Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)


Recommended Posts

Happy, ma bucur mult ca v-a placut prajitura, sa va fie de bine si sa se faca bine bolnavul!

 

Gratiela, ce prajitura frumoasa ti-a iesit, la mine nu era asa de dreapta sectiunea.

 

Alina, lu' al meu nu-i pasa ca are burtica[:D], asa ca tot respectul pentru sotul tau! [cheers]

Dar sa stii ca nici eu n-am gatit prea multe dulciuri in ultima vreme, din cauza caldurii. Abia fac fata gatitului mincarii cotidiene.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Implinita la 30 de aniid="pink">

Lucrusoare pentru bb2id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Natalia macar primul pas e facut, ca a constientizat. Acum urmeaza sa ia si masuri un pic mai drastice decat renuntatul la desert (ar trebui sa faca si putina miscare). Eu am tras chiulul si de la gatit, doar maruntisuri (un snitzel, un ficatzel la tigaie), ca specialitati fac mai mult in weekend si acum am avut nunti, deci am luat o pauza si de la asta, iar sapta viitoare suntem in concediu, iar chiulesc [:D]. Lasa ca recuperez dupa. Tu oricum trebuie sa ai grija cu efortul acum.

id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`neatza fete prajiturese!

 

 

eu ma laud cu prajitura krem a la krem pe care am reusit in sf. s-o fac de-abia acum,cand am ajuns si eu acasica in Romania.n-am pozat-o din pacate,dar a fost delicioasa,ne-am lins pe deshte,cum s-ar spune:-D singurul inconvenient a fost ca.....a fost putiiinaaaaaaa.

 

acum am si eu o intrebare:am de gand sa ajung zilele astea,sper,la wilton.stiu ca s-a mai discutat,dar n-am timp sa caut,asa ca as vrea sa stiu cum se ajunge exact pana acolo.de la Cocorul ce fac,pe unde o iau,ca nu vreau sa bajbai.

 

[pup]

 

I've g[il]t you under my skinid="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ortansa, bine ai venit in Ro! Ti s-a parut putina prajitura? Dar citi mincai ati fost pe linga ea? [:D]

La magazinul minune ajungi simplu, o iei pe strada Calarasi la deal, cu KFC de la Unirii in dreapta ta. Dar mergi pe stinga strazii. Imediat cum se face o straduta spre stinga (ar fi cam vizavi de kfc). Ai sa vezi vreo 2 florarii, si imediat dupa ele e magazinul, are in vitrina figurine de torturi de nunta, si scrie Comex parca pe geam. Ai sa vezi ca e usor de ajung. Sa ne zici ce ti-ai cumparat de acolo.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Implinita la 30 de aniid="pink">

Lucrusoare pentru bb2id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca a trecut perioada greturilor si pentru ca vom avea niste prieteni in vizita,astazi o sa fauresc [:D] Krem a la krem. Sper ca n-am uitat cum se face.Daca o fi asa o sa va stresez cu intrebari. [:D]

 

[pup]

 

Miha[gravi] si Robertid="purple"> id="purple"> [hia]

 

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Balbina

Ortansa, bine ai venit in Ro! Ti s-a parut putina prajitura? Dar citi mincai ati fost pe linga ea? [:D]La magazinul minune ajungi simplu, o iei pe strada Calarasi la deal, cu KFC de la Unirii in dreapta ta. Dar mergi pe stinga strazii. Imediat cum se face o straduta spre stinga (ar fi cam vizavi de kfc). Ai sa vezi vreo 2 florarii, si imediat dupa ele e magazinul, are in vitrina figurine de torturi de nunta, si scrie Comex parca pe geam. Ai sa vezi ca e usor de ajung. Sa ne zici ce ti-ai cumparat de acolo.------------------Numai bine,Natalia si VladPozeImplinita la 30 de aniid="pink">Lucrusoare pentru bb2id="orange">


id="quote">id="quote">Nati,mersi de explicatii,bine ca te-am intrebat,pt ca altfel m-as fi dus tocma' la Cocorul,cand el(magazinul) era exact la Unirea.m-am dus,m-am holbat,prea multe n-am luat.am luat un set de carioci de care-s fff dezamagita pt ca nu pot scrie cu ele pe pasta mea de zahar:-( sunt uscate,cand scriu zgarie si deformeaza ,intr-un cuvant yeak.:-(oricum,cred ca le mai fac o vizita,acum stiu ce gasesc,desi preturile sunt cam piperate.Natalia-asa-i,pe langa krem a la kremu' meu au fost cam 8 mancai:-D [audinti]data viitoare o sa iau in consideratie si aspectul asta [;)][pup]I've g[il]t you under my skinid="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ortansa, sa stii ca si mie mi s-au parut preturile cam mari, eu ma duc acolo ca la muzeu, de fapt, incerc sa evit magazinul, alfel imi fac inima rea ca nu pot sa-mi cumpar tot ce-mi doresc, sau macar o parte.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... numai ca e si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze

Implinita la 30 de aniid="pink">

Lucrusoare pentru bb2id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Pe 2 august e ziua piticei mele si vreau sa ii fac un tortulet ca sa poata papa si ea. Am zis ca o sa folosesc blatul de pandispan cu portocale iar la umplutura ma gindeam la mere facute putin la foc si apoi mixate (Mariuca nu mesteca inca papa), dar credeti ca o sa stea umplutura? Nu o sa fie moale? Sa ii adaug ceva?

Aveti alte idei de umplutura?

Multumesc!

 

 

Tatiana si[copil]Mariuca (02.08.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...