ca nu sunt eu o ciudata.... si din nou f important e ca mi-am facut prietene aici si [loveyou] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Bine v-am regasit dragele mele, M-am itors dinconcediu si sunt putin mai linistita, cu mintea mai limpede, dar pe fiecare zi ce trece am tot mai multe emoti ca de, ne pregatim de scoala. Sper din tot sufletul sa fie bine si sa se acomodeze motanelul cu noile schimbari din viata lui. Violeta ma bucur sa aud ca esti bine si ai dreptate in privinta acestei comunitati, mereu este cineva care sa te asculte si sa iti dea un sfat si este foarte bine sa ai pe cineva cu care sa impartasesti si bune si rele.[i] Narcis George [bonjovi] si Narcisa "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti." http://pg.photos.yahoo.com/ph/smnarci2000/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Narcisa. Bafta la scoala. Tu de abia ai venit din concediu si eu de abia plec. [:D] Numai ca nu am nimic aranjat si nu stiu unde sa ma duc cu cea mica. Daca aveti vreo idee. Uite asa o sa ratam inceperea gradinitei, dar nu-i nimic, vom recupera pe urma. Si noi avem emotii ca incepem o gradinita noua. Sper sa fie bine. Redeschidem gradina ? Sanziana & Marina (03/10/2004)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;104/st/20041003/n/Marina/dt/7/k/f9fe/age.png"]Varsta Marinei[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Redeschidem gradina!!! Sanzaiana unde ai vrea tiu sa mergi in concediu? la noi sau pe afara? Daca vrei sa mergi la noi ti-as recomanda o delta, la Sf Gheorghe. Am fost noi anuul trecut si e super. Am stat la o tanti care ne facea tot felul de bunatati din peste, este foarte liniste si poti merge cu copilul fara nici o problema. Cu tantatii nu ai proble ca au "program" seara de pe la ora 9.30 pana pe la 10.30 si noi am folosit spirale raid si autan si nu am incasat nici o intepatura. In acelasi timp cu noi mai era o familie care a venit cu un bb de 10 luni si nu au avut nici o pl. Daca te incata ideea pot sa iti dau nr doamnei. Daca vrei sa pleci pe undeva pe afara poti sa "vanezi" oferte si daca vrei am o prietena care lucreaza la o agentie de turism si are preturi foarte bune. pupici[pup] Narcis George bobocel de cl I si Narcisa "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti." http://pg.photos.yahoo.com/ph/smnarci2000/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

narcisa, incepeti scoala?! si noi avem emotii,dar nu le transmitem copilului[:D] Mihnea imi spune ca abia asteapta,ca el o sa invete bine si ca o sa ia premiu intai [:D]...eu il incurajez mereu si-i spun ca el o sa fie cel mai destept copil din clasa lui si ca daca o sa invete nu o sa aiba probleme!!! acum sa vedem cum o sa-l faca doamna sa stea in banca linistit,da' ma gandesc ca si ceilalti copii or fi ca el sau macar pe acolo.... sanziana,gata?! plecati in vacanta?! v-ati gandit unde? ca si noi o sa plecam saptamana viitoare,inca nu stim unde....nici noi [alcool] Mihnea vrea la mare,dar noi nu prea vrem ca ne oboseste agitatia aia de pe plaja,inghesuiala,nebunia de acolo... preferam sa facem un traseu spre munte,sa ramanem cateva zile undeva unde om gasi ceva frumos....totul e sa-l convindem si pe copil ca e mai bine la munte.....insa pana acum n-am reusit.... [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...