Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)


Recommended Posts

Alina,multumesc mult de reteta.Seamana cu ceva ce mai faceam de Craciun..bine insiropat si cu multe fructe confiate inauntru.(sa spun sau nu ca in sirop era mai mult rom[alcool]?!?)

 

Intre timp m-am mai gandit..am mai rasfoit culinarul si cred(nu sant sigura) ca am sa fac un tort broasca testoasa..cu felii de rulada umplute cu gem si crema diplomat in mijloc.Insa daca-l fac pe acesta,va trebui sa -l mancam primul,inainte de mancare..sa nu se strice caci s-au anuntat iar temp de aproape 40 duminica..mai vad..

Doar sa-l tin in congelator acasa si acolo numai bine de dezgheata,dar oare cum se face diplomatul dupa ce ingheata?

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alina, ce ai cu prunele, de nu le poti minca, nu-ti plac sau nu-ti fac bine? In prajitura asta se pot pune si alte fructe, banuiesc, nu cred ca prunele sint batute in cuie.

Merci de reteta de tort, imediat o bag in listuta, sa nu se piarda.

 

Adi, nu stiu ce sa te sfatuiesc, mi-e cam lene sa ma gindesc la vreo reteta. [:D] Dar ideea cu tortul broasca testoasa mi se pare buna. Eu zic ca nu pateste crema nimic, daca e mai mult cremoasa decit gelatinoasa, stii tu la ce ma refer, sa nu fie chiar ca o piftie la consistenta.

 

------------------

Numai bine,

Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze

Implinita la 30 de aniid="pink">

Lucrusoare pentru bb2id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia daca ar fi dupa placere... as manca si 2 kg odata. Dar nu-mi fac bine.id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, ce rau imi pare pentru voi, fetelor.. [:(] Si mie mi se intimpla sa mi se faca rau, dar numai daca depasesc limita industriala, in rest, cantitatile rezonabile (500-1000 g fructe pe zi) sint ok pentru mine.

 

------------------

Numai bine,

Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze

Implinita la 30 de aniid="pink">

Lucrusoare pentru bb2id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia eu doar cu prunele am ce am. In rest, eu chiar mananc fructe in cantitati industriale si n-am nimic. Zilele astea ma lupt din greu cu pepene verde (este unul dintre preferate, desi nu fac mofturi cand vine vorba de fructe, si cu un sezon muuult prea scurt pentru cat as vrea eu [:D]). Cand incepe sezonul capsunilor eu sunt in al noualea cer, ca dupa ele vin ciresele si visinele si zmeura si caisele si piersicile si toate bunatatile [pofta].id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am facut tort broasca testoasa...in fuga si cam fara chef.

Doua rulade,una cu gem de caise,una cu crema de ciocolata,inauntru branza,frisca,caise(din compot).A fost foarte bun si apreciat,s-a papat tot ,insa n-a aratat prea bine si n-am decat o singura poza (pe care n-am facut-o eu..)si nu e facuta deloc..."artistic" http://home-and-garden.webshots.com/photo/2794327610081950625YcWEDS

cam asa a aratat..

Sigur il voi reface,cand voi avea chef..si poate atunci va arata mai bine..

V-am pupat!

 

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu intarziere, LA MULTI ANI, ADI! SA FII IMPLINITA SI PRETUITA!id="red">

 

Subscriu la ce a spus Natali despre broscuta, arata f bine!

 

Eu, vazand recomandarile Nataliei de la subiectul cu lapte condensat, am fugit vineri si am fiert 2 cutii cu lapte simplu si ieri am amestecat una cu 400 ml frisca lichida (de la Milli, apropo, sunt f bucuroasa de descoperirea asta, are 30% grasime, gust foarte bun, se comporta foarte bine si o gasesc mult mai usor), am pus la congelator vreo 2 ore si a iesit o inghetata yummy, cu gust intens de caramel, mai avem si azi 2 cupe, sper sa reusesc sa fac si-o poza.

 

Gratiela, Mariuca [huta] si Stefu

[foto]

crede

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gratiela, smintina dulce de la Milli, i-auzi! Nici nu stiam ca au asa ceva. Ai putea te rog sa faci o poza ambalajului, sa caut si eu pe aici, merci mult. [flo]

 

------------------

Numai bine,

Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze

Lucrusoare pentru bb2id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...